TIFOZI TIRONES

Prezantoni veten ne forum ne menyre qe te njiheni me njeri-tjetrin, si edhe pershendetni njeri-tjetrin.

Moderator: GOLDIAN

patrioti_bardheblu
Tifoz
Tifoz
Posts: 76
Joined: Sat, 24 Mar 2007 , 14:20
Location: italy
Contact:

Post by patrioti_bardheblu » Mon, 16 Jul 2007 , 17:35

un nuk i di shkrimet e fatjonit ne ket forum po ne ate te tirones po dhe ju siguroj qe s'esht aspak katnar i trash tirone... shkrimet e tij ke qef ti lexosh... po qe po i njejti fatjon. un e pranoj qe shum nga reagimet e mija, çdo personi i ndodh, kan qene te momentit dhe jo mendimet e mija ne momente qetsie. me ka ndodh e do me ndodh prap. un kam emrin patrioti_bardheblu, patrioti shqiptar e pastaj bardheblu i tirones prandaj nuk kam aspak urrejtje ndaj ndonje shqiptari qe ndjehet dhe sillet si i till, dhe jo shqiptareve te rreme ose qe mundohen te kopjojne te tjeret, kush rri ne itali duhet ta ket parasysh katnarin e modhe qe osht knej qoft ka tirona shkodra apo vlona.... per mos me dal nga tema cdo njeri ka mendimet e veta dhe duhen respektu. ne forumin ton si ne te gjith forumet ka debate dhe nese te ne disa kan opinion te mire rreth shkodres apo skuadra te tjera nuk do te thote qe eshte opinion i gjith tifozeris.....

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 16 Jul 2007 , 20:56

Un e njoh pak Fatjonin dhe e konfirmoj qe nuk eshte ashtu siq eshte epitetuar.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Mon, 16 Jul 2007 , 21:28

patrioti_bardheblu wrote:un nuk i di shkrimet e fatjonit ne ket forum po ne ate te tirones po dhe ju siguroj qe s'esht aspak katnar i trash tirone... shkrimet e tij ke qef ti lexosh... po qe po i njejti fatjon. un e pranoj qe shum nga reagimet e mija, çdo personi i ndodh, kan qene te momentit dhe jo mendimet e mija ne momente qetsie. me ka ndodh e do me ndodh prap. un kam emrin patrioti_bardheblu, patrioti shqiptar e pastaj bardheblu i tirones prandaj nuk kam aspak urrejtje ndaj ndonje shqiptari qe ndjehet dhe sillet si i till, dhe jo shqiptareve te rreme ose qe mundohen te kopjojne te tjeret, kush rri ne itali duhet ta ket parasysh katnarin e modhe qe osht knej qoft ka tirona shkodra apo vlona.... per mos me dal nga tema cdo njeri ka mendimet e veta dhe duhen respektu. ne forumin ton si ne te gjith forumet ka debate dhe nese te ne disa kan opinion te mire rreth shkodres apo skuadra te tjera nuk do te thote qe eshte opinion i gjith tifozeris.....
Patriot!
Nuk ka rëndësi kush je por mënyra se si shkruan.
Në mos Fatjoni,je Tironci,a ku di unë,kjo pak rëndësi ka.Rëndësi ka mënyra e të shkruarit,sepse gati të gjithë tifozat e FK Tiranës që kanë hyrë këtu,tek ky forum,fjalën e parë që kanë thënë,ka qënë:«Ne jemi më të persekutuarit në Shqipëri!! :shock: » pastaj janë kujtuar të thonë:«Përshëndetje dhe mirëse ju gjetëm! :oops: »,si dhe ç'është më e keqja,janë ndër më të prirurit për të bërë debate të kota.Ti do thuash që forumi këtë qëllim ka në vetvehte,debatin,dakort por kur i futesh nji debati çoje deri në fund dhe mos u kapni thjesht ndaj një fjale apo detaji që arrini të kuptoni dhe o burra!!! të kundërshtojmë duke lënë jashtë debatit,thelbin e temës apo replikës.


Ne këtu nuk e urrejmë njëri-tjetri sepse e konsiderojmë njëri tjetrin tamam si vllezër,vetë skuadra jonë me krijimin e saj ,këtë veti ka dashur tu japë,Shkodranëve në veçanti,dhe gjithë Shqiptarëve në përgjithësi.
Por kjo nuk do të thotë,që provokatorët të priten më mirë se ajo,që ata do ofrojnë.
Në Shkodër janë respektuar gjithmonë të gjitha skuadrat njisoj,duke filluar nga Fk Tirana e deri tek Fk Egnatia dhe janë duartrokitur të gjithë njisoj për lojën e bukur.Po kështu do priten edhe tifozët në të gjitha forumet e skuadrës tonë.



Përsa i përket patriotizmit,ke gjetur vëndin e gabuar për të tundur flamujt e patriotizmit :lol: pasi është qesharake ti tregosh nji Shkodrani se ç'farë është patriotizmi,kjo për arsyen që nuk ka krahinë në Shqipëri që tja ketë kaluar Shkodrës në këtë drejtim( :) vetë arsyeja e krijimit të klubit tonë ka qënë në vetvehte patriotizëm :D ),sepse ajo ka qënë dhe jam i bindur se do jetë gjithmonë,qëndra e gravitetit nacionalist Shqiptar.
Unë nuk jam Shkodran por jam rritur në Shkodër dhe e kuptoj shumë mirë mentalitetin dhe kulturën e këtij qyteti,me të cilën jam brumosur(dhe i jam mirënjohës sa të jem gjallë).


Aty të respektojnë,kushdoqofsh dhe pa paragjykim,të njëjtën gjë bëj edhe unë,sepse e ndiej veten patriot dhe i dua të gjitha vlerat e kombit tim,një ndër të cilat janë edhe skuadrat e futbollit.Tashti....Fk Tirana është e fundit në listën time apo të dikujt tjetër,por kjo nuk do të thotë që e urrejmë atë.Thjesht FK Tirana është kthyer në një fobi për të gjitha skuadrat e tjera për arsyet e shumta të paraqitura në shkrimet e mëparshme(s'po ja filloj prap nga fillimi sepse edhe me kaq e kam tepruar).
Last edited by forri on Thu, 19 Jul 2007 , 19:49, edited 1 time in total.
Para VLLAZNIA!

User avatar
gdr
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 265
Joined: Wed, 25 Oct 2006 , 08:39
Location: Itali

Post by gdr » Tue, 17 Jul 2007 , 11:42

forri, po t'mas i kishe shkru 5 rreshtat e fundit, do ta kisha lyp :wink: :lol: :lol: :lol:
vllaznia veç me shkodran

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 17 Jul 2007 , 13:25

Ba me e dite se ti ke mendime serioze Forri i shine ata 5 rreshta. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

User avatar
gdr
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 265
Joined: Wed, 25 Oct 2006 , 08:39
Location: Itali

Post by gdr » Tue, 17 Jul 2007 , 15:32

ec forri e maj mendjen tande, e mas shij kurgja
vllaznia veç me shkodran

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Tue, 17 Jul 2007 , 17:02

gdr wrote:forri, po t'mas i kishe shkru 5 rreshtat e fundit, do ta kisha lyp :wink: :lol: :lol: :lol:
:lol: Ha ha ha :lol:
Rreshta e fundit i thash ashtu.....kot në përgjithsi....... :lol: nuk jeni të detyrum me i marr në konsideratë në rast se nuk ju pëlqejnë,kështu jemi të nderum edhe ju por edhe unë! :P :lol:

P.S. Goce_Sportiste!!!!!
Më ndihmo!!.... :P se të harroi "gdr" ty e po m'lshohet mu më duket! :lol: :lol:
Para VLLAZNIA!

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Tue, 17 Jul 2007 , 17:08

vllaznia1919 wrote:Ba me e dite se ti ke mendime serioze Forri i shine ata 5 rreshta. :lol: :lol: :lol: :lol:
Pse?!!! A kan fillu me mos të pëlqy ma birrat a?!! :lol:
Unë thashë se çfarë dënimi do më kishe dhanë. :lol:
Mos ki merak,se mbasi ti ketë lexu Patrioti(mbas 5 muajsh,kuptohet :lol: )gjaja e parë që kam me ba,do të jetë fshimja e ktyre 5 rreshtave"të mallkum" :lol: :lol: :lol:
Para VLLAZNIA!

patrioti_bardheblu
Tifoz
Tifoz
Posts: 76
Joined: Sat, 24 Mar 2007 , 14:20
Location: italy
Contact:

Post by patrioti_bardheblu » Tue, 17 Jul 2007 , 21:28

forri wrote:
vllaznia1919 wrote:Ba me e dite se ti ke mendime serioze Forri i shine ata 5 rreshta. :lol: :lol: :lol: :lol:
Pse?!!! A kan fillu me mos të pëlqy ma birrat a?!! :lol:
Unë thashë se çfarë dënimi do më kishe dhanë. :lol:
Mos ki merak,se mbasi ti ketë lexu Patrioti(mbas 5 muajsh,kuptohet :lol: )gjaja e parë që kam me ba,do të jetë fshimja e ktyre 5 rreshtave"të mallkum" :lol: :lol: :lol:
lale un e kom thon qe nuk kam shum koh gjat veres, se internetin s'e kom n'shpi. te jeni te sigurt qe saher vizitoj sktironen.com vizitoj edhe ju. nuk kam pse ta mohoj qe mas nesh kuptohet :wink: , jeni nji nga forumet me te mire tifozerie ne shqiperi. per fjalet tona te para, qe jemi te persekutum, eshte diçka qe te vjen vetvetiu se kur shikon shkrimet e partizonit (edhe tuajat) qe qahet per persekutim ça duhet te themi ne, tirona vllaznia e besa kavajes. ju ndjeheni te persekutum ne nje bot ku tanime sundun leku, nese shpenzoni edhe ju fitoni. un nuk i ndahem teorise se ne duke pasur lojtar te nje kalibri me cilesor se i gjith skuadrave shqiptare gjendemi gjithmon ne dy venet e para. po ne ate koh nuk kishte leku rendesi po a ishe komunist apo jo. dihet, tironcit shkodront e kavajsit nuk ishin te atille. kur ne themi qe ishim te persekutum nuk e kemi mohu asnjeher edhe persekutimin e skuadrave te tjera por sot asnji s'ka pse te ndjehet i persekutum por i pafuqishem. me pelqeu parrulla e shkodronve kundra fshf, kurse partizonve i them t'heqin matrapaz xhanin nga presidenca e at'here mund te ankohet nga fshf.

patrioti_bardheblu
Tifoz
Tifoz
Posts: 76
Joined: Sat, 24 Mar 2007 , 14:20
Location: italy
Contact:

Post by patrioti_bardheblu » Tue, 17 Jul 2007 , 21:31

desh harrova: m'uroni fitore se sonte po nisem per slloveni :D :D

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Wed, 18 Jul 2007 , 00:13

Rruga e mare e ishalla fitoni.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Wed, 18 Jul 2007 , 00:15

forri wrote:
vllaznia1919 wrote:Ba me e dite se ti ke mendime serioze Forri i shine ata 5 rreshta. :lol: :lol: :lol: :lol:
Pse?!!! A kan fillu me mos të pëlqy ma birrat a?!! :lol:
Unë thashë se çfarë dënimi do më kishe dhanë. :lol:
Mos ki merak,se mbasi ti ketë lexu Patrioti(mbas 5 muajsh,kuptohet :lol: )gjaja e parë që kam me ba,do të jetë fshimja e ktyre 5 rreshtave"të mallkum" :lol: :lol: :lol:
Ja maj naqe un birrat ti thaje prep por denimet nepen per gjana aktuale e jo te kalume megjithate meqe po institon kaq shum po i shtoj edhe dy tjera te lista. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Wed, 18 Jul 2007 , 17:37

patrioti uroj te fitoni sot
i perjashtuar

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Thu, 19 Jul 2007 , 19:51

vllaznia1919 wrote:Ba me e dite se ti ke mendime serioze Forri i shine ata 5 rreshta. :lol: :lol: :lol: :lol:
Ikën 5 rreshtat e fundit,e tash më duhet me u rujt nga "gdr" :lol:
Para VLLAZNIA!

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Fri, 20 Jul 2007 , 00:48

:shock: :shock: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Goce_Sportiste
Kryetifoze
Kryetifoze
Posts: 587
Joined: Sat, 06 Jan 2007 , 12:29
Location: Canada

Post by Goce_Sportiste » Thu, 26 Jul 2007 , 06:09

P.S. Goce_Sportiste!!!!! Më ndihmo!!.... se të harroi "gdr" ty e po m'lshohet mu më duket!
Un ate per ty e vdes.
Mu permen niku mu ktu ne ket teme? Po habitem se per zotin kot hyna me lexu e prape se prap skuptova asnje fjale ca keni debatu deri tani. Nejse se mor vesh ala se ca keni me njoni tjetrin jo vllaznija e jo tirona. Per futbollin e mor vesh qe mund te boni debate se gjiithkush qytetin e vet do me me dal kampion po nje gjo spo kuptoj se ckeni me tifozat. Ne shqiptaret ne pergjithesi jena pak si rracista kur vjen per rrethet e tjera, jo malok, jo katnar, jo qytetar etj jena mo keq si ktu ka ne me kto zhab-zit. Gjithe krahinat e shqiperise kan zakonet e veta skuadrat e veta, zakonet e veta. Tani mos harroni qe ka me shume manipulime ntirone se futen pak si ministrite e leku etj po prape nuk harrohet qe djepi i kultures dhe i sportit ka qene eshte dhe do jete qyteti i shkodres.
PATRIOTI BARDH E BLU- vallai te vleresoj shume qe je futur ne kete forum se si tironas qe je se menoja qe mund te kishe interes per ekipet rivale si mund ti quajme. Nejse ke bo mire se kena nevoj opinione te ndryshme dhe ishalla ndiesh mire ne mesin tone.
Bofshni qejf
I Love To Live And I Live To Love!
E shkruajta fjalen "TE DUA" ne rere,
e fshine dallget, e shkruajta ne qiell,
e fshine rete, e shkruajta ne zemer,
do mbetet perjete.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 26 Jul 2007 , 13:34

Naqe a ka shkru vajza e axhs per ty a????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Thu, 26 Jul 2007 , 15:36

vllaznia1919 wrote:Naqe a ka shkru vajza e axhs per ty a????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hë pra!
Goce! Je tu na habis fare.... :lol: :lol
:
Para VLLAZNIA!

Goce_Sportiste
Kryetifoze
Kryetifoze
Posts: 587
Joined: Sat, 06 Jan 2007 , 12:29
Location: Canada

Post by Goce_Sportiste » Thu, 26 Jul 2007 , 21:29

Pse cfare thashe ? Se spo kuptoj gja :cry:
I Love To Live And I Live To Love!
E shkruajta fjalen "TE DUA" ne rere,
e fshine dallget, e shkruajta ne qiell,
e fshine rete, e shkruajta ne zemer,
do mbetet perjete.

patrioti_bardheblu
Tifoz
Tifoz
Posts: 76
Joined: Sat, 24 Mar 2007 , 14:20
Location: italy
Contact:

Post by patrioti_bardheblu » Fri, 24 Aug 2007 , 13:19

Goce_Sportiste wrote:..............Ne shqiptaret ne pergjithesi jena pak si rracista kur vjen per rrethet e tjera, jo malok, jo katnar, jo qytetar etj jena mo keq si ktu ka ne me kto zhab-zit.......nuk harrohet qe djepi i kultures dhe i sportit ka qene eshte dhe do jete qyteti i shkodres.
PATRIOTI BARDH E BLU- vallai te vleresoj shume qe je futur ne kete forum se si tironas qe je s'e menoja qe mund te kishe interes per ekipet rivale si mund ti quajme. Nejse ke bo mire se kena nevoj opinione te ndryshme dhe ishalla ndiesh mire ne mesin tone.
Bofshni qejf
esht mese e vertete qe shqiptaret jan rracista ndaj njeri-tjetrit. personalisht nuk pelqej pjesen jug-perendimore te shqiperise e megjithate kam shum shok vlonjat, fierak e gjirokastrit. i vetmi motiv pse nuk i peqej keta persona eshte sepse jan rracista ndaj shqiperise se mesme e mbi te gjitha ndaj veriut. nuk nderhyj te flas per histori se do te hapej debat i kot, por qe ne jemi rracista eshte mese e vertete.
te gjitha aktivitetet jane perqendruar ne tironen kryeqytet, prandaj edhe shum qytete po humbin karateristikat e tyre. vlerat kulturore e historike te qytetit te shkodres e te korçes etj nuk mund ti mohoi asnje perveçse ketyre "rracistave" injorant.
evallah per vlersimet tuja ndaj meje... nuk eshte qe un s'kam interes per ekipet rival te tirones po osht tirona qe nuk ka rival :wink:
e kam theksuar edhe her te tjera: vllaznin e kam skuader te dyt. vllaznise i perket i gjith respekti nga ana ime e nuk do te lejoj qe konfliktet midis tifozerive te nderhyjne. vllaznia meriton me shum. per mu dy ekipe ka shqipria, nji osht tirona e tjetra osht vllaznia

Post Reply