Futboll Femrash

Ketu mund te shkruani per cfaredo lloj sporti ,
si basketboll , formula 1 , boks , etj...
Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Futboll Femrash

Post by Skodrinon » Sat, 12 Oct 2013 , 14:17

Vllaznia - Apolonia 12-0

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Futboll Femrash

Post by Skodrinon » Mon, 04 Nov 2013 , 12:11

The Door-Vllaznia 0-4

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Futboll Femrash

Post by Admin » Sat, 09 Nov 2013 , 17:19

Nqs nuk gabohem ekipi i femnave i Vllaznise asht ekipi i ADES. Kto edhe vjet kane dal kampion nqs nuk gabohem.
Vllaznit Ultras

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Futboll Femrash

Post by Skodrinon » Mon, 11 Nov 2013 , 11:37

Admin wrote:Nqs nuk gabohem ekipi i femnave i Vllaznise asht ekipi i ADES. Kto edhe vjet kane dal kampion nqs nuk gabohem.
Po
Ma n'fund klubi e bani dicka te hajrit se 3 ekipe shkodrane e asnji me emnin Vllaznia nuk kishte lezet

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Futboll Femrash

Post by Skodrinon » Sat, 16 Nov 2013 , 17:48

Dajti-Vllaznia 0-12

User avatar
ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Futboll Femrash

Post by ultraskuqeblu1 » Thu, 28 Nov 2013 , 01:49

e ka ba Lazer Matija se me pas lan ne dore te Bashkise, nuk ishte ba kurgja...
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Futboll Femrash

Post by Skodrinon » Tue, 22 Apr 2014 , 10:20

Urime vajzave per titullin kampion!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Futboll Femrash

Post by Admin » Tue, 22 Apr 2014 , 22:24

Urime vajzave dhe urime presidentit te ekipit Lazer Matija.
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Futboll Femrash

Post by fpjalmi » Mon, 11 Aug 2014 , 00:02

Vllaznia, vjen fitorja historike në Champions .

Në përfundim të ndeshjeve të para, vajzat shkodrane së bashku me Apollon në krye të tabelës së klasifikimit, janë në kuotën e tri pikëve.

http://www.panorama-sport.com/lajme-fla ... champions/" onclick="window.open(this.href);return false;

Keshtu ishte vllaznia e fillimeve te viteve 2000 me Myftar Qelen e paharushem

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Futboll Femrash

Post by Admin » Mon, 11 Aug 2014 , 14:12

Me aq info sa kam marre, Vllaznia ka ba nji ndeshje shume te mire e fitore e meritume.

Mbas pak fillon ndeshja kunder Apollon qe asht ekip shume i mire edhe asht pretendetja kryesore per me u kualifiku.
Kishte me kene arritje shume e madhe barazimi por edhe nji humbje minimale nuk kishte kene keq ne menyre qe me pretendu qe ne ndeshjen e fundit me nji fitore kunder Gintra me u kualifiku si e dyta ma e mire.
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Futboll Femrash

Post by fpjalmi » Mon, 11 Aug 2014 , 22:40

Vllaznia -Apollon 0-0 . Jena ne vendin e pare . Tashti dihet qe vllaznia ka hy per here te pare ne historine e shqipnise ne nji kup kampionesh , dhe ma e bukura asht qe kena ec shkelqyshem deri tash

Nuk e di a pranohen femnat me lujt ne kampionatin e meshkujve apo jo , sepse ma shum kisha pas besim te femnat e vllaznise qe mos me ra ne kategori te pare , sesa te meshkujt .

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Futboll Femrash

Post by Admin » Mon, 11 Aug 2014 , 23:03

Urime per barazimin, metamam nji pike me shume vlera.

Ndeshja e ardhshme asht me date 14 gusht kunder Gintra. Me nji fitore shancet jane te medhaja qe me u kualifiku.
Sdq duhet me kene shume krenar per ekipin e femrave si do qe te shkojne ndeshja e fundit.
Vllaznit Ultras

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Futboll Femrash

Post by Man in Redblue » Tue, 12 Aug 2014 , 14:25

Shume krenar per ta! Jane ngushellimi i vetem ne keto momente krizet qe ka perfshi ekipin e mashkujve. Me ken ne Shkoder do kisha shku me i perkrah me gjithe zemer nt'ardhmen.

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Futboll Femrash

Post by vvvllaznia » Tue, 12 Aug 2014 , 14:40

ku ska lek e mafie ka krenari e shkodranllek. Ekipi i femrave dhe ekipet zingjir te Vllaznis jan krenaria e Shkodres

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Futboll Femrash

Post by Admin » Tue, 12 Aug 2014 , 14:53

Per ket arritje duhet me falenderu shume edhe presidentin e ekipit Lazer Matija.
Ishalla masnesrit nji fitore per me ba hapin historik :)
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Futboll Femrash

Post by GOLDIAN » Tue, 12 Aug 2014 , 23:15

vvvllaznia wrote:ku ska lek e mafie ka krenari e shkodranllek. Ekipi i femrave dhe ekipet zingjir te Vllaznis jan krenaria e Shkodres
ma bukur ska ku shkon
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Futboll Femrash

Post by Skodrinon » Wed, 13 Aug 2014 , 00:45

Super

Si asht formula e CL a din kush gja?

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Futboll Femrash

Post by Admin » Wed, 13 Aug 2014 , 12:01

Kualifikohen ne 1/16 ekipi qe xen vendin e pare te cdo mini grupi (ku asht Vllaznia tesh) si edhe 2 ekipet ma te mira qe kane xan vendin e dyte.

10 ekipet qe kualifikohen i bashkohen 22 ekipeve qe jane kualifiku direkt (duke pas koeficent ma te mire) dhe lujn ne sistem vajtje-ardhje ne eliminim direkt deri sa te dalin finalistat :)

Kontrollova pak renditjen e grupeve te tjera, ku ka 3-4 grupe qe edhe ne rast se Vllaznia fiton dhe renditet e dyta mund qe mos te kalojne ne fazen e 1/16.
Sdq Vllaznia duhet me hi ne fushe me dhan maksimumin e masandej pak randsi ka nqs kualifikohen :)
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Futboll Femrash

Post by fpjalmi » Fri, 15 Aug 2014 , 00:42

Edhe pse humbem 5-0 me 1 lojtare mangut me karton te kuq sa filloi loja , edhe pse goli i pare ishte faul ne sulm duke demtuar portieren tone dhe duke u quajt gol , per fat te keq nuk dha forcen e vertete te vllaznise ku padiskutim ai rrezultat i thell , nuk ishte e verteta e forces se Vajzave shkodrane qe me shum merite i kan than shqiperise qe Djepi i futbollit dhe i talenteve nuk asht vetem futbolli i mashkujve por i femerave duke na ba krenar gjithe shkodren dhe gjithe shqiperine me kete rrezultat rrekordmendi ne futbollin e femerave qe padiskutim do jete edhe ma e forte mbas 1 viti dhe do thyhet perseri

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Futboll Femrash

Post by Skodrinon » Sun, 17 Aug 2014 , 17:46

Komplimente vajzave gjithsesi.
Nuk duhet me harru se kena hup shume ma thelle vitet e kalume. Itash vone kena fillu.

Post Reply