TIFOZI TIRONES

Prezantoni veten ne forum ne menyre qe te njiheni me njeri-tjetrin, si edhe pershendetni njeri-tjetrin.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
patrioti_bardheblu
Tifoz
Tifoz
Posts: 76
Joined: Sat, 24 Mar 2007 , 14:20
Location: italy
Contact:

TIFOZI TIRONES

Post by patrioti_bardheblu » Mon, 02 Jul 2007 , 13:31

pershendetje te gjith tifozave shkodran. kur kam qene ne shqiperi kam pasur shum simpati per vllaznin, kuptohet pas tirones. edhe pasi u largova vazhdoja ta ruaja ket ide mbi te gjitha nga urrejtja qe kam per ekipe si partizoni e dinamo. jo vetem per ate qe i kan bere tirones gjate diktatures por edhe vllaznise, ekipit te pare shqiptar. nese dinamo e partizon s'do te kishin egzistuar s'e besoj se do te me pelqenit :wink: . me vjen keq sesi nje qytet si shkodra e nje ekip si vllaznia te jene pas din. e part. e nuk e kuptoj sepse kto dy skuadra nuk jan shkrire, si simbolet e komunizmit qe jane. ne forumin e tifozave te tirones flitet shpesh per at periudh e tifozat e vjeter na kan thon gjithmon respektojini shkodront e edhe besen, pavarsisht se keta na kan gjujt me gura, se kemi qen skuadrat e persekutume se u njifshim si antikomunista. jam rregjistruar me kohe ne ket forum por tani gjeta mundesine te komunikoj me ju. lexova pak nga gjithcka e vura re nje urrejtje te jashtezakonshme kundra ekipeve te kryeqytetit.... me vjen keq qe na veni ne te njejtin nivel me komunistat. erdha me shpresen se do te gjej nje rivalitet vetem sportiv dhe jo ne egzagjerim sic jane ofendimet kundrejt tifozerise. me kujtohet nje vit ne kupat e europes kur vllaznia u kualifiku por humbi ne tavoline se futi ne fush numer te pafederum. tirona ne te njejten dit lunte ne selman stermasi. para fillimit te ndeshjes makina me shkodron kalojn pera selmanit e bertasin: urime tirones, ec tirona. tironcit ja kthyn n'ven forca vllaznia..... eshte nje rast qe s'e kam harru, por ktu po shikoj qe ato koh kan kaluar. persa i perket sundimit te kampionatit e dini fare mire qe ai fitohet duke pasur te ardhura e nje president te fuqishem, tirona ka 15 vjet qe presidentet per te shpenzojne. e kishit edhe ju dhe kampionatin e keni fitu. persa i perket pazareve te kampionatit te gjith ankohen edhe ne qe fitojm pothujse gjithmon. eshte dicka e paevitushme dhe e turpshme, por shikojin lojtaret e tirones dhe me thoni a ka naj ekip qe eshte me i forte? nuk eshte pak qe nje ekip i kampionatit shqiptar te kete 7 lojtar te kombetares te cilet 3/4 jan titullar. un i uroj vllaznise suksese sic ja kam uruar gjithmon. sot erdha per t'ju uruar per fitoren ne intertoto.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 02 Jul 2007 , 13:41

Ne rradhe te pare mire se erdhe naqe dhe ja kalosh sa ma mire ne mesin tone.Un mund te garantoj se ktu nuk ke me pase kurr probleme me tifozat shkodran.Te gjitha sharjet qe behen ne kete forum jane thjeshte per gelozi sportive dhe jo kunder personave.
Un mund te flas per vehte dhe ja kam shpjeguar disa here tifozave te tiranes pse nuk kam simpati per ju.Motivi i im eshte sepse disa vite perpara kam pasur disa perleshje,verbale,me tifoza te tiranes ne internet.E keqja eshte qe jam sulmuar vetem per faktin qe isha tifoz i VLLAZNISE dhe SHKODRAN.Nuk kisha ofenduar asnje here por ofendimet ndaj mejet vijni vrrullshem dhe qe ate dite kam marre antipati tifozat e tiranes.Nuk po e them per viktimizem por te shpjeguar arsyne e qendrimit tim.Nga tifozet e ekipeve te tjera nuk kam pase ofendime te tilla dhe skam pse ti kem inade.Sepse jemi te gjithe shqiptar dhe nuk eshte e dobishme te inatosemi pa asnje motiv.Pra antipatija ime eshte thjeshte per kete arsye dhe jo kunder qytetarve te nje qyteti.
Shnet e pare!
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

patrioti_bardheblu
Tifoz
Tifoz
Posts: 76
Joined: Sat, 24 Mar 2007 , 14:20
Location: italy
Contact:

Post by patrioti_bardheblu » Mon, 02 Jul 2007 , 13:48

feleminderit per pergjigjen dhe me vjen keq qe ke pasur te tilla debate dhe qe te kan sulmuar per faktin se je shkodran, se si tifoz i vllaznis e kuptoj qe ka debate.
shnet e kisamet se shpejti

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Mon, 02 Jul 2007 , 14:46

patrioti mire se erdhe
kuptohet qe ne mes tifozerive ka ngacmime por gjithsesi shpresoj qe ne sezonin e ri te jene sa me te pakte ngacmimet dhe te shohim sa me shume futboll te bukur
nuk na vlen ne shqiptareve me tre milion banore te jemi armiq te njeri tjetrit
suksese tiranes ne ndeshjen me sllovenet ashtu sic i uroj dhe teutes e beses(DHE PSE KETO DYJA NA E BENE PISLLEKUN)
je i mirepritur ne forum per te diskutuar aq me teper tani qe beht fjala per kupa europe dhe pastaj me nisjen e sezonit te ri ku do diskutojme te gjithe jave pas jave
respekte
i perjashtuar

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Mon, 02 Jul 2007 , 14:56

patrioti_bardheblu: mirse erdhe ne forumin e shkoder loces(VLLAZNIA).
te uroj tja kalofsh sa me mire mes shoqeris sone.

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Mon, 02 Jul 2007 , 15:12

patrioti_bardheblu bujrem ne shpin ton. shpreson se do ja kalosh mire ketu te na. dhe shpresoj qe armiqsia te hiqet ne mesin e tifozave te dyja skuadrave. ne ndoshta nuk na pelqen djertimi i skuadrave dhe atyne qe drejtojn por si tifoza nuk duhet me pas armiqsi.

rrespekt
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Mon, 02 Jul 2007 , 17:15

Mire se erdhe patriot.Tham qe ke lexuar shume komente kunder Tiranes por ke lexuar edhe komente qe theksonin faktin qe jemi te gjithe shqiptar e nuk duhet te kemi inate midis njeri tjetrit.pra ne jemi te gjithe shqiptar dhe nuk kemi per asnje menyr pse te shkojm keq pastaj eshte normale qe ndonje her te rritet rivaliteti i jone por duhet te filloj e te mbaroj me 90 minutshat e lojes.me rrespekt

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Mon, 02 Jul 2007 , 18:43

Pershendetje Patrioti_bardheblu,

Ne rralle te pare te uroj mireseardhjen e besoj se do ja kalosh mire ne mesin e tifozave shkodrane.
"Inadi" per te cilin flitet ne forum apo edhe me miq te tjere tiransas, elbasanas, kavajas, durrsak,etj, ne bashkebisedimet e perditshme, asht thjesht sportiv dhe asnjihere nuk asht personal apo diskriminues per qytetin apo qytetaret e Tiranes.
Sic e kam shkru edhe ne temat e tjera (te dedikume per kete pune), asht normale qe skuadrat me te cilat Vllaznia ka rivalitet, te jete nji antipati sportive qe besoj se asht reciproke.
spo zgjatem ma gjate mbi kete argumet por po te uroj suksese ty ne vacanti si edhe Tiranes ne kupat e Europes, kurse na kampionat Jo :lol: , boll fituat tesh e ka rradhen Vllaznia :lol: :lol: :wink:

shnet e pare.
Vllaznit Ultras

Image

BLEDI
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 578
Joined: Fri, 06 Oct 2006 , 17:40
Location: G.B
Contact:

Post by BLEDI » Tue, 03 Jul 2007 , 00:47

Patriot mirsevjen ne forumin tone:

Me sa po lexoj une qa ke shkru ti,nuk i paske lexu mir forumin tone,se une per vedi nuk kam pas naj skuader INAD,po kur pata fillu me lexu komentet e forumit tuj t'tham drejten ktu ne forum ton nuk lejohet aj lloj fjalorit,jo se nuk dim po nuk na lejon dinjiteti si Shkodran qe jena me sha etj,etj.Ti mund thush se pse?po vetem temen Tir-Vllaznia me lexu ta shpjegon vete nuk ke nevoj me fol,ATO MALOK,ATO KATUNDAR,etj,etj,kshu qe para se me ja nis me na kritiku neve,bani nji kontroll forumit tuj.Sa per rivalitet skuadrash kjo pune ka per t'vazhdu sa te jet jeta pse e tek,po perderisa nuk shkon personale nuk ashte naj gja e keqe se ashte ineresante :wink:

Ja kalosh mir edhe suksese ne kupat e europes,po jo ne kampionat se na duhet neve kyt vjet :lol: :lol:
:wink: :wink:
Kuqeblu perjete!!!!

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Tue, 03 Jul 2007 , 01:39

BLEDI wrote:Patriot mirsevjen ne forumin tone:

Me sa po lexoj une qa ke shkru ti,nuk i paske lexu mir forumin tone,se une per vedi nuk kam pas naj skuader INAD,po kur pata fillu me lexu komentet e forumit tuj t'tham drejten ktu ne forum ton nuk lejohet aj lloj fjalorit,jo se nuk dim po nuk na lejon dinjiteti si Shkodran qe jena me sha etj,etj.Ti mund thush se pse?po vetem temen Tir-Vllaznia me lexu ta shpjegon vete nuk ke nevoj me fol,ATO MALOK,ATO KATUNDAR,etj,etj,kshu qe para se me ja nis me na kritiku neve,bani nji kontroll forumit tuj.Sa per rivalitet skuadrash kjo pune ka per t'vazhdu sa te jet jeta pse e tek,po perderisa nuk shkon personale nuk ashte naj gja e keqe se ashte ineresante :wink:

Ja kalosh mir edhe suksese ne kupat e europes,po jo ne kampionat se na duhet neve kyt vjet :lol: :lol:
:wink: :wink:
asht shum e vertet se tifozat e tiranes shajn shum sidomos kur bahen 2-3 vet prej herit. nese ata vazhdojn ashtu le te thuajn ca te duan se ne nuk na ban pershtypje. ato vetem se e shpalosin vetin se cfare tifozash jan. nuk e kam fjalen per te gjith se ka edhe tifoza te mire.

respekt dhe ishalla tirana heceni sa ma shum ne europe
po kampiunatin do e marrim na kyt vit dhe ishalla vite me rradh
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

PARTIZANI
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 945
Joined: Fri, 18 May 2007 , 16:25
Location: ITALIA
Contact:

Post by PARTIZANI » Wed, 04 Jul 2007 , 09:40

une vetem po uroj mireseardhjen.spo them ndonje gje tjeter se hapen diskutime pastaj :)
FORCA DEMAT E KUQImage

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Wed, 04 Jul 2007 , 10:45

Brravo. :wink: :wink: :wink: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

PARTIZANI
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 945
Joined: Fri, 18 May 2007 , 16:25
Location: ITALIA
Contact:

Post by PARTIZANI » Fri, 06 Jul 2007 , 10:06

grazie :wink: :D :lol: :wink:
FORCA DEMAT E KUQImage

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Re: TIFOZI TIRONES

Post by forri » Fri, 06 Jul 2007 , 11:11

patrioti_bardheblu wrote:pershendetje te gjith tifozave shkodran. kur kam qene ne shqiperi kam pasur shum simpati per vllaznin, kuptohet pas tirones. edhe pasi u largova vazhdoja ta ruaja ket ide mbi te gjitha nga urrejtja qe kam per ekipe si partizoni e dinamo. jo vetem per ate qe i kan bere tirones gjate diktatures por edhe vllaznise, ekipit te pare shqiptar. nese dinamo e partizon s'do te kishin egzistuar s'e besoj se do te me pelqenit :wink: . me vjen keq sesi nje qytet si shkodra e nje ekip si vllaznia te jene pas din. e part. e nuk e kuptoj sepse kto dy skuadra nuk jan shkrire, si simbolet e komunizmit qe jane. ne forumin e tifozave te tirones flitet shpesh per at periudh e tifozat e vjeter na kan thon gjithmon respektojini shkodront e edhe besen, pavarsisht se keta na kan gjujt me gura, se kemi qen skuadrat e persekutume se u njifshim si antikomunista. jam rregjistruar me kohe ne ket forum por tani gjeta mundesine te komunikoj me ju. lexova pak nga gjithcka e vura re nje urrejtje te jashtezakonshme kundra ekipeve te kryeqytetit.... me vjen keq qe na veni ne te njejtin nivel me komunistat. erdha me shpresen se do te gjej nje rivalitet vetem sportiv dhe jo ne egzagjerim sic jane ofendimet kundrejt tifozerise. me kujtohet nje vit ne kupat e europes kur vllaznia u kualifiku por humbi ne tavoline se futi ne fush numer te pafederum. tirona ne te njejten dit lunte ne selman stermasi. para fillimit te ndeshjes makina me shkodron kalojn pera selmanit e bertasin: urime tirones, ec tirona. tironcit ja kthyn n'ven forca vllaznia..... eshte nje rast qe s'e kam harru, por ktu po shikoj qe ato koh kan kaluar. persa i perket sundimit te kampionatit e dini fare mire qe ai fitohet duke pasur te ardhura e nje president te fuqishem, tirona ka 15 vjet qe presidentet per te shpenzojne. e kishit edhe ju dhe kampionatin e keni fitu. persa i perket pazareve te kampionatit te gjith ankohen edhe ne qe fitojm pothujse gjithmon. eshte dicka e paevitushme dhe e turpshme, por shikojin lojtaret e tirones dhe me thoni a ka naj ekip qe eshte me i forte? nuk eshte pak qe nje ekip i kampionatit shqiptar te kete 7 lojtar te kombetares te cilet 3/4 jan titullar. un i uroj vllaznise suksese sic ja kam uruar gjithmon. sot erdha per t'ju uruar per fitoren ne intertoto.
S'ka mundësi!!!! :shock:
Ju ose e keni sëmundje kolektive këtë punën e persekutimit ose doni të justifikoni kampionatet që po i rrëmbeni makutërisht.
Sepse kam bindjen se mund të jesh njëri nga anëtarët e këtij forumi por thjesht ke hyrë me një nik të ri,megjithatë po të përgjigjem kundër bindjes time dhe po të trajtoj vërtet sikur je antar i ri.

Siç jau kam thënë edhe bashktifozëve të tu pjesmarrës në këtë forum,"NUK" keni qënë asnjëherë të persekutuar,pasi po të ishit të tillë lëre që nuk do ju kishin lënë të fitonit 8 a 9 kampionate(që i keni fituar gjatë asaj kohe)por nuk do e shihnit as me dylbi kategorinë e parë(të lutem mos më thuaj që i keni marrë me forcë ato kampionate pasi jam goxha në moshë dhe e di se çfarë ishin në gjëndje të të bënin atëhere,në jetë,e jo më,në sport.Jo nanën,por edhe gjyshen ta martonin :lol: )

Nuk ka pasë ndonjë arsye për me e persekutu Fk Tiranën pasi nga sa më thotë plaku im:«Tirana ka qënë skuadër e mirë por normale dhe jo se kishte ndonjë emër kushedi se ç'farë,namin e mori mbas ndeshjes me Ajaksin në 1978 ku u ndanë 2-2 në Tiranë,dhe që atëhere ka marrë një farë emri në opinionin shqiptar».
Pastaj mos harro se kishte nji emër simbol dhe propagandistik për komunizmin(17 Nëntori)dhe nuk kishin arsye pse ti dilnin kundër skuadrës së tyre,pasi atëhere punohej me biografi kudo dhe për çdo gjë,kshtuqë çdo lojtar që luante me Tiranën atëhere duhej ta kishte biografinë të pastër dhe të pëlqyeshme,pra edhe ju keni kaluar në sitën e imët të komunistave dhe mos u shitni se keni qënë antikomunista të flaktë pasi po të donin,ashtu siç e thashë më lartë....Gjyshen ....... :lol: ...ta vishnin me vello.......dhe......ta martonin prap... :wink: :lol: :lol:

Gjithsesi,mirëse erdhe në mesin tonë,ja kalofsh mirë dhe të lutem nga ana ime që të bësh diskutime me vlerë dhe jo si njëfarë"Fatjoni"që vjen vetëm sa lëshon nji po... nji herë në muaj dhe nuk kthen përgjigje për replikat që i bëhen(jo se do ndajmë arat se ne tifozllik bëjmë këtu dhe jo luftë,por unë heci me idenë si i thojnë që,o futju nji muhabeti tamam ose mos merr pjesë fare në të).
Respekte!
Para VLLAZNIA!

PARTIZANI
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 945
Joined: Fri, 18 May 2007 , 16:25
Location: ITALIA
Contact:

Post by PARTIZANI » Mon, 09 Jul 2007 , 09:47

e drejte forri.por edhe mua me jep bezdi kur tifozet e partizanit ose dinamos quhen komunista pasi kjo s'eshte aspak e vertete
FORCA DEMAT E KUQImage

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Mon, 09 Jul 2007 , 11:28

Bobo!!!
Iku edhe ky si puna e Fatjonit më duket.
Më lind vërtet dyshimi se mund të jetë ai?!
Para VLLAZNIA!

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 09 Jul 2007 , 13:13

Nuk besoj se eshte Fatjoni.Me aq pak sa e kam njofte nuk me duket tip i tille.Megjithate qa nuk ban vaki. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Mon, 09 Jul 2007 , 23:47

forri wrote:Bobo!!!
Iku edhe ky si puna e Fatjonit më duket.
Më lind vërtet dyshimi se mund të jetë ai?!
Hhahahah Forri.

Ne fakt si Partizani si Dinamo kane kene ekipe ku jan mbledh lojtaret ma te mire te Shqipnise.... dhe kja gja aasht ba sepse keto ekipe ishin te shtetit te dikurshem, pra komunistave :D e normale qe te luaje tek keto skuadra duhej te kishe biografine e paster :wink:

Sot gjanat me siguri kane ndryshu por dikur kshu kane kene.
Vllaznit Ultras

Image

User avatar
gdr
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 265
Joined: Wed, 25 Oct 2006 , 08:39
Location: Itali

Post by gdr » Tue, 10 Jul 2007 , 11:12

forri vazhdo e merru ti me te se un' s'kam durim. ps. edhe nqs nuk asht fatjoni, asht vllai
vllaznia veç me shkodran

PARTIZANI
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 945
Joined: Fri, 18 May 2007 , 16:25
Location: ITALIA
Contact:

Post by PARTIZANI » Tue, 10 Jul 2007 , 11:18

une nuk e di se skam jetuar ne ate kohe po sma ha mendja se po te kishe biografi te keqe te linin te luanin por te conin ne fshatrat me te thella
FORCA DEMAT E KUQImage

Post Reply