Forumi

Tenis

Ketu mund te shkruani per cfaredo lloj sporti ,
si basketboll , formula 1 , boks , etj...

Tenis

Postnga ten_alb » E Shtunë, 10 Maj 2008 , 16:05

A vazhdon me u lujt ne Shkoder tenis ?
ten_alb
I Sapoardhur
I Sapoardhur
 
Poste: 2
Antarësuar: E Shtunë, 10 Maj 2008 , 15:57

Postnga vllaznia1919 » E Martë, 13 Maj 2008 , 14:45

Naqe un personalisht sjam kam iden.
Ti mire na ke ardhe ne forumin tone.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Imazh
Avatari i antarit
vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
 
Poste: 9630
Antarësuar: E Shtunë, 27 Nëntor 2004 , 01:13
Vendodhja: Italia

Re: Tenis

Postnga gert-shkodrani » E Enjte, 02 Prill 2009 , 16:53

ten_alb shkroi:A vazhdon me u lujt ne Shkoder tenis ?


kush pa din gja mar ne meq menen futboll e kena por ma mir pyt ata qe e kan ket forum se ndoshta din ndonje gja :idea:
TIFOZ I ZJARRT KUQ E BLU
90 vjet legjend 90 vjet histori
per 90 vjet i kena qu tana skuadrat ne shpi
Avatari i antarit
gert-shkodrani
Antar
Antar
 
Poste: 37
Antarësuar: E Hënë, 30 Mars 2009 , 16:30
Vendodhja: SHKODER

Re: Tenis

Postnga GOLDIAN » E Enjte, 02 Prill 2009 , 23:01

po luhet te 26 nentori
i perjashtuar
Avatari i antarit
GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
 
Poste: 7305
Antarësuar: E Djelë, 02 Korrik 2006 , 18:14
Vendodhja: perjashtuar nga forumi
Skuadra: vllaznia

Re: Tenis

Postnga Skodrinon » E Premte, 03 Prill 2009 , 16:02

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

cila parti e ka vendos ket date goldi? :D
se kta ngatrrohen per 28 a 29. na kekena çliru(pushtu) qysh me 26 :D
Avatari i antarit
Skodrinon
Administrator
Administrator
 
Poste: 4726
Antarësuar: E Djelë, 16 Dhjetor 2007 , 20:09
Vendodhja: ITALI

Re: Tenis

Postnga gert-shkodrani » E Shtunë, 04 Prill 2009 , 19:56

Skodrinon shkroi::lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

cila parti e ka vendos ket date goldi? :D
se kta ngatrrohen per 28 a 29. na kekena çliru(pushtu) qysh me 26 :D


ka mundesi edhe un keshtu besoj :P :P :P
TIFOZ I ZJARRT KUQ E BLU
90 vjet legjend 90 vjet histori
per 90 vjet i kena qu tana skuadrat ne shpi
Avatari i antarit
gert-shkodrani
Antar
Antar
 
Poste: 37
Antarësuar: E Hënë, 30 Mars 2009 , 16:30
Vendodhja: SHKODER

Re: Tenis

Postnga Skodrinon » E Hënë, 04 Maj 2009 , 21:30

TURNEU I ROMËS

Nadal nuk di të ndalet, “pushton” edhe Italinë afael Nadal triumfon edhe në Turneun e Romës.

Në finalen italiane, tenisti spanjoll, numri një i renditjes botërore, ka mundur serbin, Novak Xhokoviç, kampionin e vjetshëm të këtij turneu, i cili në gjysmëfinale kishte mundur Roxher Federer.
Rafael Nadal konfirmon primatin e tij dhe mund lehtësisht Xhokoviçin në dy sete, 7-6, 6-2 në një ndeshje që zgjati
dy orë e katër minuta. Për spanjollin, ky ishte suksesi i katërt në Romë, pas fitoreve të regjistruara në vitet 2005,
2006 dhe 2007, dhe turneu i pestë që fiton në këtë sezon.
Avatari i antarit
Skodrinon
Administrator
Administrator
 
Poste: 4726
Antarësuar: E Djelë, 16 Dhjetor 2007 , 20:09
Vendodhja: ITALI

Re: Tenis

Postnga GOLDIAN » E Hënë, 04 Maj 2009 , 23:02

skodrinon a ka nej shqiptar qe e lun tenisin si profesionist flas ne itali
i perjashtuar
Avatari i antarit
GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
 
Poste: 7305
Antarësuar: E Djelë, 02 Korrik 2006 , 18:14
Vendodhja: perjashtuar nga forumi
Skuadra: vllaznia

Re: Tenis

Postnga Skodrinon » E Martë, 05 Maj 2009 , 18:40

Dokiç shokon: Babai im ka abuzuar me mua

Tenistja serbe, Jelena Dokiç, rrëfen të kaluarën e saj: ajo është
abuzuar seksualisht nga i ati, Damir. Një periudhë mjaft
tronditëse kjo, e cila përkon edhe me vitet e para të karrierës së
saj si profesioniste. “Mund të them me siguri se kam kaluar
eksperiencat më të këqija se gjithkush tjetër në botën e tenisit
profesionist, – ka deklaruar Dokiç. – Kur gjendesh në një situatë
të tillë, nuk e ke aspak të lehtë të zhvillosh një ndeshje
tenisi. Ndërsa tani, kur luaj e kur fitoj, ndjej një kënaqësi shumë
të madhe. Fatmirësisht gjithçka të keqe e kam lënë pas krahëve
dhe ndihem shumë më mirë. Por dua të theksoj se ajo eksperiencë
e hidhur më ka ndihmuar të bëhem kjo që jam”.
Avatari i antarit
Skodrinon
Administrator
Administrator
 
Poste: 4726
Antarësuar: E Djelë, 16 Dhjetor 2007 , 20:09
Vendodhja: ITALI

Re: Tenis

Postnga Skodrinon » E Martë, 05 Maj 2009 , 18:41

GOLDIAN shkroi:skodrinon a ka nej shqiptar qe e lun tenisin si profesionist flas ne itali

Ja. Nuk ja thojme hiç kti sport na
Avatari i antarit
Skodrinon
Administrator
Administrator
 
Poste: 4726
Antarësuar: E Djelë, 16 Dhjetor 2007 , 20:09
Vendodhja: ITALI

Re: Tenis

Postnga Skodrinon » E Hënë, 18 Maj 2009 , 19:44

ATP Madrid

Federer rikthehet ‘mbret’, mund Nadalin në shtëpinë e tij

Roxher Federer ka arritur dy suksese menjëherë: ka mundur numrin një të botës, Rafael Nadal, në terrenin me dhe, njëkohësisht kjo fitore është realizuar në shtëpinë e spanjollit. Zvicerani ka arritur fitoren në dy sete me një
rezultat të njëjtë 6-4. Rafael Nadal nuk humbiste në këtë terren që prej një viti, kur u mund nga Huan Karlos
Ferrero në Romë. Federer me këtë sukses ka fituar titullin e 58 të karrierës së tij, që njëkohësisht është edhe
i pari për këtë sezon.
Avatari i antarit
Skodrinon
Administrator
Administrator
 
Poste: 4726
Antarësuar: E Djelë, 16 Dhjetor 2007 , 20:09
Vendodhja: ITALI

Re: Tenis

Postnga GOLDIAN » E Shtunë, 30 Maj 2009 , 23:03

a pate sot cfar perdhunimit i bani gjermani KOHLSCHREIBER serbit djokovic ne roland garros
jam kenaq
3-0
i perjashtuar
Avatari i antarit
GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
 
Poste: 7305
Antarësuar: E Djelë, 02 Korrik 2006 , 18:14
Vendodhja: perjashtuar nga forumi
Skuadra: vllaznia

Re: Tenis

Postnga REINIS » E Djelë, 31 Maj 2009 , 01:46

GOLDIAN shkroi:i KOHLSCHREIBER

Vallai ai serbi qeka hutu vec me i msu emrin kundershtarit, se ka pas menien ke loja fare. :lol: :lol: :lol:
Mire ia ka bo qi e ka myt. Death 4 serbitches!!!
NUK KA MO KAMPIONATE
AS KUPA REPUBLIKE
HIKU, HIKU KOHA E BYROS POLITIKE
(per dinamon, partizonin)
Avatari i antarit
REINIS
Fanatics
Fanatics
 
Poste: 538
Antarësuar: E Martë, 24 Shkurt 2009 , 21:19
Vendodhja: TIRON, ku tjeter?

Re: Tenis

Postnga fpjalmi » E Djelë, 31 Maj 2009 , 20:07

Skodrinon shkroi:Dokiç shokon: Babai im ka abuzuar me mua

Tenistja serbe, Jelena Dokiç, rrëfen të kaluarën e saj: ajo është
abuzuar seksualisht nga i ati, Damir. Një periudhë mjaft
tronditëse kjo, e cila përkon edhe me vitet e para të karrierës së
saj si profesioniste. “Mund të them me siguri se kam kaluar
eksperiencat më të këqija se gjithkush tjetër në botën e tenisit
profesionist, – ka deklaruar Dokiç. – Kur gjendesh në një situatë
të tillë, nuk e ke aspak të lehtë të zhvillosh një ndeshje
tenisi. Ndërsa tani, kur luaj e kur fitoj, ndjej një kënaqësi shumë
të madhe. Fatmirësisht gjithçka të keqe e kam lënë pas krahëve
dhe ndihem shumë më mirë. Por dua të theksoj se ajo eksperiencë
e hidhur më ka ndihmuar të bëhem kjo që jam”.


qa jan keta lajme mor skodrinon.

a ke fillu historite a? :D :D :D
Avatari i antarit
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
 
Poste: 11278
Antarësuar: E Shtunë, 09 Shkurt 2008 , 13:32
Vendodhja: Amsterdam Holland
Skuadra: Ajax Vllaznia

Re: Tenis

Postnga fpjalmi » E Djelë, 31 Maj 2009 , 20:11

GOLDIAN shkroi:a pate sot cfar perdhunimit i bani gjermani KOHLSCHREIBER serbit djokovic ne roland garros
jam kenaq
3-0


goldi.

e kam pa tenisin para 10 vjeteve dhe me ka pelqy .

a din gja kush ,renditjen e 10 sportistave ma te mire ne tenis
Avatari i antarit
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
 
Poste: 11278
Antarësuar: E Shtunë, 09 Shkurt 2008 , 13:32
Vendodhja: Amsterdam Holland
Skuadra: Ajax Vllaznia

Re: Tenis

Postnga fpjalmi » E Djelë, 31 Maj 2009 , 20:28

ne periudhen kur shifsha tenist ishte nji lojtare qe quhet richard kraicek qe kishte sherbimin ma te mire ne bote ,dhe fitote shum turne dhe ma i madhi ishte i wimbeldonit ,kur i pat rrah tan tenistat ma te mire ne bote si sampras beker agasi ,kafelnikov muster e shum te tjeter dhe per nji kohe 5 vjeqare ka ken ne dhjeteshen e tenistave ma te mire ne bote madje edhe duke kryesu per disa muj ne vendin e pare ne bote

tash kan dal tenista te ri
Avatari i antarit
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
 
Poste: 11278
Antarësuar: E Shtunë, 09 Shkurt 2008 , 13:32
Vendodhja: Amsterdam Holland
Skuadra: Ajax Vllaznia

Re: Tenis

Postnga fpjalmi » E Djelë, 31 Maj 2009 , 20:39

asht dicka qe e kam pa ket lojtare tu lujr 5 vjet dhe kurr nuk e kam dite se nga cili shtet asht :D :D :D :D
Avatari i antarit
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
 
Poste: 11278
Antarësuar: E Shtunë, 09 Shkurt 2008 , 13:32
Vendodhja: Amsterdam Holland
Skuadra: Ajax Vllaznia

Re: Tenis

Postnga fpjalmi » E Shtunë, 06 Qershor 2009 , 00:27

Federer kalon ne finale
05/06/2009 23:45

Roxher Federer - Robin Soderling do te jete finalja e madhe e tenisit e turneut te Parisit, Roland Garo.

27 vjecari zviceran ka mundur me veshtiresi 3-2 me sete argjentinasin Del Potro dhe del serish ne finale, por per here te pare pas kater vjetesh kundershtari i tij nuk do te jete mbreti i fushes me dhe, Rafael Nadal.

Tashme per Federer ky eshte shansi i mire per te fituar te vetmin trofe qe i mungon ne palmersin e tij me 14 tituj te ndryshem, por me pare duhet te munde Soderling i cili behet suedezi i pare pas 9 vjetesh qe del ne finalen e Roland Garo.

25 vjecari Soderling ka mundur ne gjysmefinale kilianin Fernando Gonzalez, pas nje ndeshjeje qe zgjati rreth 3 ore e gjysme.

Me pare suedezi ishte protagonisti i eleminimit te spanjollit Rafael Nadal qe eshte njekohesisht dhe tenisti me i mire ne bote.
Avatari i antarit
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
 
Poste: 11278
Antarësuar: E Shtunë, 09 Shkurt 2008 , 13:32
Vendodhja: Amsterdam Holland
Skuadra: Ajax Vllaznia

Re: Tenis

Postnga GOLDIAN » E Shtunë, 06 Qershor 2009 , 11:47

ashtu si me tomi haas dhe me del potro pat probleme federer
une do kisha dasht qe soderling me fitu finalen

edhe finalja e femrave mes ruseve asht shume e fort sot
me erdh inat qe u eleminu ajo cibulkova se ishte si shpirt
skodrinon na bjer nej foto te sajen ketu
kuznetova ishalla fiton sot
i perjashtuar
Avatari i antarit
GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
 
Poste: 7305
Antarësuar: E Djelë, 02 Korrik 2006 , 18:14
Vendodhja: perjashtuar nga forumi
Skuadra: vllaznia

Re: Tenis

Postnga Skodrinon » E Shtunë, 06 Qershor 2009 , 16:38

Imazh
Imazh
Imazh
Avatari i antarit
Skodrinon
Administrator
Administrator
 
Poste: 4726
Antarësuar: E Djelë, 16 Dhjetor 2007 , 20:09
Vendodhja: ITALI

Përpara

Kthehu tek Sporte te ndryshme


Kthehu tek Forumi

Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 3 vizitorë

cron