Lajme

Ketu mund te shkruani dhe te diskutoni per çdo gjë ...
Post Reply
User avatar
Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Lajme

Post by Ledi1920 » Thu, 04 Jul 2013 , 13:00

Ore pse shaj Salen nuk do me then qe jam me Edin ose me LSI. Sepse perhere kam qene jashte politikes dhe jashte posteve ne administrat shtetrore.Une flas me ca shof, me ca jetoj, jashte militarizmit politik.

Ti nqs shef Salen te kulluar eshte problemi jot jo i imi. Une psh nga Sala maj men firmat piramidale, shqiperine e djegme,tironen e mushme me kioska, gerdec etj...ti shef anen tjeter shef rruge,turizem,mireqenie, europe, nato etj etj.

Gjithsesi debati im mbaron ktu sepse kjo teme ka material sa te duash Une perhere kam me qene opozitar i ksaj politike ku te gjithe paparjashtim shofin bythen e vet edhe jo popullin. (kush me shum kush me pak)
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme

Post by fpjalmi » Fri, 05 Jul 2013 , 23:16

Ledi , mund ta shash salen sa here te dush sepse asht e drejta jote dhe ne muhabet po bajm. Dikush mendon se e kishte fajin sala per ato qe ndodhen te kalumen dhe disa te tjere mendojn se nuk e kishte fajin Sala sepse po te kishin te gjithe te njejtin mendim , nuk do ta kishin votu perseri.

Ne po flasim prej 2005-ses dhe deri ne 2013 dhe e verteta asht qe Shqiperia asht ba ma mire dhe duhet te jena mirenjohes per cdo gja qe ka ba.

Pse u prish rrubineti I qezmet , nuk duhet than qe fajin e ka Sala, sepse do te ishte njisoj sikur nji shofer mund te thoshte , me mungojne gropat e rrugeve,ose nji karrocierit qe I rreshqet kali te thoshte , e urrej Salen sepse me rreshqiti kali ne asfalt .

Ledi, un nuk mendoj qe Sala asht njiri I kullum sepse nuk ka njeri perfekt ne kete bote , dhe dihet qe edhe Sala ka Gabimet e veta, por ama Sala nuk e kthej Tiranen ne pronen private te tij, nuk I skaterroj lulishtet ne tirane duke ia dhan shokeve te tij dhurate dhe nuk e kthej gjelberimin ne beton dhe ne apartamente duke e shnderru tiranen ne pronen e tij , dhe nuk e la shqiperine e shkaterrume ne 2005 pa vende punet dhe me ekonomi zero , dhe cdo premtim qe dha e mbajti , dhe nuk e rrejti poullin me premtime boshe duke I than deri para zgjedhjeve qe do tiu baj spitalet pa lek , dhe ma larg se dje te thoshte , pupulli me ka kuptu ndrysh dhe e ka marr ne menyre tjeter se cfare kam than , sepse do ishte Genjeshtari I shekullit dhe do te urrehej nga te gjithe ato qe e votune .

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme

Post by fpjalmi » Wed, 26 Feb 2014 , 11:15

Nder kanget ma te bukura te dekades se fundit , vetem 4 dite 1 million e gjys klikime .

Edi Rama I paska ba ultimatum mos me ardh ne Shqipni djalit qe ka ba kete kange dhe quhet GOLD AGA prej presheves se kosoves sepse ne vargjet e kesaj kange asht Edi Rama ne fotografi qe renditet nje nder 5 njerezit ma te poshter bashk me kosoven dhe shqipnine bashke siq thuhet ne kete kange duke paraqit edi ramen ne 5 njerezit ma te poshter me 5 fotografi .

Ja 4 strofka nga kjo kange qe ia ka fut edi Rames , me gjithe fotografi

E kshyre edhe Tirana qishtu pi nal demostratat
Po na udh’heq kokaina na udh’heqin psikopatat
E anej ka veni jem dibiduzat bojn hajgare
Per popull nuk ja nin per kamer si vjen marre

Kurse tan fjalet e kages jan ma poshte me gjithe video


Sa tzezat po vin po pi presim do spi dim
Rrencat po na majn kshyre neve spo na nin
Kosoven na mloj kejt rrena e hajnija
Deksha n’ket vend po srrejn fjalt e mija
Ktu qka osht ka bohet mo so ka din kerkush
Provoje veq fol e shkon si qeni nrrush
Hajnat po na majn se vet ja kem bo venin
Vjedhni ateisat se ju po ja dini rendin
Bojn hajgare qeverija parlamenti ministrija
Veq tuten pi neve se tybe na lojn pa XHAMIJA
Ju muni me kallxu veq qysh vidhet vatani
Kejt i kan n’dyzen tash po i pengon EZANI
Kejt ju qa e votut more pika ju raft
Syt ju qerrofshin edhe dora ju thaft
Tkalli me qka ki mos prek n’FE edhe edhe n’XHAMI
Ju sdini per ket din ju dini veq per hajni
Kshyri njo mas njo qent qysh bojn skandala
Hoxhen po ma kesh aj i keshti aj buzhala
Trus qaty paloje tu sta rrok as politika
I vjen dita edhe vetes qen ki mi dhon kritika
Qohet naj Dardan kishe burr politikan
Kejt punt i ka ndreq tash na perzihet n’EZAN
Ju kejt jeni hajna jepni fjal edhe premtime
Pedera kriminela vrani njeri per ni kime
Voten shum e doni qata e lypni sikur qent
4 vjet na njekni 1 muj na qitni ment
Skeni FE skeni IMAN dine jena MUSLIMAN
Jena qata mjekrra qe desim per vatan
Jena bash qata qe ju tuten na dini
Na doni kur na shihni e na shani veq kur pini
Si psh Ilir Deda per do njerz qe se din
Ma ofendon ISLAMIN e ma ofendon SHAMIN
Aj nonen e ka shkin tash tmiren hec e dije
Mare cilin do qe e kap kape njonin tjetrit
Ni rrug ta shtron e i lyp kejt televizionet
Me rrena e hajduka na u kan mush kejt emisionet
T’kallxoj une per kejt vllau jem ti mos i dish
Kur fola per ALL’LLAH ma kan nal do 21
Kan qef cullak hone lypin kangen e pazarit
Thy se zog paska ktu veq ajo tuna e KARITTT
Fjalt e mija per FE veshin po ja prishin
Hajt ndrroje kanalin e ta q**** 21
Shani kur ti shihni kta qen slypin mirdita
Kan qef me honger darka masi qe prejn shirita
Qu o AVNI RRUSTEMI se gjall koka ESAT PASHA
Na u mush parlamenti plot me shkije e udbasha
Besom mo sjom ka muj hajt qu amani plumin
Let jetojn kto fjal dine e kini fundin
ALL’LLAHU i denoft per kejt kto qe pi boni
Rrenca mashtrus ju as veten nuk e doni
Zonja Atifete kap qu leje politiken
Ti ki haber per to qaq sa kali per muziken
Beso marre mvjen met pa edhe nekran
Na sjena shtet laik jena popull MUSLIMAN
Jem qata qe djegim shkije n’diten e marsit
Jena MUSLIMAN si JASHARAJT e PREKAZIT
Jom nipi Ramizit qe n’XHAMI shkau ma vrajti
Jom qaj qe gjdo t’keqe n’ket tok gjithmon e shajti
Jom qaj qe ju kesh e ju bon per pes pare
Edhe ata qe sum dojn bile pam ngu se kan qare
MUSLIM 4 LIFE jom pa kurfar kompleksi
Un tutna veq pi ZOTI stutna pi Eulexi
Fjalt mos i harroni se un si du dekoratat
Ti qi prekurort juve ja pshurrsha xhykatat
Fajtort hajn tendera o qafira pedera
Na me bo ni sen mat vogel kta si shkije vin te dera
Men na japin neve po beso qe skan per veti
I pengon hoxh IRFANI i pengon hoxh SHEFQETI
Se e din veten qafirat qe as ni sen se kan hallall
Ju kan mush xhepat pare ju kan mush hunt me mall
Tani qysh me dasht ket fe mat miren qe e kena
Mos harro se 95% MUSLIM na jena
Hajt menone fundit tane qaty veten gjone
Mos u tut pi mjekrres teme tute pi dores tone
Kshyre niher veten tane merre me akuza
Parlamenti jem u bo me hajgare plot curkuza
Se i rralli osht aty qe e din jeten e dgjorve
Kejt i kan harru kejt familjet e DESHMORVE
Bojn hajgare me arsim t’korroptum i ki sa dush
Me bo veq mi ni thu ska me kta o kush
Marre ju koft ju ALL’LLAHU ju denoft
Mare diten kur t’shkoni kurr EZANI mos tju knoft
Se nese mushni mend ishalla ju fol ZOTI
Mos e keshni t’hujin se kejt ta bon i joti
Kejt ju hajduka qe miljonat pi paloni
Asnjo skini me mar besom me veti kur shkoni
Se tjeter mos besoni se keq ju mashtron dynjaja
Ju mashtroj rakija kurvnija e sefaja
Fajdexhi u mush ky vend kamos n’diten e sodit
Tuten pi njonit tjetrit kan harru friken pi ZOTIT
Tmajt e hajn mutin tani me studenta maten
E t’shkretit me dajak na u msum pi 97
Heuu Kaqanik a ki thika e gur
Se ktu ja qiva nonen na u martu burri me burr
Khuu sa fjal po dalin beso zemra mplasi
Kurr ksi mos i pafsha se pa tut plum ja rrasi
Na ruj o ALL’LLAH falna pash MSHIREN QE KI
Hatri jon qe lutmi e frik t’kina veq ty
Udhzoj kta qafira qe nuk din tut prej teje
Kto fjal let jetojn let jesin kujtim pi meje
Jom zoni i shumices jom zoni i drejtsis
Sjena vizitor t’kazinos jena vizito t’XHAMIS
Na jena qata qe e thojna SHAHADETIN
Jena MUSLIMAN qe kurr se vjedhim shtetin
E harami e zinaje neve nuk na vin te dera
Se na sdojna lezbejka as nuk dojna pedera
Qafirat mas miri per ket pun na din tuten
Snjo ligj per ket pun atynve ja qi kushtetuten
Feja jem osht ISLAMI kombi jem osh SHQIPTARIJA
Mfal o poplli jem per kto shprehjet e mija
Se keq me do shprehje te na u mashtrun masa
Se besojn fjalen e ZOTIT po shka folin pashko vasa
Se zemra kur po plas te un del realiteti
Kto fjal i kom per kejt beso nuk i kom per veti
E neser fmija jem bon vaki edhe fmija jot
Mos d’bohet ateist e me thon qe nuk ka ZOT
Hej SUHBONALLA ku po na jet ardhmerija
E mu ma paq inati mos i harro fjalt e mija
Pajtonu mes veti se qashtu ruhet vatani
Mos e mer fejne prej njeri po msoje prej KURANI
Boll e keshen RUGOVEN kur e takoj milloshoviqin
Kta tash leje qe takohen po edhe puthen me dacicin
Me ni derr serbije si thi faqet e trasha
Qe vjen midis Prishtine e thon Kosovo je nasha
Ta qift nonen Kosova ta qift nonen Shqipnija
Kosova osht e jonja der sat ka pluma alltija
Der sat ket trima gjall kjo tok qe na rriti
Qohu Agim Ramadani qohu Zahir Pajaziti
Qohu mir e kshyre ku met Lugina e Kosova
Qu Ismet Jashari po lyp burra Kumanova
Se metem tradhtum na u kan bo 100 kufi
Presheva e Mitrovica po na quhet serbi
Plas oj zemer shprethehu niher mir
Fjalt i kom prej shpirti ket popull per me thirr
E kshyre edhe Tirana qishtu pi nal demostratat
Po na udh’heq kokaina na udh’heqin psikopatat
E anej ka veni jem dibiduzat bojn hajgare
Per popull nuk ja nin per kamer si vjen marre
I myti gramatika pak mi lon rrehen si qika
Pshurr n’to Ragmi se nuk o per ty politika
Hajt thuni ky qe kejt dzezat po na qiti
Un jom zoni kti vendi se mu kjo tok um rriti
Kto fjal jon pi zemre qe secili i ka mrenda
Merne vesh qe Goldi kurr njet nuk fol rrena
Kon dush njo ka njo bjere si qen ti rrehi
E sit bohen ma shum spritoj gishtin e ngrehi
Hajt qele zemren teme se kejt u thy si guri
Ku na shkoj aj gjak Kosov ku t’met FLAMURI?!

http://www.youtube.com/watch?v=RRIJFfhC_DA" onclick="window.open(this.href);return false;

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Lajme

Post by vvvllaznia » Tue, 12 Aug 2014 , 09:27

http://www.top-channel.tv/video.php?id=45054" onclick="window.open(this.href);return false;

eshte cenuar rende siguria kombtare por Fullani nuk duhet te jap doreheqjen :roll:

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajme

Post by Admin » Tue, 12 Aug 2014 , 13:36

vvvllaznia wrote:http://www.top-channel.tv/video.php?id=45054

eshte cenuar rende siguria kombtare por Fullani nuk duhet te jap doreheqjen :roll:
Ehhhh kta jane tane mashtrusa e mafioza tu fillu prej te djathtes, qendra e te mjatet !!
Braho kerkon doreheqjen e keshillit por jo doreheqjen e kryetarit te keshillit.... eh medet mjere Shqipnia per personat qe e drejtojne !!

Vjedhja ne Banken e Shqipnise asht shume e rande e gjesti duhet denu, por nga ana tjeter ato 6-7 milion euro qe kane vjedh nuk jane asigja para atyne qe vjedhin perdit shumica e politikanve e pushtetarve tane !!
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajme

Post by GOLDIAN » Tue, 12 Aug 2014 , 23:20

nuk kena ca lodhna kot
tani nepermjet mediave po dalin si ma ne pah po eshte e qarte ajo pune
ne po kemi vite punojme jashte marrim car rrogash e smundena mu perballu me biret jo te fullanit
po dhe te nja 20 zevendesave te fullanit
shifni shpijat makinat jeten luksoze
me ca me 1 mije euro rroga a si
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajme

Post by GOLDIAN » Thu, 14 Aug 2014 , 10:27

pash zoten ky dorjan collaku qe permendet te banka per vjedhje
a asht ai atleti qe na perfaqesoi ne olimpiade
ledi do e dijne ma mire

ca a kja pune keshtu tan sportistat i kann kthy shpinen sportit e te tan te infektum nga virusi Politik
e mandej themi skemi arritje ne Sport

p.s nese nuk asht ai kerkoj falje
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Lajme

Post by Man in Redblue » Thu, 04 Sep 2014 , 11:00

A flitet gja, kush do kandidojne per kryetar bashkiet nshkoder?

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Lajme

Post by vvvllaznia » Sun, 07 Sep 2014 , 12:44

http://www.gazetaexpress.com/intervista ... man-41120/" onclick="window.open(this.href);return false;

nje interviste e pergjithshme e Maks Velos. Nqs per da gjana ka te drejte, sidomos nga ana arkitetonike dhe kur thet qe nuk jena aq patriot se hiqena, nga ana tjeter nuk e kuptoj se si mund te mendosh qe ne jug jan ma njerez se ne ne veri, permend dugagjinin por jo lazaratin, permend gjakun por jo skafistat qe u nisnin prej Vloret, permend myslimanet por asgja per ortodoket serb qe ne emer te krishtit kan vra e pre sa kan mujt. Ju qa mendoni??? Shpresoj jo polemika por mendime te urta. Permen 4 b Budin, Bardhin, Bogdanin, Buzukun tan o shkodran o mirditor. Me duket se i ka ardhe pak skleroza

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Lajme

Post by Skodrinon » Sun, 07 Sep 2014 , 16:42

:D :D :D
Ca me thane, i ke permbledh ti tana. Mundem me shtu faktin qi permend sali veriorin e jo enver jugorin me hordhin e kanibalve te kuq. Edhe kur flet per komunizmin e perkufizon vetem te Laberia. Labt i pat qujt bashibuzuke a dicka e tille para do vjetsh. Harron gjithmone Koci Xoxet, Zoi Themelat, Vaske Kolecat e khmert e tjere qi vijn prej krahines se tij. Se nuk po them kane nji fe me te, se vetem truni i tij i smur logjikon kshtu. Vujtjet e tija ne Spac i permbledh me: "nji kuksian donte te me hidhte ne humnere" hahahaha
T'pakten e tha haptas ma n'fund se asht "anti". Se kto mendime i ka shpreh shpesh.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme

Post by fpjalmi » Fri, 14 Nov 2014 , 07:48

Te burgosurit Shtyjne Makinen e Policise.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme

Post by fpjalmi » Fri, 14 Nov 2014 , 07:51

Kja ka ndodh ne Shkoder dje . Te burgosurit qe ishin ne makinen e policise duke shku ne gjygj, I prishet makina e policies dhe detyrohen ta shtyjn . C'fare rriskut :P :P :P :P :P :P

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajme

Post by GOLDIAN » Thu, 19 Feb 2015 , 08:47

E di se keni me me sha e keni me than jam pro edit por jo
po shifsha fotot e teatrit migjenit asht me te kap vaji tash 15 vjet pa u vu dore ne te
pash zoten ajo jozefina si shkodrane 8 vite ne pushtet nuk i paska ra nej her ne vesh gjendja mjerane e tempullit te kultures APO pret me sha poziten qe spo reagon me rregullu
turp turp te pakten 10% te atij investim qe xuni Radio shkodren (mallku qofshin)ti jepej per teatrin do kishte ken pak ndryshe
a shkoder sa poshte ke ra
i perjashtuar

Post Reply