Forumi

Pingpong

Ketu mund te shkruani per cfaredo lloj sporti ,
si basketboll , formula 1 , boks , etj...

Pingpong

Postnga Skodrinon » E Mërkurë, 22 Prill 2009 , 14:20

“Peskara 2009” njeh “raketat” kuqezi

Federata Shqiptare e Pingpongut ka paraqitur dje në zyrat e Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar listën e plotë të delegacionit shqiptar, pjesëmarrës në Lojërat Mesdhetare “Peskara 2009”. Në përgjigje të letrës së dërguar më 14 prill nga KOKSH-i, Federata e Pingpongut nuk ka vonuar me përzgjedhjen e sportistëve, trajnerit, përgjegjësit të delegacionit dhe gjyqtarit ndërkombëtar. Ndryshe nga Lojërat e fundit Mesdhetare “Almeria 2005”, ku u përfaqësuan me 3 sportistë dhe 1 trajner, në Peskara FSHPp-ja do të përfaqësohet me 6 sportistë, 1 trajner dhe 1 gjyqtar ndërkombëtar. Sekretari i përgjithshëm i federatës, Astrit Hutka, shprehet optimist me formën që gëzojnë
aktualisht sportistët shqiptarë. “Në këtë edicion shpresojmë të arrijmë rezultate teknike më të mira se në Almeria. Objektiv tjetër për ne Lojërat Mesdhetare është shtimi i fitoreve në arenën ndërkombëtare, si dhe i numrit të sportistëve në ranglistën botërore. Përveç Jonuz Tufës te meshkujt dhe Erida Skufit e Adela Isakut te femrat,
kemi pretendime serioze për Elona Mustafën dhe të riun Dorian Tapia, si dhe sportistin-trajner Ilir Shabani. Një falënderim të veçantë në prag të këtij evenimenti shumë të rëndësishëm meriton Ministria e Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar, si dhe presidenti i federatës Arben Meçaj”, tha për “Panorama Sport” numri dy i federatës, Astrit Hutka. Lojërat Mesdhetare “Peskara 2009” do të zhvillohen nga 26 qershor deri më 5 korrik.

DELEGACIONI
PËRGJEGJËS DELEGACIONI
Arben Meçaj (president i federatës)
SPORTISTËT
Dorian Tapia (kampion me ekipin e Tomorrit për moshën 18 vjeç, 21 vjeç, për të rritur individual e ekipor në 2008-ën)
Jonuz Tufa (nënkampion për të rritur me Studentin. Pjesëmarrës në kampionatin botëror në Paris më 2003-in, Bremen 2006, Zagreb 2007)
Ilir Shabani (vendi i parë në kampionatin kombëtar ekipor të 2008-ës. Fitues i 3 titujve kampionë për të rritur me Tomorrin. Pjesëmarrës në kampionatin botëror në Bremen 2006, Zagreb 2007, si dhe pjesëmarrës në Lojërat Mesdhetare “Almeria 2005”)
Elona Mustafaj (tri herë kampione me të rriturat në individuale më 2003, 2004, 2008, si dhe fituese e 7 titujve me të rejat)
Adelaida Isaku (nënkampione e të rriturave në 2008-ën. Fituese e turneut “Masar Leksani” në 2007-ën. Fituese e Kupës së Shqipërisë në 2007-n e 2008-ën me ekipin e Elbasanit. Pjesëmarrëse në kampionatin botëror në Shangai 2005 dhe Zagreb 2007)
Erida Skufi (kampione me të rriturat në ekipore në 2007-ën me ekipin e Tomorrit dhe me Studentin në 2008-ën. Pjesëmarrëse në kampionatin botëror në Shangai 2005 dhe Zagreb 2007)
TRAJNER
Xhoxhi Skufi (fitues i 23 titujve kampionë meshkuj e femra, në individuale e ekipore për vitet 2005-2008, për të rinj e të reja. Trajner i kampionit Dorian Tapia për 2008-ën)
GJYQTAR
Andrea Dedaj (gjyqtar ndërkombëtar, i vetmi në Shqipëri. Pjesëmarrës në kampionatin botëror Zagreb 2007 dhe kampionatin evropian të të rinjve në Itali 2008)
Avatari i antarit
Skodrinon
Administrator
Administrator
 
Poste: 4726
Antarësuar: E Djelë, 16 Dhjetor 2007 , 20:09
Vendodhja: ITALI

Re: Pingpong

Postnga Skodrinon » E Mërkurë, 22 Prill 2009 , 14:21

Qe ku e keni edhe pingpongun qi e kerkut :P :D
Avatari i antarit
Skodrinon
Administrator
Administrator
 
Poste: 4726
Antarësuar: E Djelë, 16 Dhjetor 2007 , 20:09
Vendodhja: ITALI

Re: Pingpong

Postnga GOLDIAN » E Djelë, 03 Maj 2009 , 12:11

kush e kerkoj ma :lol:
i perjashtuar
Avatari i antarit
GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
 
Poste: 7305
Antarësuar: E Djelë, 02 Korrik 2006 , 18:14
Vendodhja: perjashtuar nga forumi
Skuadra: vllaznia

Re: Pingpong

Postnga Skodrinon » E Hënë, 04 Maj 2009 , 00:06

GOLDIAN shkroi:kush e kerkoj ma :lol:

nji tiranas i forumit e kishte merak :D
Avatari i antarit
Skodrinon
Administrator
Administrator
 
Poste: 4726
Antarësuar: E Djelë, 16 Dhjetor 2007 , 20:09
Vendodhja: ITALI

Re: Pingpong

Postnga Ledi1920 » E Hënë, 04 Maj 2009 , 14:46

Skodrinon shkroi:
GOLDIAN shkroi:kush e kerkoj ma :lol:

nji tiranas i forumit e kishte merak :Dsuksese cunave te ping-pong bolit
ishalla na nderojne :D
Imazh
Avatari i antarit
Ledi1920
Fanatics
Fanatics
 
Poste: 1410
Antarësuar: E Premte, 21 Nëntor 2008 , 15:34
Vendodhja: Tiron
Skuadra: Tirona,Bayern

Re: Pingpong

Postnga Miri » E Shtunë, 09 Maj 2009 , 22:40

ça asht ky pingpong a hahet a? :P :P :P :P
Avatari i antarit
Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
 
Poste: 6241
Antarësuar: E Mërkurë, 20 Qershor 2007 , 17:44
Vendodhja: Postribe
Skuadra: Vllaznia

Re: Pingpong

Postnga vllaznia1919 » E Djelë, 10 Maj 2009 , 18:01

Ja naqe asht i veshtire meu kalu. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Imazh
Avatari i antarit
vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
 
Poste: 9630
Antarësuar: E Shtunë, 27 Nëntor 2004 , 01:13
Vendodhja: Italia

Re: Pingpong

Postnga Miri » E Martë, 12 Maj 2009 , 17:40

vllaznia1919 shkroi:Ja naqe asht i veshtire meu kalu. :lol: :lol: :lol: :lol:

pse mar ?
e ke ba prov nej her a? :D :D :D
Avatari i antarit
Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
 
Poste: 6241
Antarësuar: E Mërkurë, 20 Qershor 2007 , 17:44
Vendodhja: Postribe
Skuadra: Vllaznia

Re: Pingpong

Postnga vllaznia1919 » E Shtunë, 16 Maj 2009 , 17:33

Ja se me kan lajmeru perpara. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Imazh
Avatari i antarit
vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
 
Poste: 9630
Antarësuar: E Shtunë, 27 Nëntor 2004 , 01:13
Vendodhja: Italia

Re: Pingpong

Postnga Admin » E Shtunë, 27 Qershor 2009 , 22:32

Sat kane jane zhvillu ndeshjet e para ne ping pong ku sportistat tane si per meshkuj e si per femra i kane humb ndeshjet e tyne.....
Vllaznit Ultras

Imazh
Avatari i antarit
Admin
Webmaster
Webmaster
 
Poste: 5601
Antarësuar: E Mërkurë, 24 Nëntor 2004 , 03:41
Vendodhja: Loro Boriçi
Skuadra: Vllaznia

Re: Pingpong

Postnga Skodrinon » E Hënë, 29 Qershor 2009 , 22:54

LOJRAT MESDHETARE PESCARA 2009

Ekiporet, humbje “me dinjitet”

Dje janë zhvilluar dhe ndeshjet e para në grup për dy ekipet tona të pingpongut, meshkuj dhe femra. Të dy përballjet që kanë pasur dy kombëtaret tona, kanë përfunduar me humbje, por krahasuar me ndeshjet e një dite më parë, këto humbje mund të quhen “dinjitoze”, pasi sportistet dhe sportistët tanë kanë arritur të fitojnë ndonjë set.

Meshkuj

Shqipëri?Mali i Zi 0?3

Ilir Shabanaj - Nikola Juskoviç

2?3 (8 ?11, 11?5, 5?11, 13?11, 4?11)

Dorian Tapia - Irfan Çekiç

0?3 (5 ?11, 2?11, 6?11)

Dorian Tapia/ Ilir Shabanaj? Nikola Juskoviç/ Irfan Çekiç

0?3 (12?14, 14?16, 8?11)

Shqipëri?Serbi 0?3

Dorian Tapia? Sllobodan Grujiç

0?3 (8?11, 2?11, 6?11)

Ilir Shabanaj - Aleksandër Karakaseviç

0?3 (4?11, 2 ?11, 4 ?11)

Dorian Tapia/ Ilir Shabanaj ? Sllobodan Grujiç/ Aleksandër Karakaseviç

0?3 (4?11, 8?11, 3 ?11)

Femra

Shqipëri?Algjeri 0?3

Adelajda Isaku ? Fatiha Bouclares

1?3 (11?8, 6?11, 8?11, 1?11)

Erida Skufi ? Souhila Medjoub

1?3 (11?8, 6?11, 8?11, 1?11)

Adelajda Isaku/ Erida Skufi ? Fatiha Bouclares/ Souhila Medjoub

0?3 (8 ?11, 3?11, 9?11)Shqipëri?Kroaci 0?3

Erida Skufi - Andrea Bakula

0?3 (2 ?11, 3?11, 1?11)

Elona Mustafa - Kornelia Vaida

0?3 (5 ?11, 2?11, 7?11)

Elona Mustafa/Erida Skufi - Andrea Bakuli/Kornelia Vaida

0?3 (1?11, 6?11, 4?11)
Avatari i antarit
Skodrinon
Administrator
Administrator
 
Poste: 4726
Antarësuar: E Djelë, 16 Dhjetor 2007 , 20:09
Vendodhja: ITALI

Re: Pingpong

Postnga Skodrinon » E Hënë, 29 Qershor 2009 , 22:57

çfar arritjet. paskena fitu do sete....
Avatari i antarit
Skodrinon
Administrator
Administrator
 
Poste: 4726
Antarësuar: E Djelë, 16 Dhjetor 2007 , 20:09
Vendodhja: ITALI

Re: Pingpong

Postnga GOLDIAN » E Hënë, 29 Qershor 2009 , 23:48

a ka nej shkodran te pingpongu
i perjashtuar
Avatari i antarit
GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
 
Poste: 7305
Antarësuar: E Djelë, 02 Korrik 2006 , 18:14
Vendodhja: perjashtuar nga forumi
Skuadra: vllaznia

Re: Pingpong

Postnga Skodrinon » E Martë, 30 Qershor 2009 , 00:46

nuk e di
Avatari i antarit
Skodrinon
Administrator
Administrator
 
Poste: 4726
Antarësuar: E Djelë, 16 Dhjetor 2007 , 20:09
Vendodhja: ITALI

Re: Pingpong

Postnga fpjalmi » E Shtunë, 06 Shkurt 2010 , 17:49

shifni cfare piket fantastike ka marr chen i kines

e papame ma perparaPing pong, cfare akrobacie! Chen ka gjithçka për të fituar edhe në “pikën e vdekjes


http://www.sportishqiptar.com.al/ping-p ... tuar-pike/
Avatari i antarit
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
 
Poste: 11278
Antarësuar: E Shtunë, 09 Shkurt 2008 , 13:32
Vendodhja: Amsterdam Holland
Skuadra: Ajax Vllaznia

Re: Pingpong

Postnga Skodrinon » E Shtunë, 06 Shkurt 2010 , 17:59

fpjalmi shkroi:shifni cfare piket fantastike ka marr chen i kines

e papame ma perparaPing pong, cfare akrobacie! Chen ka gjithçka për të fituar edhe në “pikën e vdekjes


http://www.sportishqiptar.com.al/ping-p ... tuar-pike/

pse ma lejohet me hyp permi tavoline a?
ça thote ky komentatori pjalm? :D
Avatari i antarit
Skodrinon
Administrator
Administrator
 
Poste: 4726
Antarësuar: E Djelë, 16 Dhjetor 2007 , 20:09
Vendodhja: ITALI

Re: Pingpong

Postnga fpjalmi » E Djelë, 07 Shkurt 2010 , 04:43

Skodrinon shkroi:
fpjalmi shkroi:shifni cfare piket fantastike ka marr chen i kines

e papame ma perparaPing pong, cfare akrobacie! Chen ka gjithçka për të fituar edhe në “pikën e vdekjes


http://www.sportishqiptar.com.al/ping-p ... tuar-pike/

pse ma lejohet me hyp permi tavoline a?
ça thote ky komentatori pjalm? :D

aty asht kinisht ,por ky komrntatori jone qe e ka shkru thote se e paska fitu ket pike :D :D :D :D
Avatari i antarit
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
 
Poste: 11278
Antarësuar: E Shtunë, 09 Shkurt 2008 , 13:32
Vendodhja: Amsterdam Holland
Skuadra: Ajax Vllaznia

Re: Pingpong

Postnga Ledi1920 » E Enjte, 05 Maj 2011 , 16:29

Imazh
Avatari i antarit
Ledi1920
Fanatics
Fanatics
 
Poste: 1410
Antarësuar: E Premte, 21 Nëntor 2008 , 15:34
Vendodhja: Tiron
Skuadra: Tirona,Bayern


Kthehu tek Sporte te ndryshme


Kthehu tek Forumi

Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 2 vizitorë

cron