NBA

Ketu mund te shkruani per cfaredo lloj sporti ,
si basketboll , formula 1 , boks , etj...
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: NBA

Post by fpjalmi » Thu, 17 Jun 2010 , 04:39

loroborici wrote:Lakers kan fitue me 22 pike neshjene 6 tuj e cue serite ne 3-3. neser mrma ne LA luhet finalja e finaleve ku ka me dal ekipi kampion

na dhine loro

un se di ca i gjeti

a thu ishte per punen e atij mbrojtesit qe u vra a???????????????,se spo me kujtohet emri

per mendimin tem sa iku ai maroi bostoni ,dhe u kuptu se ishte mbrojtesi ma i mire i bostonit

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: NBA

Post by loroborici » Thu, 17 Jun 2010 , 13:32

fpjalmi wrote:
loroborici wrote:Lakers kan fitue me 22 pike neshjene 6 tuj e cue serite ne 3-3. neser mrma ne LA luhet finalja e finaleve ku ka me dal ekipi kampion

na dhine loro

un se di ca i gjeti

a thu ishte per punen e atij mbrojtesit qe u vra a???????????????,se spo me kujtohet emri

per mendimin tem sa iku ai maroi bostoni ,dhe u kuptu se ishte mbrojtesi ma i mire i bostonit
Perkins u vra, ska me lujt as sot. :roll:
Vllaznia ne zemer
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: NBA

Post by fpjalmi » Thu, 17 Jun 2010 , 17:11

loroborici wrote:
fpjalmi wrote:
loroborici wrote:Lakers kan fitue me 22 pike neshjene 6 tuj e cue serite ne 3-3. neser mrma ne LA luhet finalja e finaleve ku ka me dal ekipi kampion

na dhine loro

un se di ca i gjeti

a thu ishte per punen e atij mbrojtesit qe u vra a???????????????,se spo me kujtohet emri

per mendimin tem sa iku ai maroi bostoni ,dhe u kuptu se ishte mbrojtesi ma i mire i bostonit
Perkins u vra, ska me lujt as sot. :roll:

na dhivi

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: NBA

Post by Skodrinon » Fri, 18 Jun 2010 , 05:58

los angeles lakers kampion

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: NBA

Post by fpjalmi » Fri, 18 Jun 2010 , 06:07

shum brrutale me fitu lekersat

ne 5 minutat e fundit kan llan faula per lekersat kur faulat ishin per bostonin

e gjith amerika pavi poshtersinat e albitrit :shock: :shock:

bostoni ka kryesu prej fillimit te ndeshjes dhe ne 5 minutat e fundit fitoi albitri qe me siguri ishte tifoz me lekersat .

shum turp

nuk ma merrte mendja qe korrupsioni ishte edhe ne nba :evil:

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: NBA

Post by loroborici » Fri, 18 Jun 2010 , 16:15

fpjalmi wrote:shum brrutale me fitu lekersat

ne 5 minutat e fundit kan llan faula per lekersat kur faulat ishin per bostonin

e gjith amerika pavi poshtersinat e albitrit :shock: :shock:

bostoni ka kryesu prej fillimit te ndeshjes dhe ne 5 minutat e fundit fitoi albitri qe me siguri ishte tifoz me lekersat .

shum turp

nuk ma merrte mendja qe korrupsioni ishte edhe ne nba :evil:
Jam bash plotsisht dakord me ty pjalm. Mram artibtrat e ka kthye neshjene ne pj4 me ja dhrue titullin LALA. Ka pas te drejt ata te forumit te CELTICKS qi thonin qi para neshjes se ka me e venos arbitri. :o
Vllaznia ne zemer
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: NBA

Post by fpjalmi » Fri, 18 Jun 2010 , 16:52

tamam poshtersi

sot kan fol tan tv e amerikes

ne nje gazete ishte

lekersat fitojn prej albitrit

gazeta tjeter thoshte

bostoni asht skuadra ma e forte ne usa dhe albitri i dha ndeshjen lekersave

nuk mund ta harroj sa here protestote tranieri i bostonit albitrin

ah sa gjynah

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: NBA

Post by loroborici » Sat, 19 Jun 2010 , 15:13

fpjalmi wrote:tamam poshtersi

sot kan fol tan tv e amerikes

ne nje gazete ishte

lekersat fitojn prej albitrit

gazeta tjeter thoshte

bostoni asht skuadra ma e forte ne usa dhe albitri i dha ndeshjen lekersave

nuk mund ta harroj sa here protestote tranieri i bostonit albitrin

ah sa gjynah
Mas neshjes Wallace ka dash me rrahi nji nder 3 arbitrat e neshjes dhe i ka da security neper tunelet e sallave te zhveshjes. Shume ashper ka fol edhe Doc Rivers napar gazeta dje
Vllaznia ne zemer
Image

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: NBA

Post by loroborici » Thu, 08 Jul 2010 , 03:02

Amare Stuodamire ka firmos per New York si aghent i lire prij Suns. Bosh afer firms me MIAMI kurse LEBRON venon neser mrama ku ka me shkue
Vllaznia ne zemer
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: NBA

Post by fpjalmi » Thu, 08 Jul 2010 , 03:41

loroborici wrote:Amare Stuodamire ka firmos per New York si aghent i lire prij Suns. Bosh afer firms me MIAMI kurse LEBRON venon neser mrama ku ka me shkue

me duhet se 3 jan kandidatet e skuadrave qe mund ta marrin

Lekersat ,chicago bulls ose boston

para 2 javeve kam ndigju qe lekersat jan klubi qe do ta marrin

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: NBA

Post by fpjalmi » Thu, 08 Jul 2010 , 03:42

kurse tranieri i lekersave qe u thote se do shkote mbrapsht me chikagon dhe lebron ,ka vendos me nej prap me lekersat ,dhe lebron asht shum afer firmes thuhet

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: NBA

Post by fpjalmi » Thu, 08 Jul 2010 , 03:44

loroborici wrote:Amare Stuodamire
nuk e kam ndigju ket emer asnjihere loro

a mundesh me me qu 1 foto te tij se ndoshta edhe mund ta kem pa ne tv?

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: NBA

Post by loroborici » Thu, 08 Jul 2010 , 17:19

fpjalmi wrote:
loroborici wrote:Amare Stuodamire
nuk e kam ndigju ket emer asnjihere loro

a mundesh me me qu 1 foto te tij se ndoshta edhe mund ta kem pa ne tv?
Image
Vllaznia ne zemer
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: NBA

Post by fpjalmi » Fri, 09 Jul 2010 , 09:25

loroborici wrote:
fpjalmi wrote:
loroborici wrote:Amare Stuodamire
nuk e kam ndigju ket emer asnjihere loro

a mundesh me me qu 1 foto te tij se ndoshta edhe mund ta kem pa ne tv?
Image
faleminders loro

tash po me kujtohet

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: NBA

Post by Skodrinon » Mon, 16 May 2011 , 17:15

bullsat e shkatrrune miamin mram
ba me i eleminu kta dalin kampion se nuk i del ma kush para
pjalm a in gja kur asht ndeshja tjeter e ku lozin?

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: NBA

Post by fpjalmi » Mon, 16 May 2011 , 22:20

Skodrinon wrote:bullsat e shkatrrune miamin mram
ba me i eleminu kta dalin kampion se nuk i del ma kush para
pjalm a in gja kur asht ndeshja tjeter e ku lozin?
Te merkuren asht ndeshja e dyte skodrinon .

Ketu ne usa po thuhet qe bullsat e sotem jane afru plotesisht bullsave te rekordeve ne vitet 90 .

Te tane thojn qe bullsat fitojn kampionatin pa diskutim .

Nuk me shkote kurre mendja qe bullsat po e rrahin miamin aq lehte sidomos ne pjesen e trete dhe te katert .

E vetmja gja qe mund te tham asht ,qe chikago jo vetem kishte nji mbrojtje hata ,por edhe qe te gjithe basketbollistat ishin te sakte per 3 piket :shock: ,dhe miami asht vleresu si skuadra ma e mire duke pas edhe jaimsin

User avatar
Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: NBA

Post by Ledi1920 » Tue, 17 May 2011 , 08:37

Po Dallasi si eshte?
Di qe eleminun Lakersat 4-0.
Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: NBA

Post by Admin » Tue, 17 May 2011 , 12:01

Dallas ka ndeshjen e pare sonte me Oklahoma. Deri tesh Dallas asht paraqit sh mire.
Vetem ndeshjen e pare ka fitu Chicago, Miami i ka potencialet per me rekuperu .... :)
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: NBA

Post by fpjalmi » Wed, 18 May 2011 , 15:55

Admin wrote:Dallas ka ndeshjen e pare sonte me Oklahoma. Deri tesh Dallas asht paraqit sh mire.
Vetem ndeshjen e pare ka fitu Chicago, Miami i ka potencialet per me rekuperu .... :)

atehere a pa puna,Admin ,u bame kundershtare.

Para chikago

User avatar
Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: NBA

Post by Ledi1920 » Wed, 18 May 2011 , 16:13

fpjalmi wrote:
Admin wrote:Dallas ka ndeshjen e pare sonte me Oklahoma. Deri tesh Dallas asht paraqit sh mire.
Vetem ndeshjen e pare ka fitu Chicago, Miami i ka potencialet per me rekuperu .... :)

atehere a pa puna,Admin ,u bame kundershtare.

Para chikago

A ka noj lojtar hollandez kjo chikago eee???? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Image

Post Reply