TIFOZI TIRONES

Prezantoni veten ne forum ne menyre qe te njiheni me njeri-tjetrin, si edhe pershendetni njeri-tjetrin.

Moderator: GOLDIAN

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 10 Jul 2007 , 13:41

Kur ta kishin nevojen harronin gjithqka. :lol: :lol: :wink: :wink:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Tue, 10 Jul 2007 , 17:28

Admin wrote: Ne fakt si Partizani si Dinamo kane kene ekipe ku jan mbledh lojtaret ma te mire te Shqipnise.... dhe kja gja aasht ba sepse keto ekipe ishin te shtetit te dikurshem, pra komunistave :D e normale qe te luaje tek keto skuadra duhej te kishe biografine e paster :wink:

Sot gjanat me siguri kane ndryshu por dikur kshu kane kene.
Admin!
Në fakt më ke kuptuar gabim,pasi unë,kur po flisja për biografinë si kusht.kisha parasysh Fk Tiranën dhe jo Partizanin apo Dinamon.
Pra jam munduar ti shpjegoj "Shokut Miku" se edhe skuadra e tyre kishte lidhje shumë të ngushta me rregjimin e atehershme,kshtuqe mos te na bëjnë ma si të persekutum.
Partizani me Dinamon është histori tjetër e cila duhet me u diskutu në një temë të veçantë ku ishalla tash po marr pjesë edhe unë! :lol:
Para VLLAZNIA!

patrioti_bardheblu
Tifoz
Tifoz
Posts: 76
Joined: Sat, 24 Mar 2007 , 14:20
Location: italy
Contact:

Post by patrioti_bardheblu » Tue, 10 Jul 2007 , 18:40

hajde lal hajde :D . falimnerit per mikpritjen e juj, ju falenderoj nga zemra. persa i perket ngacmimeve edhe un qe po ankohem nga ato qe shkruhen rreth tirones ne ket forum, ne forumin e tirones shpesh her jam shprehur ne nje menyre qe nuk me perkiste, nuk e mendoja ashtu por ishte thjesht momenti: rasti kur tifozet shkodran, kuptohet jo te gjith, gjujten me gura e ato qe u demtuan ishin thjesht femij me deshire te madhe per futbollin. pra kto lloj reagimesh demtojn tifozerine shqiptare, nuk e zhvillojne. persa i perket dyshimeve rreth identitetit tim mund te beni nje xhiro 15 min. te sktirana.com dhe verifikoni se fatjoni esht tjeter e patrioti tjeter.... thjesht gjat veres kam pak koh te shkruaj neper forume... edhe ne ate te tiranes...

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Tue, 10 Jul 2007 , 19:57

patrioti_bardheblu wrote:hajde lal hajde :D . falimnerit per mikpritjen e juj, ju falenderoj nga zemra. persa i perket ngacmimeve edhe un qe po ankohem nga ato qe shkruhen rreth tirones ne ket forum, ne forumin e tirones shpesh her jam shprehur ne nje menyre qe nuk me perkiste, nuk e mendoja ashtu por ishte thjesht momenti: rasti kur tifozet shkodran, kuptohet jo te gjith, gjujten me gura e ato qe u demtuan ishin thjesht femij me deshire te madhe per futbollin. pra kto lloj reagimesh demtojn tifozerine shqiptare, nuk e zhvillojne. persa i perket dyshimeve rreth identitetit tim mund te beni nje xhiro 15 min. te sktirana.com dhe verifikoni se fatjoni esht tjeter e patrioti tjeter.... thjesht gjat veres kam pak koh te shkruaj neper forume... edhe ne ate te tiranes...
E thash!!!!!
Mendime shumë të centralizuara,
shkrim identik si i Fatjonit,
shpjegim identik i ngjarjeve,
përdorim i llogjikës identik dhe shumë i gabuar si dhe ç'është më kryesorja asnjë përgjigje konkrete,tamam si Fatjoni.
Pra n.q.s. nuk je fatjoni duket sikur jeton shumë afër atij.
Do të respektoj duke tu përgjigjur vetëm për gjërat konkrete pasi duket që nuk ja vlen të debatosh më shumë se ç'duhet për gjëra që s'doni dhe s'mund ti kuptoni.

P.S. Pse ke identitet tjetër nga fatjoni te forumi juaj s'do me thënë se edhe aty të jesh i njëjti person(megjithatë skemi pse ta zgjasim shumë ket muhabet.
Para VLLAZNIA!

PARTIZANI
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 945
Joined: Fri, 18 May 2007 , 16:25
Location: ITALIA
Contact:

Post by PARTIZANI » Wed, 11 Jul 2007 , 16:34

vllaznia1919 wrote:Kur ta kishin nevojen harronin gjithqka. :lol: :lol: :wink: :wink:
eh...sa njerez kane perfunduar keq e jane djegur kot ne ate kohe :(
FORCA DEMAT E KUQImage

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Wed, 11 Jul 2007 , 19:18

Mas na i kujto ata muhabete naqe.Ktu jena per gallate,me ngacmu tifozat e tirans pak. :lol: :lol: :lol: :lol:
Last edited by vllaznia1919 on Sat, 14 Jul 2007 , 12:36, edited 1 time in total.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

PARTIZANI
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 945
Joined: Fri, 18 May 2007 , 16:25
Location: ITALIA
Contact:

Post by PARTIZANI » Fri, 13 Jul 2007 , 09:36

e drejte :D
FORCA DEMAT E KUQImage

patrioti_bardheblu
Tifoz
Tifoz
Posts: 76
Joined: Sat, 24 Mar 2007 , 14:20
Location: italy
Contact:

Post by patrioti_bardheblu » Sat, 14 Jul 2007 , 12:45

PARTIZANI wrote:e drejte forri.por edhe mua me jep bezdi kur tifozet e partizanit ose dinamos quhen komunista pasi kjo s'eshte aspak e vertete
kete gjo e di, nji e kom n'shpi, nja 10 n'fis e nja 10 n'lagje e gjoja mo e keqe jan tironca. po amo neper telefona kan ene stemen e tirones e thon funja jemi ene tironca.... per ket te siguroj edhe biles jan mo te djatht se un.....


i gjo tjeter: ne tifozat e tirones nuk kemi nevoj te ndryshojm identitet per te shprehur mendimet tona: nese fatjoni donte ta bonte i gjo te till s'ma do menja se do u fuste me emrin tim qe eshte ke sk.tirona...... po ju them edhe i gjo tjeter:

JU KENI SHUM FANTAZI

User avatar
gdr
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 265
Joined: Wed, 25 Oct 2006 , 08:39
Location: Itali

Post by gdr » Sat, 14 Jul 2007 , 13:13

JU KENI SHUM FANTAZI[/quote] thuj nej gja tjeter se kyt e dina
vllaznia veç me shkodran

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sat, 14 Jul 2007 , 13:18

patrioti_bardheblu wrote:
PARTIZANI wrote:e drejte forri.por edhe mua me jep bezdi kur tifozet e partizanit ose dinamos quhen komunista pasi kjo s'eshte aspak e vertete
kete gjo e di, nji e kom n'shpi, nja 10 n'fis e nja 10 n'lagje e gjoja mo e keqe jan tironca. po amo neper telefona kan ene stemen e tirones e thon funja jemi ene tironca.... per ket te siguroj edhe biles jan mo te djatht se un.....


i gjo tjeter: ne tifozat e tirones nuk kemi nevoj te ndryshojm identitet per te shprehur mendimet tona: nese fatjoni donte ta bonte i gjo te till s'ma do menja se do u fuste me emrin tim qe eshte ke sk.tirona...... po ju them edhe i gjo tjeter:

JU KENI SHUM FANTAZI
papa sa shpejt po din me e n'rru gjuhen maj naqe
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

patrioti_bardheblu
Tifoz
Tifoz
Posts: 76
Joined: Sat, 24 Mar 2007 , 14:20
Location: italy
Contact:

Post by patrioti_bardheblu » Sat, 14 Jul 2007 , 13:21

gdr wrote:JU KENI SHUM FANTAZI
thuj nej gja tjeter se kyt e dina[/quote]

duhet te jeni me realista......

User avatar
gdr
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 265
Joined: Wed, 25 Oct 2006 , 08:39
Location: Itali

Post by gdr » Sat, 14 Jul 2007 , 13:23

O.K. postimin tjeter n'emen tem ma shkruj ti
vllaznia veç me shkodran

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 14 Jul 2007 , 13:28

Jena realista me fantazi pafun! :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

User avatar
gdr
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 265
Joined: Wed, 25 Oct 2006 , 08:39
Location: Itali

Post by gdr » Sat, 14 Jul 2007 , 13:32

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :arrow:
vllaznia veç me shkodran

Skerdi
I paralajmeruar
I paralajmeruar
Posts: 5
Joined: Thu, 12 Jul 2007 , 09:13

Post by Skerdi » Sun, 15 Jul 2007 , 19:01

forri wrote:
E thash!!!!!
Mendime shumë të centralizuara,
shkrim identik si i Fatjonit,
shpjegim identik i ngjarjeve,
përdorim i llogjikës identik dhe shumë i gabuar si dhe ç'është më kryesorja asnjë përgjigje konkrete,tamam si Fatjoni.
Pra n.q.s. nuk je fatjoni duket sikur jeton shumë afër atij.
Do të respektoj duke tu përgjigjur vetëm për gjërat konkrete pasi duket që nuk ja vlen të debatosh më shumë se ç'duhet për gjëra që s'doni dhe s'mund ti kuptoni.

P.S. Pse ke identitet tjetër nga fatjoni te forumi juaj s'do me thënë se edhe aty të jesh i njëjti person(megjithatë skemi pse ta zgjasim shumë ket muhabet.
Sa bukur e ke thon, patrioti_bardheblu ose asht Fatjoni ose ka nje mentalitet me te. Po ai Fatjon kokpordha duket katnar i trashe tirone, patrioti_bardheblu asht pak ma i moderum ene me pelqeu qe e pranoi gabimin ene kishte shkrujt se ene ai ka sha ene ka abuzu ne forum te sktirana.com dhe tani u bo pishmon. ishalla e ke me te vertet se ujku, qimen ndrro, zakonin se harro!

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 15 Jul 2007 , 20:15

Skerdi ta kam thane edhe nji here te lutem mos perdor sharje per asnje anetar te ketij forumi.
Flm per mirekuptimin!
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sun, 15 Jul 2007 , 21:02

Skerdi u be shkrimi i dyte jashte rregullave, dhe sic ka shkru V1919 do te lutesha te shkruaje mbrenda rregullores, perndryshe postimin tjeter jo konform rregullave do te perjashtoheni nga forumi i Fkvllaznia.net.

Faleminderit per mirekuptimin.
Vllaznit Ultras

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Sun, 15 Jul 2007 , 22:14

naqe ke te drejte se ne kete forum nuk jemi vetem ne qe shkruajme por ka dhe femra ose familjar qe vizitojne shkrimet tona dhe duhet te bejme me shume kujdes me shkrimet tona,duhet te mendojme sikur te ishin motrat tona apo prinderit tone qe vizitojne kete forum..

Skerdi
I paralajmeruar
I paralajmeruar
Posts: 5
Joined: Thu, 12 Jul 2007 , 09:13

Falemnderit!

Post by Skerdi » Mon, 16 Jul 2007 , 04:19

Jam shume i impresionar, ju falenderoj shume per kete qe bete administratore e moderatore, jeni shume te nderum. Ne fakt, ky ishte vetem thjesht nje test, doja te dija se sa tolerant ishit ndaj abuzimeve, sidomos kur nuk ishin kunder Shkodres e ju vinte per shtat, pasi ne forume te tjera keto abuzime lejohen, ndersa ju me sa duket keni tolerance zero dhe jo vetem i fshini por edhe i paralajmeroni dhe bile perjashtoni abuzuesit. Ju falenderoj edhe nje here, nuk jam tifoz i Shkodres, por nuk ka rendesi se i kujt i jam, te gjithe jemi shqiptare, jemi njerez, ne fakt, ne radhe te pare. Mbajeni gjithmone ne kete nivel kete politike te tolerances zero ndaj abuzimeve, ndryshe nga ca forume, fatkeqesisht, edhe te skuadres time te zemres.

PS. Dhe mos harroni te me fshini mesazhin e mesiperm ashtu si me fshite ate me pare.

PSS. Shkodra ka qen gjithmone skuadra e dyte e zemres per mua por tani kam edhe 1 aresye me teper per te qene krenar per te.

PARTIZANI
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 945
Joined: Fri, 18 May 2007 , 16:25
Location: ITALIA
Contact:

Post by PARTIZANI » Mon, 16 Jul 2007 , 09:28

me ke je tifoz skerdi?me pelqen fakti qe je kunder tiranes :D
FORCA DEMAT E KUQImage

Post Reply