Forumi

Migjeni

Gjithcka rreth Shkodres sone te dashur.

Migjeni

Postnga Skodrinon » E Djelë, 16 Mars 2014 , 19:43

M'u cu mishi kokerr tu e lexu ket leter te Migjenit ne prag te vdekjes
(Ku jane inteleKuajt e sotem)

Torino , 11.IV.1938

I dashtun Teufik.
Dje mora kartolinen tande.
...
...
Pothuaj tash dy muej asht tue mbajt kohe e shume e bukur. Mos tisha ndrye ne kete sanatorium si "kara gege",- do ti shijojshe bukurinat e Torinos pranveruer prane lumit Po. Megjitheate, me leje mund te dal, por sa para ben per nje apo dy dite.
Nuk jam konden me kartolinen e jote. Pres leter nga ti tjera here. Se ti mund ti dijsh mire te rejat e te vjetrat e Shkodres-loce.
"Vllaznia" a po tregohet dinamike?

Te fala ty dhe shokeve - Milloshi
Avatari i antarit
Skodrinon
Administrator
Administrator
 
Poste: 4726
Antarësuar: E Djelë, 16 Dhjetor 2007 , 20:09
Vendodhja: ITALI

Re: Migjeni

Postnga Man in Redblue » E Djelë, 16 Mars 2014 , 23:08

Tlumte dora Skodrinon qi e prune kyt - shume madheshtore dhe prekese!
Man in Redblue
Moderator
Moderator
 
Poste: 3865
Antarësuar: E Hënë, 30 Tetor 2006 , 13:48
Vendodhja: My heart is where my home is

Re: Migjeni

Postnga GOLDIAN » E Martë, 18 Mars 2014 , 12:34

Me e vu pankarte ne Stadium te ajo tribuna qe asht cdo here e "mbushun"

shkodra ka pas perla qe sot jan lan ne harres nga pelat qe na drejtojne qe vorri jashte i xjerrt ishalla
i perjashtuar
Avatari i antarit
GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
 
Poste: 7305
Antarësuar: E Djelë, 02 Korrik 2006 , 18:14
Vendodhja: perjashtuar nga forumi
Skuadra: vllaznia


Kthehu tek Shkodra


Kthehu tek Forumi

Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 6 vizitorë

cron