NBA

Ketu mund te shkruani per cfaredo lloj sporti ,
si basketboll , formula 1 , boks , etj...
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: NBA

Post by fpjalmi » Thu, 19 May 2011 , 05:11

Ledi1920 wrote:
fpjalmi wrote:
Admin wrote:Dallas ka ndeshjen e pare sonte me Oklahoma. Deri tesh Dallas asht paraqit sh mire.
Vetem ndeshjen e pare ka fitu Chicago, Miami i ka potencialet per me rekuperu .... :)

atehere a pa puna,Admin ,u bame kundershtare.

Para chikago

A ka noj lojtar hollandez kjo chikago eee???? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
haahaa :D :D
meqe u eleminu bostoni dhe san antonion ,jam ba me chikagon tash .

ndeshja e dyte sa maroj ,dhe fitoi miami .

chik miami 1-1

2 ndeshjet e ardhshme luhen ne miami tash

User avatar
Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: NBA

Post by Ledi1920 » Thu, 19 May 2011 , 08:58

http://www.youtube.com/watch?v=f6XYv-aDdTo

Dallas paska fitu neshjen e pare. Novicki paska bo kerdine ket neshje.

Go... go dallas...go... go!!! :mrgreen:
Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: NBA

Post by Admin » Thu, 19 May 2011 , 16:09

Hhahhaha un nuk jam as me njenen e as me tjetren :)

Novicki edhe ndeshjet e maparshme ka ba kerdin :D :wink: asht tu u paraqit shume shume mire.

A ju thashe se ka ndeshje prep e asht e hapun lufta per ne finale.
Vllaznit Ultras

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: NBA

Post by Skodrinon » Thu, 19 May 2011 , 16:54

nuk e pashe ndeshjen e nuk di si kan lujt, po nuk u dote ky hap fals. tash me dy ndeshje ne miami asht e veshtire

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: NBA

Post by fpjalmi » Fri, 20 May 2011 , 02:22

Skodrinon wrote:nuk e pashe ndeshjen e nuk di si kan lujt, po nuk u dote ky hap fals. tash me dy ndeshje ne miami asht e veshtire
skodrinon

tan ndeshjen pothuajse ka kryesu miami,ku ne pjesen e trete chikago kaloj deri ne 5 pike per here te pare .

ne pjesen e katert deri ne 2 minutat e fundit rezultati ishte ne barazim ,ku aty shkeputet miami ,dhe e perfundon ndeshjen .

User avatar
Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: NBA

Post by Ledi1920 » Fri, 20 May 2011 , 08:59

si doli dallasi neshjen e dyte???
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: NBA

Post by fpjalmi » Sat, 21 May 2011 , 00:21

Ledi1920 wrote:si doli dallasi neshjen e dyte???

Kryeson oklaoma 2-0 ,led

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: NBA

Post by fpjalmi » Sat, 21 May 2011 , 00:32

Ledi1920 wrote:si doli dallasi neshjen e dyte???
deshta me than 1-1 led ,me fal

Oklaoma fitoi me diference te vogel 4 pikeshe ndeshjen

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: NBA

Post by Admin » Sun, 22 May 2011 , 01:08

Sante ne oren 3 luhet ndeshja e trete Dallas - Oklahoma.
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: NBA

Post by fpjalmi » Mon, 23 May 2011 , 05:46

Admin wrote:Sante ne oren 3 luhet ndeshja e trete Dallas - Oklahoma.

dallasi fitoi dhe udheheq 2-1 kurse ndeshja tjeter qe sapo maroi tashti shkoi 2-1 per miamin .

ndeshja e katert luhet ne miami prap ,dhe nese miami fiton ,pothuajse kualifikohet ,kurse chikago nese don me e tregu vedin qe asht skuadra ma e mire ne nba ,duhet te fitoje patjeter ne miami.

mendoj qe miami me chikagon u dote me u taku ne finale sepse duken ma te mirat

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: NBA

Post by Skodrinon » Mon, 23 May 2011 , 19:19

bosh ka ken fantastik mram. miami e meritoi fitoren.
mas ndeshjes 4, dy te tjerat luhen ne chicago a?

p.s.
fatkeqsisht jane nji conference pjalm e nuk kan si me u ndesh ne finalen e madhe.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: NBA

Post by fpjalmi » Wed, 25 May 2011 , 17:21

Skodrinon wrote:bosh ka ken fantastik mram. miami e meritoi fitoren.
mas ndeshjes 4, dy te tjerat luhen ne chicago a?

p.s.
fatkeqsisht jane nji conference pjalm e nuk kan si me u ndesh ne finalen e madhe.
ndeshja e peste luhet ne chikago ,ndeshja e gjasht luhet ne miami dhe nese barazohen e shtata luhet ne chikago.

me erdhi keq per chikagon sepse pati 8 seconda me shenu e me fitu kur rezultati ishte barazim ,por e shperdorune keq topin dhe skishte pse te shkote ne overtime ,dhe nese do ta fitonte at ndeshje ,3 ndeshjet e mbetuna do ishin 2 ne chikago dhe 1 ne miami dhe do ishte favorit per finale.

tashti realiteti asht qe ne tan historine e nba ,vetem 1 skuader e ka kthy rrezultatin prej 3-1 ne 3 me 4 .

shpresoj qe chikago te jete skuadra e dyte ne histori qe mund ta bajn ket pune :D

mendoj qe Novicki asht basketbollisti ma i mire ne nba ket vit ,kurse james nuk asht ai qe ishte vjet e parvjet

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: NBA

Post by Skodrinon » Wed, 25 May 2011 , 18:11

miami ka lojtare t'mdhej qi e zgjidhin ndeshjen vetem. heren tjeter e fitoi ndeshjen cris bosh, mram james. e kan edhe wade....
chicago ka vec rose, qi edhe ky nuk duket kaiher. te shenote njaty te 8 secondat ose te merrte nji faull u kryte puna.

pjalm. james (35 pike mram) asht i njejti po ne ate ekip jane edhe 2 fenomena te tjere kurse me cavs tan loja kalote te durt e tija

sejad
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 233
Joined: Sun, 06 Jan 2008 , 20:47
Skuadra: Vllaznia || Bayern
Location: USA

Re: NBA

Post by sejad » Wed, 25 May 2011 , 21:25

dallas kane me e fitu kyt vit ska shanse me fitu miami them...DIRK NOWITZKI ka me u mrojt nga Lebron ndoshta edhe ky i fundit ska me pas shanse me nowitzkin.

Me vjen mire nqs fiton nowitzki championshipin se asht 33 vjec edhe e meriton, shum lojtar i mir.
FORCA VLLAZNIA!!!

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: NBA

Post by fpjalmi » Thu, 26 May 2011 , 18:24

Skodrinon a Sejad.

A dihet gja ,kur jepet cmimi ma i mire Ne NBA,Dhe a i kan fut hala favoritat .

Nuk besoj se mund te kete nej pretendent tjeter pervec Novickit dhe james

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: NBA

Post by Skodrinon » Thu, 26 May 2011 , 23:56

per regular season e ka marre rose m'duket. tash pritet per play-off kur t'marojne

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: NBA

Post by fpjalmi » Fri, 27 May 2011 , 18:41

Skodrinon wrote:per regular season e ka marre rose m'duket. tash pritet per play-off kur t'marojne
flm skodrinin

chikago humb edhe ndeshjen e kater ashtu siq humbi edhe ndeshjen e trete dhe shkon ne shpi

chikago ne 2 ndeshjet e fundit ,3 minutat e fundit ne te dyja ndeshjet udhehiqte 13 pike para dhe 12 pike para ,dhe ne 3 minutshin e fundit miami kthen rezultatin ,e pabesueshme .

James heroi i ndeshjes dhe ban 4 trepikesha pa ba chikago asnji kosh,duke e barazu i vetem ndeshjen ,vetem ne 3 minutat e fundit .

Dallas miami do jete 1 finale bomb

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: NBA

Post by fpjalmi » Tue, 31 May 2011 , 06:04

Miami fiton ndeshjen e gjashte duke shku me dallasin 4-2 dhe duke fitu kupen qe e ka stermeritu

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: NBA

Post by Skodrinon » Mon, 13 Jun 2011 , 04:45

dallas kampion

User avatar
Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: NBA

Post by Ledi1920 » Mon, 13 Jun 2011 , 09:07

si perfundim ku e ka fitu ket vit titullin kampion dallas apo miami...
Image

Post Reply