Tenis

Ketu mund te shkruani per cfaredo lloj sporti ,
si basketboll , formula 1 , boks , etj...
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Tenis

Post by fpjalmi » Sat, 06 Jun 2009 , 17:22

edhe mu po me vika keq qe keka eleminu iky yll :D :D :D

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Tenis

Post by GOLDIAN » Sun, 07 Jun 2009 , 02:32

REINIS wrote:
GOLDIAN wrote:i KOHLSCHREIBER
Vallai ai serbi qeka hutu vec me i msu emrin kundershtarit, se ka pas menien ke loja fare. :lol: :lol: :lol:
Mire ia ka bo qi e ka myt. Death 4 serbitches!!!
:lol: :lol: ne fund do ti ket thane urime koli :lol:
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Tenis

Post by GOLDIAN » Sun, 07 Jun 2009 , 02:33

Skodrinon wrote:Image
Image
Image
a te vjen keq nej fije per mu
pak sjam tu fjet sonte e tash qe i pash edhe ita foto deri ne nadje itu para pc-se jam :D
grazie mile qe me le sante zgjuar
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Tenis

Post by GOLDIAN » Sun, 07 Jun 2009 , 02:34

a e pate kuznetoven sot si fitoj
ma bani qejfin boll
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Tenis

Post by Skodrinon » Sun, 07 Jun 2009 , 02:35

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

shifsh andrra t'bukra me te. :lol:

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Tenis

Post by Skodrinon » Sun, 07 Jun 2009 , 02:36

GOLDIAN wrote:a e pate kuznetoven sot si fitoj
ma bani qejfin boll
jo nuk e pashe ndeshjen. a ishte ndeshje e bukur a?

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Tenis

Post by GOLDIAN » Sun, 07 Jun 2009 , 02:40

Skodrinon wrote:
GOLDIAN wrote:a e pate kuznetoven sot si fitoj
ma bani qejfin boll
jo nuk e pashe ndeshjen. a ishte ndeshje e bukur a?
klas krejt
kja safina ishte e motra e marat safin
o skodrinon a e ke dit se ne rusi mbiemri i femrave mbaron me a
si psh vllai e ka safin kurse motra ose nusja e kan safina?????
sot e kam degju per here te pare

si sdi me postu foto ne forum kuku per mu
se dosha me postu kete rumunen cirstea sdi a e ke pa
asht 19 vjece
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Tenis

Post by Skodrinon » Sun, 07 Jun 2009 , 03:15

GOLDIAN wrote:
Skodrinon wrote:
GOLDIAN wrote:a e pate kuznetoven sot si fitoj
ma bani qejfin boll
jo nuk e pashe ndeshjen. a ishte ndeshje e bukur a?
klas krejt
kja safina ishte e motra e marat safin
o skodrinon a e ke dit se ne rusi mbiemri i femrave mbaron me a
si psh vllai e ka safin kurse motra ose nusja e kan safina?????
sot e kam degju per here te pare

si sdi me postu foto ne forum kuku per mu
se dosha me postu kete rumunen cirstea sdi a e ke pa
asht 19 vjece
ahahahahaha po ma e kam dite. tu lexu iher da emra russh vuna re ikyt gja. i tham da shokve ktu, a asht e vertete qi i ndryshon mbiemri simas gjinise? fillune tu u tall me mu. jo s'ka mundsi jo s'ka mundsi. mandej e vume bast ka i arke birra per njiri. pytme nji shok prej ukrainet edhe tha po njashtu asht. 8 arka birra kam fitu ahahahaahaha

User avatar
Shkodrani81
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 882
Joined: Fri, 19 Jan 2007 , 07:48
Location: Kanada
Contact:

Re: Tenis

Post by Shkodrani81 » Mon, 08 Jun 2009 , 05:33

M'u ba qejfi qe e fitoj Roger Federer grandslamin e Roland Garros, sepse vetem iky i mungonte.
Tash i bani 14 gjithsej, e barazoi Garsian.

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Tenis

Post by loroborici » Mon, 08 Jun 2009 , 18:34

Federer asht i forte, i ka meritue tan lavded. Por nqs e bajm krahasimin me Sampras, them qi nuk duhet me ba krahasim prej barazise te trofeve. Sampras ka lujt ne kohen e te mdhenjve Agasit, Becker, Edberg, Chang, Kafelnikov,Ivanishevic, dhe ma marr 14 trofe mundet tan ktyne gjigandve, ka ken shum ma e vshtire sesa kto trofe qi ka marr Federer ku hiq Nadal e nofta Xhokovic, nuk ka tenistve niveli te nalt.
Vllaznia ne zemer
Image

User avatar
Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Tenis

Post by Ledi1920 » Tue, 09 Jun 2009 , 08:45

loroborici wrote:Federer asht i forte, i ka meritue tan lavded. Por nqs e bajm krahasimin me Sampras, them qi nuk duhet me ba krahasim prej barazise te trofeve. Sampras ka lujt ne kohen e te mdhenjve Agasit, Becker, Edberg, Chang, Kafelnikov,Ivanishevic, dhe ma marr 14 trofe mundet tan ktyne gjigandve, ka ken shum ma e vshtire sesa kto trofe qi ka marr Federer ku hiq Nadal e nofta Xhokovic, nuk ka tenistve niveli te nalt.

Ka teniste te mire dhe tani...por ngaqe jane kta te dy te papermbajtshem na duken te tjret si lojtar te nivelit mesatar...
Eshte ai francezi i zi lojtar i mire shume,ai anglezi andi murray,australiani hewit,amerikani Rodick etj etj.
Konkurrence ka po jane kta te dy shume te forte.
Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Tenis

Post by GOLDIAN » Tue, 09 Jun 2009 , 15:25

Ledi1920 wrote:
loroborici wrote:Federer asht i forte, i ka meritue tan lavded. Por nqs e bajm krahasimin me Sampras, them qi nuk duhet me ba krahasim prej barazise te trofeve. Sampras ka lujt ne kohen e te mdhenjve Agasit, Becker, Edberg, Chang, Kafelnikov,Ivanishevic, dhe ma marr 14 trofe mundet tan ktyne gjigandve, ka ken shum ma e vshtire sesa kto trofe qi ka marr Federer ku hiq Nadal e nofta Xhokovic, nuk ka tenistve niveli te nalt.

Ka teniste te mire dhe tani...por ngaqe jane kta te dy te papermbajtshem na duken te tjret si lojtar te nivelit mesatar...
Eshte ai francezi i zi lojtar i mire shume,ai anglezi andi murray,australiani hewit,amerikani Rodick etj etj.
Konkurrence ka po jane kta te dy shume te forte.
gael monfilis e ke fjalen???
edhe mu me duket super ai
po ka ken i demtum
i perjashtuar

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Tenis

Post by loroborici » Tue, 09 Jun 2009 , 15:35

Ledi1920 wrote:
loroborici wrote:Federer asht i forte, i ka meritue tan lavded. Por nqs e bajm krahasimin me Sampras, them qi nuk duhet me ba krahasim prej barazise te trofeve. Sampras ka lujt ne kohen e te mdhenjve Agasit, Becker, Edberg, Chang, Kafelnikov,Ivanishevic, dhe ma marr 14 trofe mundet tan ktyne gjigandve, ka ken shum ma e vshtire sesa kto trofe qi ka marr Federer ku hiq Nadal e nofta Xhokovic, nuk ka tenistve niveli te nalt.

Ka teniste te mire dhe tani...por ngaqe jane kta te dy te papermbajtshem na duken te tjret si lojtar te nivelit mesatar...
Eshte ai francezi i zi lojtar i mire shume,ai anglezi andi murray,australiani hewit,amerikani Rodick etj etj.
Konkurrence ka po jane kta te dy shume te forte.
Tash jam tuj menue se je i vocerr dhe nuk ke jetu vitet 90...E di cdo me than te lush kunra Edberg, becjker, Inanishevic, Agasit???
Vllaznia ne zemer
Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Tenis

Post by GOLDIAN » Tue, 09 Jun 2009 , 20:15

loroborici a ke marr vesht qe martohet becker me dt 12
une jam tifoz i tij prandaj di gjithcka
po personalisht hala skam arrit me e taku
i perjashtuar

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Tenis

Post by loroborici » Tue, 09 Jun 2009 , 21:02

GOLDIAN wrote:loroborici a ke marr vesht qe martohet becker me dt 12
une jam tifoz i tij prandaj di gjithcka
po personalisht hala skam arrit me e taku
Nuk e kam dit ket fakt naqe. Une di qi ka ps bashkjetue me nji zezake.
Vllaznia ne zemer
Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Tenis

Post by GOLDIAN » Tue, 09 Jun 2009 , 21:13

loroborici wrote:
GOLDIAN wrote:loroborici a ke marr vesht qe martohet becker me dt 12
une jam tifoz i tij prandaj di gjithcka
po personalisht hala skam arrit me e taku
Nuk e kam dit ket fakt naqe. Une di qi ka ps bashkjetue me nji zezake.
ka ndrru nja 4 mas zezakes
dhe ajo martohet ne qershor me nje menaxher
200 te ftume ne dasem
franz bekenbauer vllaznit klitcko
mezi e pres daten 12 me pa fotot e dasmes
kishte ble dhe shpi ne wimbledon
i perjashtuar

User avatar
Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Tenis

Post by Ledi1920 » Fri, 12 Jun 2009 , 08:27

loroborici wrote:
Ledi1920 wrote:
loroborici wrote:Federer asht i forte, i ka meritue tan lavded. Por nqs e bajm krahasimin me Sampras, them qi nuk duhet me ba krahasim prej barazise te trofeve. Sampras ka lujt ne kohen e te mdhenjve Agasit, Becker, Edberg, Chang, Kafelnikov,Ivanishevic, dhe ma marr 14 trofe mundet tan ktyne gjigandve, ka ken shum ma e vshtire sesa kto trofe qi ka marr Federer ku hiq Nadal e nofta Xhokovic, nuk ka tenistve niveli te nalt.

Ka teniste te mire dhe tani...por ngaqe jane kta te dy te papermbajtshem na duken te tjret si lojtar te nivelit mesatar...
Eshte ai francezi i zi lojtar i mire shume,ai anglezi andi murray,australiani hewit,amerikani Rodick etj etj.
Konkurrence ka po jane kta te dy shume te forte.
Tash jam tuj menue se je i vocerr dhe nuk ke jetu vitet 90...E di cdo me than te lush kunra Edberg, becjker, Inanishevic, Agasit???


Jane legjenda e di...
Une kam arrit me pa dmth kam qene tifoz I Boris Becker,Michael Stich dhe Steffi Grafit kur iken kto gjermonetspara e ndjek shume. Ka pas me rivalitet e di.Por jam i mendimit se cdo sport sa vjen e perfeksionohet dhe bohet me e veshtire me fitu.

Ka pas lojter te mire ka qene i brazilioni Kuerten ka fitu dhe Roland garosh,austriaku Muster maj men qe ka fitu,ai spanjolli Moya ka qene i mire... dmth kane qene per mu nji nivel dhe ka pas rivalitet.
Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Tenis

Post by vllaznia1919 » Sat, 13 Jun 2009 , 12:56

GOLDIAN wrote:
Skodrinon wrote:
GOLDIAN wrote:a e pate kuznetoven sot si fitoj
ma bani qejfin boll
klas krejt
kja safina ishte e motra e marat safin
o skodrinon a e ke dit se ne rusi mbiemri i femrave mbaron me a
si psh vllai e ka safin kurse motra ose nusja e kan safina?????
sot e kam degju per here te pare

si sdi me postu foto ne forum kuku per mu
se dosha me postu kete rumunen cirstea sdi a e ke pa
asht 19 vjece
Edhe ne vendet e tjera lindore me prej ardhje sllave asht kja puna e emrave te grave me A ne fund naqe.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Tenis

Post by GOLDIAN » Sat, 13 Jun 2009 , 17:58

v1919 sinqerisht se kam dit kete pune
vec kur tha komentatotri qe safina asht e motra e safin
tash jam tu pa gjysfinalen ne gerry weber ne gjermani
haas fitoi sot me kolschriebe dhe pse ne setin e trete kolschrieber ishte 5-2
mirepo tash maroi seti pare mas 1 oret e 10 minutash 7-6 fitoi ky mut gjokovicit me belgun roshe
22 vjec asht muti po per mu a super talent
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Tenis

Post by Skodrinon » Sat, 04 Jul 2009 , 16:45

serena williams fiton wimbledon

Post Reply