Pingpong

Ketu mund te shkruani per cfaredo lloj sporti ,
si basketboll , formula 1 , boks , etj...
Post Reply
Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Pingpong

Post by Skodrinon » Wed, 22 Apr 2009 , 14:20

“Peskara 2009” njeh “raketat” kuqezi

Federata Shqiptare e Pingpongut ka paraqitur dje në zyrat e Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar listën e plotë të delegacionit shqiptar, pjesëmarrës në Lojërat Mesdhetare “Peskara 2009”. Në përgjigje të letrës së dërguar më 14 prill nga KOKSH-i, Federata e Pingpongut nuk ka vonuar me përzgjedhjen e sportistëve, trajnerit, përgjegjësit të delegacionit dhe gjyqtarit ndërkombëtar. Ndryshe nga Lojërat e fundit Mesdhetare “Almeria 2005”, ku u përfaqësuan me 3 sportistë dhe 1 trajner, në Peskara FSHPp-ja do të përfaqësohet me 6 sportistë, 1 trajner dhe 1 gjyqtar ndërkombëtar. Sekretari i përgjithshëm i federatës, Astrit Hutka, shprehet optimist me formën që gëzojnë
aktualisht sportistët shqiptarë. “Në këtë edicion shpresojmë të arrijmë rezultate teknike më të mira se në Almeria. Objektiv tjetër për ne Lojërat Mesdhetare është shtimi i fitoreve në arenën ndërkombëtare, si dhe i numrit të sportistëve në ranglistën botërore. Përveç Jonuz Tufës te meshkujt dhe Erida Skufit e Adela Isakut te femrat,
kemi pretendime serioze për Elona Mustafën dhe të riun Dorian Tapia, si dhe sportistin-trajner Ilir Shabani. Një falënderim të veçantë në prag të këtij evenimenti shumë të rëndësishëm meriton Ministria e Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar, si dhe presidenti i federatës Arben Meçaj”, tha për “Panorama Sport” numri dy i federatës, Astrit Hutka. Lojërat Mesdhetare “Peskara 2009” do të zhvillohen nga 26 qershor deri më 5 korrik.

DELEGACIONI
PËRGJEGJËS DELEGACIONI
Arben Meçaj (president i federatës)
SPORTISTËT
Dorian Tapia (kampion me ekipin e Tomorrit për moshën 18 vjeç, 21 vjeç, për të rritur individual e ekipor në 2008-ën)
Jonuz Tufa (nënkampion për të rritur me Studentin. Pjesëmarrës në kampionatin botëror në Paris më 2003-in, Bremen 2006, Zagreb 2007)
Ilir Shabani (vendi i parë në kampionatin kombëtar ekipor të 2008-ës. Fitues i 3 titujve kampionë për të rritur me Tomorrin. Pjesëmarrës në kampionatin botëror në Bremen 2006, Zagreb 2007, si dhe pjesëmarrës në Lojërat Mesdhetare “Almeria 2005”)
Elona Mustafaj (tri herë kampione me të rriturat në individuale më 2003, 2004, 2008, si dhe fituese e 7 titujve me të rejat)
Adelaida Isaku (nënkampione e të rriturave në 2008-ën. Fituese e turneut “Masar Leksani” në 2007-ën. Fituese e Kupës së Shqipërisë në 2007-n e 2008-ën me ekipin e Elbasanit. Pjesëmarrëse në kampionatin botëror në Shangai 2005 dhe Zagreb 2007)
Erida Skufi (kampione me të rriturat në ekipore në 2007-ën me ekipin e Tomorrit dhe me Studentin në 2008-ën. Pjesëmarrëse në kampionatin botëror në Shangai 2005 dhe Zagreb 2007)
TRAJNER
Xhoxhi Skufi (fitues i 23 titujve kampionë meshkuj e femra, në individuale e ekipore për vitet 2005-2008, për të rinj e të reja. Trajner i kampionit Dorian Tapia për 2008-ën)
GJYQTAR
Andrea Dedaj (gjyqtar ndërkombëtar, i vetmi në Shqipëri. Pjesëmarrës në kampionatin botëror Zagreb 2007 dhe kampionatin evropian të të rinjve në Itali 2008)

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Pingpong

Post by Skodrinon » Wed, 22 Apr 2009 , 14:21

Qe ku e keni edhe pingpongun qi e kerkut :P :D

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Pingpong

Post by GOLDIAN » Sun, 03 May 2009 , 12:11

kush e kerkoj ma :lol:
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Pingpong

Post by Skodrinon » Mon, 04 May 2009 , 00:06

GOLDIAN wrote:kush e kerkoj ma :lol:
nji tiranas i forumit e kishte merak :D

User avatar
Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Pingpong

Post by Ledi1920 » Mon, 04 May 2009 , 14:46

Skodrinon wrote:
GOLDIAN wrote:kush e kerkoj ma :lol:
nji tiranas i forumit e kishte merak :D

suksese cunave te ping-pong bolit
ishalla na nderojne :D
Image

User avatar
Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Pingpong

Post by Miri » Sat, 09 May 2009 , 22:40

ça asht ky pingpong a hahet a? :P :P :P :P

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Pingpong

Post by vllaznia1919 » Sun, 10 May 2009 , 18:01

Ja naqe asht i veshtire meu kalu. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

User avatar
Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Pingpong

Post by Miri » Tue, 12 May 2009 , 17:40

vllaznia1919 wrote:Ja naqe asht i veshtire meu kalu. :lol: :lol: :lol: :lol:
pse mar ?
e ke ba prov nej her a? :D :D :D

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Pingpong

Post by vllaznia1919 » Sat, 16 May 2009 , 17:33

Ja se me kan lajmeru perpara. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Pingpong

Post by Admin » Sat, 27 Jun 2009 , 22:32

Sat kane jane zhvillu ndeshjet e para ne ping pong ku sportistat tane si per meshkuj e si per femra i kane humb ndeshjet e tyne.....
Vllaznit Ultras

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Pingpong

Post by Skodrinon » Mon, 29 Jun 2009 , 22:54

LOJRAT MESDHETARE PESCARA 2009

Ekiporet, humbje “me dinjitet”

Dje janë zhvilluar dhe ndeshjet e para në grup për dy ekipet tona të pingpongut, meshkuj dhe femra. Të dy përballjet që kanë pasur dy kombëtaret tona, kanë përfunduar me humbje, por krahasuar me ndeshjet e një dite më parë, këto humbje mund të quhen “dinjitoze”, pasi sportistet dhe sportistët tanë kanë arritur të fitojnë ndonjë set.

Meshkuj

Shqipëri?Mali i Zi 0?3

Ilir Shabanaj - Nikola Juskoviç

2?3 (8 ?11, 11?5, 5?11, 13?11, 4?11)

Dorian Tapia - Irfan Çekiç

0?3 (5 ?11, 2?11, 6?11)

Dorian Tapia/ Ilir Shabanaj? Nikola Juskoviç/ Irfan Çekiç

0?3 (12?14, 14?16, 8?11)

Shqipëri?Serbi 0?3

Dorian Tapia? Sllobodan Grujiç

0?3 (8?11, 2?11, 6?11)

Ilir Shabanaj - Aleksandër Karakaseviç

0?3 (4?11, 2 ?11, 4 ?11)

Dorian Tapia/ Ilir Shabanaj ? Sllobodan Grujiç/ Aleksandër Karakaseviç

0?3 (4?11, 8?11, 3 ?11)

Femra

Shqipëri?Algjeri 0?3

Adelajda Isaku ? Fatiha Bouclares

1?3 (11?8, 6?11, 8?11, 1?11)

Erida Skufi ? Souhila Medjoub

1?3 (11?8, 6?11, 8?11, 1?11)

Adelajda Isaku/ Erida Skufi ? Fatiha Bouclares/ Souhila Medjoub

0?3 (8 ?11, 3?11, 9?11)Shqipëri?Kroaci 0?3

Erida Skufi - Andrea Bakula

0?3 (2 ?11, 3?11, 1?11)

Elona Mustafa - Kornelia Vaida

0?3 (5 ?11, 2?11, 7?11)

Elona Mustafa/Erida Skufi - Andrea Bakuli/Kornelia Vaida

0?3 (1?11, 6?11, 4?11)

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Pingpong

Post by Skodrinon » Mon, 29 Jun 2009 , 22:57

çfar arritjet. paskena fitu do sete....

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Pingpong

Post by GOLDIAN » Mon, 29 Jun 2009 , 23:48

a ka nej shkodran te pingpongu
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Pingpong

Post by Skodrinon » Tue, 30 Jun 2009 , 00:46

nuk e di

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Pingpong

Post by fpjalmi » Sat, 06 Feb 2010 , 17:49

shifni cfare piket fantastike ka marr chen i kines

e papame ma perparaPing pong, cfare akrobacie! Chen ka gjithçka për të fituar edhe në “pikën e vdekjes


http://www.sportishqiptar.com.al/ping-p ... tuar-pike/

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Pingpong

Post by Skodrinon » Sat, 06 Feb 2010 , 17:59

fpjalmi wrote:shifni cfare piket fantastike ka marr chen i kines

e papame ma perparaPing pong, cfare akrobacie! Chen ka gjithçka për të fituar edhe në “pikën e vdekjes


http://www.sportishqiptar.com.al/ping-p ... tuar-pike/
pse ma lejohet me hyp permi tavoline a?
ça thote ky komentatori pjalm? :D

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Pingpong

Post by fpjalmi » Sun, 07 Feb 2010 , 04:43

Skodrinon wrote:
fpjalmi wrote:shifni cfare piket fantastike ka marr chen i kines

e papame ma perparaPing pong, cfare akrobacie! Chen ka gjithçka për të fituar edhe në “pikën e vdekjes


http://www.sportishqiptar.com.al/ping-p ... tuar-pike/
pse ma lejohet me hyp permi tavoline a?
ça thote ky komentatori pjalm? :D
aty asht kinisht ,por ky komrntatori jone qe e ka shkru thote se e paska fitu ket pike :D :D :D :D

User avatar
Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Pingpong

Post by Ledi1920 » Thu, 05 May 2011 , 16:29

Image

Post Reply