Kurjozitete

Ketu mund te shkruani dhe te diskutoni per çdo gjë ...
Post Reply
vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Kurjozitete

Post by vllaznia1919 » Wed, 03 Jun 2009 , 20:10

Hahahaha.Si me pase frige me kthy syte ka kamera.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kurjozitete

Post by fpjalmi » Tue, 21 Jul 2009 , 04:49

jeti wrote:
fpjalmi wrote:asht nji video qe ka ndosh tashti

nje njeri shpeton per mrekulli ,dhe kur qohet ne spiat thote

sa te bahem mire do martohem me te fejuaren teme .

asht dicka qe maunja i ka hyp siper por siq duket se ka lerndu shum

edhe spikerja habitet
shiheni vete ma mire

http://www.youtube.com/watch?v=Yf9bg8Nj ... r_embedded
wow... :shock: :shock: :shock: Mu habit si baska p'shtu.
asht vetem nje mrekulli

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kurjozitete

Post by fpjalmi » Tue, 21 Jul 2009 , 04:57

sot ne lajmet e kompiutrave asht dhan se si ne face book 2 te rij jan njoft dhe jan martu mrenda 3 mujve .

por nuk qendron ketu e gjitha, sepse vajza ishte kurioze te njihte dikend me emrin dhe mbiemrin e saj ku deshironte te kishte nje djale njesoj me emrin dhe mbiemrin e saj dhe duke kerku e gjen dhe i thote nje hi dhe ketu fillon e gjitha per kete qift ku e takuan njeri tjetrin dhe se shpejti do martohen
http://www.nbcmiami.com/news/local/A-Ta ... html?yhp=1

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: Kurjozitete

Post by Ujku » Tue, 21 Jul 2009 , 18:53

Tesh kjo nusja kur te bajn i fmi i bjen me pas edhe kushri, vlla, nip djal axhet
a dica tjeter se mbiemrin e lindjes e kan njisoj. :lol: :lol: :lol:

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kurjozitete

Post by fpjalmi » Wed, 22 Jul 2009 , 05:38

Ujku wrote:Tesh kjo nusja kur te bajn i fmi i bjen me pas edhe kushri, vlla, nip djal axhet
a dica tjeter se mbiemrin e lindjes e kan njisoj. :lol: :lol: :lol:
pse i bjen me pas kusheri kur te ken fmi mor ujku .

nuk po te kuptoj :P :P

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: Kurjozitete

Post by Ujku » Wed, 22 Jul 2009 , 15:23

Se miemri esht i njajt si i burrit ashtu edhe i grus edhe para marteset
kshtu qe fmia do te ket te njejtin miemer si e ka pas nena e tij kur ka le
nuk thash kushri si gjak pa vetem si mbiemer.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kurjozitete

Post by fpjalmi » Thu, 23 Jul 2009 , 01:42

Ujku wrote:Se miemri esht i njajt si i burrit ashtu edhe i grus edhe para marteset
kshtu qe fmia do te ket te njejtin miemer si e ka pas nena e tij kur ka le
nuk thash kushri si gjak pa vetem si mbiemer.
do kishte ken mire qe ti vejn edhe fmise emrin dhe mbiemrin e tyne :lol: :lol: :lol:

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Kurjozitete

Post by vvvllaznia » Wed, 18 Nov 2009 , 00:55


Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kurjozitete

Post by Skodrinon » Wed, 18 Nov 2009 , 01:46

vvvllaznia wrote:http://www.top-channel.tv/artikull.php? ... &ref=onews

jeta e nje zezaku ne shkoder
si gjithmone, aja ça asht shkru ne artikull nuk pasqyron me egzaktsi ate qi ka thane ky agroni (shifne n'video). p.sh, nuk kan shkru ne artikull pjeset kure agroni thote se shoqnia e ka dashte, edhe qi ne pune e kan ndihmu. top channel e ka zakon me i dramatizu gjanat.
ma shume kishte me e pas vujte rraizmin ne vendet e tjera te botes. n'amerike n'ato vite zezakve i asht dashte me i liru vendin n'autobuz t'bardhve. nuk kan mujt me u fute ne lokalet e t'bardhve. kan pase banjo veç. kukluks klan i ka masakru etj etj. kurse ky, jo vetem nuk asht trajtu si kafshe, por ka punu edhe shofer. nji nder punet ma t'lakmushme n'ate kohe. plus nji vajze e familjes tyne ka punu farmaciste (me sa m'tha baba).
tash, qi ka kene i diskriminum ky agroni dihet, se na shqiptart nuk dojme as njeni-tjetrin, por n'krahasim me zezakt qi kan jetu ne shtete te tjera ka kene lule

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Kurjozitete

Post by vvvllaznia » Wed, 18 Nov 2009 , 11:49

Skodrinon wrote:
vvvllaznia wrote:http://www.top-channel.tv/artikull.php? ... &ref=onews

jeta e nje zezaku ne shkoder
si gjithmone, aja ça asht shkru ne artikull nuk pasqyron me egzaktsi ate qi ka thane ky agroni (shifne n'video). p.sh, nuk kan shkru ne artikull pjeset kure agroni thote se shoqnia e ka dashte, edhe qi ne pune e kan ndihmu. top channel e ka zakon me i dramatizu gjanat.
ma shume kishte me e pas vujte rraizmin ne vendet e tjera te botes. n'amerike n'ato vite zezakve i asht dashte me i liru vendin n'autobuz t'bardhve. nuk kan mujt me u fute ne lokalet e t'bardhve. kan pase banjo veç. kukluks klan i ka masakru etj etj. kurse ky, jo vetem nuk asht trajtu si kafshe, por ka punu edhe shofer. nji nder punet ma t'lakmushme n'ate kohe. plus nji vajze e familjes tyne ka punu farmaciste (me sa m'tha baba).
tash, qi ka kene i diskriminum ky agroni dihet, se na shqiptart nuk dojme as njeni-tjetrin, por n'krahasim me zezakt qi kan jetu ne shtete te tjera ka kene lule
edhe un e njaf kete farmacisten e kam kujtu se jane dy familje me ngjyre ne Shkoder e jo nje.Ne radhe te par nuk jane me origjine afrikane por jemenite qe jane aziatike e vetem kjo kallxon se sa i kulturum asht gazetari.kisha ken kurioz me dit se ke kan marre per burra keta vajza,se nqs jan feju me shkusi e kan marre shkodran dmth qe Shkodra nuk i ka perbuz kurse me dashni mundet me marr kete dojn.Edhe un tham qe ne pergjithsi nuk jan perbuz aq shume sa mund te ishin perbuz neper vendet e tjera te europs por duhet me e kuptu se kjo vjen ka qe ka ken familja e vetme ne shkoder apo ka qe jena toleranta.per mendimin tem sigurisht qe pak a shume te dyja por ma shume e para

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Kurjozitete

Post by Man in Redblue » Wed, 18 Nov 2009 , 17:17

ne disa raste, shqiptaret jasht kam vu re se jan rracista, kunder zezakve-po kjo a teme ne vedi

per rsatin konkret, une do thosha se ky esht nji shembull integrimi

ky zotnia sic tha skodrinoni ka pas nji pune bajagi tmire ne komunizem dhe ka marre per gru nji vajze shkodrane, per krahasim, ne ato kohna ka kene per te zinjte ne amerike tabu me marr nji gru te bardhe...tash se njerezit e kan qyr rruges e kuptoj se mund te jet e bezdisshme, por per mendimin tem nuk ka te baj me rracizem per thjesht me kureshtje..

edhe un e kam dite se jan dy familje zezake ne shkoder

ne bace te cakajve ka pa ken vajza e njenes familje...pupupu cfar trup fotomodelet :P :P

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Kurjozitete

Post by vvvllaznia » Wed, 18 Nov 2009 , 18:52

edhe per mendimin tem njerzit kthej kryt krejt per kuriozitet.un e mbaj mend nje her tu ec neper zdrale ishte nje gru shkodrane qe kishte nje karroc me nje fmi zezak qe ka mundsi te ket ken ndaj djali i ndonje ambasatori apo biznesmeni,absolutisht tan zdralja tu u ndal e tu knaq me at fmin

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Kurjozitete

Post by Man in Redblue » Thu, 19 Nov 2009 , 00:32

meqi ka ra fjala; ne Vau Dejes ia falen gjakun njenit prej futbollsitave zezak te vllaznise- bokatola ose dikush tjeter, se mbaj mend kush- kur e xuni dikend me makine para do vitesh- e pra kjo zor se kishte ndodh me nji shqiptar, e nji shembull tjeter- kur isha ne stadium ne miqsoren kunder Partizanit tifozat slanen gja pa sha futbollistat e vllaznise, sa u fut Leandro ne loje- ky i sotmi- mas dy-tri aksionesh e dortrokiten e hodhen tan pesh per te, as kjo nuk ndodh ne te gjitha stadiumet e bots

User avatar
REINIS
Fanatics
Fanatics
Posts: 538
Joined: Tue, 24 Feb 2009 , 21:19
Location: TIRON, ku tjeter?

Re: Kurjozitete

Post by REINIS » Mon, 23 Nov 2009 , 00:31

Po lexosha ca faktete cuditshme ka bota e futbollit e mes te tjerash gjeta edhe kete:

Stopping off en route to Iceland , the Albanian national team were thrown out of England in 1990 after going on a shopping spree at Heathrow. They had thought “duty free” meant help yourself.
NUK KA MO KAMPIONATE
AS KUPA REPUBLIKE
HIKU, HIKU KOHA E BYROS POLITIKE
(per dinamon, partizonin)

User avatar
Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Kurjozitete

Post by Ledi1920 » Mon, 23 Nov 2009 , 00:36

Ka kohe si lajm ky.

jane marr ne rajon ngaqe ne dyty frre e kupton merr falas edhe kishin mor ca te mundshin,kuptohet asnji sdite anglisht.
Image

User avatar
REINIS
Fanatics
Fanatics
Posts: 538
Joined: Tue, 24 Feb 2009 , 21:19
Location: TIRON, ku tjeter?

Re: Kurjozitete

Post by REINIS » Mon, 23 Nov 2009 , 00:37

Un nuk e disha!!! :lol: :lol: :lol:

Kuptohet nuk ka se si. Un do lindsha vec mas 3 vjetesh. :?
NUK KA MO KAMPIONATE
AS KUPA REPUBLIKE
HIKU, HIKU KOHA E BYROS POLITIKE
(per dinamon, partizonin)

User avatar
REINIS
Fanatics
Fanatics
Posts: 538
Joined: Tue, 24 Feb 2009 , 21:19
Location: TIRON, ku tjeter?

Re: Kurjozitete

Post by REINIS » Mon, 23 Nov 2009 , 00:38

NUK KA MO KAMPIONATE
AS KUPA REPUBLIKE
HIKU, HIKU KOHA E BYROS POLITIKE
(per dinamon, partizonin)

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kurjozitete

Post by fpjalmi » Wed, 28 Jul 2010 , 17:53

Çudi shqiptare, vajzat “dajak” djemve në futboll
http://topsporti.com/2010/07/cudi-shqip ... e-futboll/

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Kurjozitete

Post by vllaznia1919 » Tue, 03 Aug 2010 , 22:18

Nana e Agronit e ka pase çenan.Kan nej kujshi me gjyshen teme e absolutisht kan ken shum te afrum prej te tanve.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

User avatar
Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Kurjozitete

Post by Miri » Sat, 07 Aug 2010 , 18:17

PA KOMENT


Post Reply