Kurjozitete

Ketu mund te shkruani dhe te diskutoni per çdo gjë ...
Post Reply
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kurjozitete

Post by fpjalmi » Sat, 07 Aug 2010 , 19:00

Miri wrote:PA KOMENT

kja ka ken nje situate shume e dhimshme

ka ndodh para 2 vjeteve dhe keto policet i kan denu me duket ,gjithashtu edhe ministrin

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kurjozitete

Post by Skodrinon » Sat, 07 Aug 2010 , 20:54

ktyne asht me ia ba si ai shkodrani para nja 15 vjetve, qi ia pordhunun t'fejumen ushtart grek ne kufi, e shkoi mas disa ditve te posta kufitare e i vrau 3, jau shkaperdheu ropt. rrace e ndyte

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kurjozitete

Post by fpjalmi » Sun, 08 Aug 2010 , 03:11

Skodrinon wrote:ktyne asht me ia ba si ai shkodrani para nja 15 vjetve, qi ia pordhunun t'fejumen ushtart grek ne kufi, e shkoi mas disa ditve te posta kufitare e i vrau 3, jau shkaperdheu ropt. rrace e ndyte
grekt jan kombi ma i poshterm qe ekziston ne kete toke .

Ah qa kisha dasht qe 1 dite greket me maru si shtet ,e me ardh ne shqipni me punu si para disa vitesh,e me i ba ca na ken ba plehnat .

Me sa kam ndigju ,ekonomia greke asht tu shku cdo dite e ma shum edhe ma poshte

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kurjozitete

Post by GOLDIAN » Fri, 13 Aug 2010 , 19:14

pse spo e fillojme prej vedit na iher
sa bajm na per njeri tjetrin?????
une kur pata ba rremuje te nji lokal grek qe rrzova tavolinat ma rrasen sa mujten ne polici se kurr i shqiptar nukerdhi me me ndihmua kurse te rajoni u banen nja 20 grek qe po u interesoshin si po i shkmojshin punet atyne dy grekve qe isha rrah me ta
ne cdohere e ma shume na bjne fuqia ne europe se po percahena aq shume
greket e muti 20 vet jane ne klagenfurt po sju bjen kush ne qaf e kan lokale kudo
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kurjozitete

Post by fpjalmi » Fri, 13 Aug 2010 , 23:43

GOLDIAN wrote:
greket e muti 20 vet jane ne klagenfurt po sju bjen kush ne qaf e kan lokale kudo
mos ke dasht me than lokale nudo :D

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Kurjozitete

Post by vllaznia1919 » Tue, 19 Oct 2010 , 20:46

Jam shum dakort me mendimin e Goldit.Na jena te parte qe se dona vedin.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

User avatar
jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Re: Kurjozitete

Post by jeti » Sat, 05 Mar 2011 , 07:49

36 kartona të kuq në një ndeshje

Një arbitër ka vendosur një rekord të ri botëror në futboll: ka ndëshkuar me karton të kuq plot 36 lojtarë.
Damian Rubino ndëshkoi 22 lojtarët në fushë plus lojtarët e stolit bashkë me stafin teknik pas shpërthimit të një sherri në ndeshjen Claypole-Victoriano Arenas.

Menjëherë pas vërshëllimës së fundit të gjyqtarit, lojtarët filluan të godisnin njëri-tjetrin dhe në këtë ngjarje u përfshinë edhe rezervat së bashku me stafet e të dyja ekipeve.

Arbitri, në raportin e tij pas ndeshjes ka shkruar se të gjithë pjesëtarët e të dyja ekipeve janë ndëshkuar me të kuq për “sherr masiv”.

Pas ankesave të presidentëve të ekipeve, të cilët thanë se nuk ka kush të luajë ndeshjen e radhës, arbitri rishikoi pamjet filmike dhe dënoi për ndeshjen e radhës “vetëm” 7 futbollistë.

Rekordi i mëparshëm për numrin më të madh të ndëshkimeve në një ndeshje futbolli e mbante një takim në Paraguaj, kur në vitin 1993 u ndëshkuan 20 lojtarë me karton të kuq
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kurjozitete

Post by fpjalmi » Sun, 06 Mar 2011 , 08:41

jeti wrote:36 kartona të kuq në një ndeshje

Një arbitër ka vendosur një rekord të ri botëror në futboll: ka ndëshkuar me karton të kuq plot 36 lojtarë.
Damian Rubino ndëshkoi 22 lojtarët në fushë plus lojtarët e stolit bashkë me stafin teknik pas shpërthimit të një sherri në ndeshjen Claypole-Victoriano Arenas.

Menjëherë pas vërshëllimës së fundit të gjyqtarit, lojtarët filluan të godisnin njëri-tjetrin dhe në këtë ngjarje u përfshinë edhe rezervat së bashku me stafet e të dyja ekipeve.

Arbitri, në raportin e tij pas ndeshjes ka shkruar se të gjithë pjesëtarët e të dyja ekipeve janë ndëshkuar me të kuq për “sherr masiv”.

Pas ankesave të presidentëve të ekipeve, të cilët thanë se nuk ka kush të luajë ndeshjen e radhës, arbitri rishikoi pamjet filmike dhe dënoi për ndeshjen e radhës “vetëm” 7 futbollistë.

Rekordi i mëparshëm për numrin më të madh të ndëshkimeve në një ndeshje futbolli e mbante një takim në Paraguaj, kur në vitin 1993 u ndëshkuan 20 lojtarë me karton të kuq
sa e forte .

paska met veq me hek tranierat :P

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kurjozitete

Post by fpjalmi » Mon, 28 Mar 2011 , 17:01

Delja nxjerr në dritë një… qenush

http://top-channel.tv/artikull.php?id=207401&ref=onews

User avatar
REINIS
Fanatics
Fanatics
Posts: 538
Joined: Tue, 24 Feb 2009 , 21:19
Location: TIRON, ku tjeter?

Re: Kurjozitete

Post by REINIS » Tue, 19 Apr 2011 , 13:11

E pse thoni ju qe jeni klubi me i vjeter ne Shqiperi???
Shifeni i here ket. http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 315&type=1 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
NUK KA MO KAMPIONATE
AS KUPA REPUBLIKE
HIKU, HIKU KOHA E BYROS POLITIKE
(per dinamon, partizonin)

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kurjozitete

Post by Skodrinon » Tue, 19 Apr 2011 , 15:12

REINIS wrote:E pse thoni ju qe jeni klubi me i vjeter ne Shqiperi???
Shifeni i here ket. http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 315&type=1 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tash jena i katerti se dhe Korca e Elbasani kan dal ma t'vjetra. Prit edhe Luzi 2008 kur ta bajn Luzi 1908 :D

User avatar
REINIS
Fanatics
Fanatics
Posts: 538
Joined: Tue, 24 Feb 2009 , 21:19
Location: TIRON, ku tjeter?

Re: Kurjozitete

Post by REINIS » Tue, 19 Apr 2011 , 17:50

Skodrinon wrote:
REINIS wrote:E pse thoni ju qe jeni klubi me i vjeter ne Shqiperi???
Shifeni i here ket. http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 315&type=1 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tash jena i katerti se dhe Korca e Elbasani kan dal ma t'vjetra. Prit edhe Luzi 2008 kur ta bajn Luzi 1908 :D
Madje mora vesh se do ju hudhshin ne gjyq ju per mashtrim... :P :P
NUK KA MO KAMPIONATE
AS KUPA REPUBLIKE
HIKU, HIKU KOHA E BYROS POLITIKE
(per dinamon, partizonin)

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kurjozitete

Post by fpjalmi » Sat, 03 Sep 2011 , 10:00

Nje video kurioze se si vjedhin hajdutat kinez neper xhepa dhe sa specialista jane duke te fik xhepin :D

http://www.youtube.com/watch?v=mBgqvYmo ... r_embedded#!

Post Reply