Forumi

NBA

Ketu mund te shkruani per cfaredo lloj sporti ,
si basketboll , formula 1 , boks , etj...

Re: NBA

Postnga fpjalmi » E Enjte, 17 Qershor 2010 , 04:39

loroborici shkroi:Lakers kan fitue me 22 pike neshjene 6 tuj e cue serite ne 3-3. neser mrma ne LA luhet finalja e finaleve ku ka me dal ekipi kampionna dhine loro

un se di ca i gjeti

a thu ishte per punen e atij mbrojtesit qe u vra a???????????????,se spo me kujtohet emri

per mendimin tem sa iku ai maroi bostoni ,dhe u kuptu se ishte mbrojtesi ma i mire i bostonit
Avatari i antarit
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
 
Poste: 11278
Antarësuar: E Shtunë, 09 Shkurt 2008 , 13:32
Vendodhja: Amsterdam Holland
Skuadra: Ajax Vllaznia

Re: NBA

Postnga loroborici » E Enjte, 17 Qershor 2010 , 13:32

fpjalmi shkroi:
loroborici shkroi:Lakers kan fitue me 22 pike neshjene 6 tuj e cue serite ne 3-3. neser mrma ne LA luhet finalja e finaleve ku ka me dal ekipi kampionna dhine loro

un se di ca i gjeti

a thu ishte per punen e atij mbrojtesit qe u vra a???????????????,se spo me kujtohet emri

per mendimin tem sa iku ai maroi bostoni ,dhe u kuptu se ishte mbrojtesi ma i mire i bostonit


Perkins u vra, ska me lujt as sot. :roll:
Vllaznia ne zemer
Imazh
loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
 
Poste: 695
Antarësuar: E Premte, 09 Shkurt 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: NBA

Postnga fpjalmi » E Enjte, 17 Qershor 2010 , 17:11

loroborici shkroi:
fpjalmi shkroi:
loroborici shkroi:Lakers kan fitue me 22 pike neshjene 6 tuj e cue serite ne 3-3. neser mrma ne LA luhet finalja e finaleve ku ka me dal ekipi kampionna dhine loro

un se di ca i gjeti

a thu ishte per punen e atij mbrojtesit qe u vra a???????????????,se spo me kujtohet emri

per mendimin tem sa iku ai maroi bostoni ,dhe u kuptu se ishte mbrojtesi ma i mire i bostonit


Perkins u vra, ska me lujt as sot. :roll:na dhivi
Avatari i antarit
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
 
Poste: 11278
Antarësuar: E Shtunë, 09 Shkurt 2008 , 13:32
Vendodhja: Amsterdam Holland
Skuadra: Ajax Vllaznia

Re: NBA

Postnga Skodrinon » E Premte, 18 Qershor 2010 , 05:58

los angeles lakers kampion
Avatari i antarit
Skodrinon
Administrator
Administrator
 
Poste: 4726
Antarësuar: E Djelë, 16 Dhjetor 2007 , 20:09
Vendodhja: ITALI

Re: NBA

Postnga fpjalmi » E Premte, 18 Qershor 2010 , 06:07

shum brrutale me fitu lekersat

ne 5 minutat e fundit kan llan faula per lekersat kur faulat ishin per bostonin

e gjith amerika pavi poshtersinat e albitrit :shock: :shock:

bostoni ka kryesu prej fillimit te ndeshjes dhe ne 5 minutat e fundit fitoi albitri qe me siguri ishte tifoz me lekersat .

shum turp

nuk ma merrte mendja qe korrupsioni ishte edhe ne nba :evil:
Avatari i antarit
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
 
Poste: 11278
Antarësuar: E Shtunë, 09 Shkurt 2008 , 13:32
Vendodhja: Amsterdam Holland
Skuadra: Ajax Vllaznia

Re: NBA

Postnga loroborici » E Premte, 18 Qershor 2010 , 16:15

fpjalmi shkroi:shum brrutale me fitu lekersat

ne 5 minutat e fundit kan llan faula per lekersat kur faulat ishin per bostonin

e gjith amerika pavi poshtersinat e albitrit :shock: :shock:

bostoni ka kryesu prej fillimit te ndeshjes dhe ne 5 minutat e fundit fitoi albitri qe me siguri ishte tifoz me lekersat .

shum turp

nuk ma merrte mendja qe korrupsioni ishte edhe ne nba :evil:


Jam bash plotsisht dakord me ty pjalm. Mram artibtrat e ka kthye neshjene ne pj4 me ja dhrue titullin LALA. Ka pas te drejt ata te forumit te CELTICKS qi thonin qi para neshjes se ka me e venos arbitri. :o
Vllaznia ne zemer
Imazh
loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
 
Poste: 695
Antarësuar: E Premte, 09 Shkurt 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: NBA

Postnga fpjalmi » E Premte, 18 Qershor 2010 , 16:52

tamam poshtersi

sot kan fol tan tv e amerikes

ne nje gazete ishte

lekersat fitojn prej albitrit

gazeta tjeter thoshte

bostoni asht skuadra ma e forte ne usa dhe albitri i dha ndeshjen lekersave

nuk mund ta harroj sa here protestote tranieri i bostonit albitrin

ah sa gjynah
Avatari i antarit
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
 
Poste: 11278
Antarësuar: E Shtunë, 09 Shkurt 2008 , 13:32
Vendodhja: Amsterdam Holland
Skuadra: Ajax Vllaznia

Re: NBA

Postnga loroborici » E Shtunë, 19 Qershor 2010 , 15:13

fpjalmi shkroi:tamam poshtersi

sot kan fol tan tv e amerikes

ne nje gazete ishte

lekersat fitojn prej albitrit

gazeta tjeter thoshte

bostoni asht skuadra ma e forte ne usa dhe albitri i dha ndeshjen lekersave

nuk mund ta harroj sa here protestote tranieri i bostonit albitrin

ah sa gjynah


Mas neshjes Wallace ka dash me rrahi nji nder 3 arbitrat e neshjes dhe i ka da security neper tunelet e sallave te zhveshjes. Shume ashper ka fol edhe Doc Rivers napar gazeta dje
Vllaznia ne zemer
Imazh
loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
 
Poste: 695
Antarësuar: E Premte, 09 Shkurt 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: NBA

Postnga loroborici » E Enjte, 08 Korrik 2010 , 03:02

Amare Stuodamire ka firmos per New York si aghent i lire prij Suns. Bosh afer firms me MIAMI kurse LEBRON venon neser mrama ku ka me shkue
Vllaznia ne zemer
Imazh
loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
 
Poste: 695
Antarësuar: E Premte, 09 Shkurt 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: NBA

Postnga fpjalmi » E Enjte, 08 Korrik 2010 , 03:41

loroborici shkroi:Amare Stuodamire ka firmos per New York si aghent i lire prij Suns. Bosh afer firms me MIAMI kurse LEBRON venon neser mrama ku ka me shkueme duhet se 3 jan kandidatet e skuadrave qe mund ta marrin

Lekersat ,chicago bulls ose boston

para 2 javeve kam ndigju qe lekersat jan klubi qe do ta marrin
Avatari i antarit
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
 
Poste: 11278
Antarësuar: E Shtunë, 09 Shkurt 2008 , 13:32
Vendodhja: Amsterdam Holland
Skuadra: Ajax Vllaznia

Re: NBA

Postnga fpjalmi » E Enjte, 08 Korrik 2010 , 03:42

kurse tranieri i lekersave qe u thote se do shkote mbrapsht me chikagon dhe lebron ,ka vendos me nej prap me lekersat ,dhe lebron asht shum afer firmes thuhet
Avatari i antarit
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
 
Poste: 11278
Antarësuar: E Shtunë, 09 Shkurt 2008 , 13:32
Vendodhja: Amsterdam Holland
Skuadra: Ajax Vllaznia

Re: NBA

Postnga fpjalmi » E Enjte, 08 Korrik 2010 , 03:44

loroborici shkroi:Amare Stuodamire


nuk e kam ndigju ket emer asnjihere loro

a mundesh me me qu 1 foto te tij se ndoshta edhe mund ta kem pa ne tv?
Avatari i antarit
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
 
Poste: 11278
Antarësuar: E Shtunë, 09 Shkurt 2008 , 13:32
Vendodhja: Amsterdam Holland
Skuadra: Ajax Vllaznia

Re: NBA

Postnga loroborici » E Enjte, 08 Korrik 2010 , 17:19

fpjalmi shkroi:
loroborici shkroi:Amare Stuodamire


nuk e kam ndigju ket emer asnjihere loro

a mundesh me me qu 1 foto te tij se ndoshta edhe mund ta kem pa ne tv?


Imazh
Vllaznia ne zemer
Imazh
loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
 
Poste: 695
Antarësuar: E Premte, 09 Shkurt 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: NBA

Postnga fpjalmi » E Premte, 09 Korrik 2010 , 09:25

loroborici shkroi:
fpjalmi shkroi:
loroborici shkroi:Amare Stuodamire


nuk e kam ndigju ket emer asnjihere loro

a mundesh me me qu 1 foto te tij se ndoshta edhe mund ta kem pa ne tv?


Imazh


faleminders loro

tash po me kujtohet
Avatari i antarit
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
 
Poste: 11278
Antarësuar: E Shtunë, 09 Shkurt 2008 , 13:32
Vendodhja: Amsterdam Holland
Skuadra: Ajax Vllaznia

Re: NBA

Postnga Skodrinon » E Hënë, 16 Maj 2011 , 17:15

bullsat e shkatrrune miamin mram
ba me i eleminu kta dalin kampion se nuk i del ma kush para
pjalm a in gja kur asht ndeshja tjeter e ku lozin?
Avatari i antarit
Skodrinon
Administrator
Administrator
 
Poste: 4726
Antarësuar: E Djelë, 16 Dhjetor 2007 , 20:09
Vendodhja: ITALI

Re: NBA

Postnga fpjalmi » E Hënë, 16 Maj 2011 , 22:20

Skodrinon shkroi:bullsat e shkatrrune miamin mram
ba me i eleminu kta dalin kampion se nuk i del ma kush para
pjalm a in gja kur asht ndeshja tjeter e ku lozin?


Te merkuren asht ndeshja e dyte skodrinon .

Ketu ne usa po thuhet qe bullsat e sotem jane afru plotesisht bullsave te rekordeve ne vitet 90 .

Te tane thojn qe bullsat fitojn kampionatin pa diskutim .

Nuk me shkote kurre mendja qe bullsat po e rrahin miamin aq lehte sidomos ne pjesen e trete dhe te katert .

E vetmja gja qe mund te tham asht ,qe chikago jo vetem kishte nji mbrojtje hata ,por edhe qe te gjithe basketbollistat ishin te sakte per 3 piket :shock: ,dhe miami asht vleresu si skuadra ma e mire duke pas edhe jaimsin
Avatari i antarit
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
 
Poste: 11278
Antarësuar: E Shtunë, 09 Shkurt 2008 , 13:32
Vendodhja: Amsterdam Holland
Skuadra: Ajax Vllaznia

Re: NBA

Postnga Ledi1920 » E Martë, 17 Maj 2011 , 08:37

Po Dallasi si eshte?
Di qe eleminun Lakersat 4-0.
Imazh
Avatari i antarit
Ledi1920
Fanatics
Fanatics
 
Poste: 1410
Antarësuar: E Premte, 21 Nëntor 2008 , 15:34
Vendodhja: Tiron
Skuadra: Tirona,Bayern

Re: NBA

Postnga Admin » E Martë, 17 Maj 2011 , 12:01

Dallas ka ndeshjen e pare sonte me Oklahoma. Deri tesh Dallas asht paraqit sh mire.
Vetem ndeshjen e pare ka fitu Chicago, Miami i ka potencialet per me rekuperu .... :)
Vllaznit Ultras

Imazh
Avatari i antarit
Admin
Webmaster
Webmaster
 
Poste: 5601
Antarësuar: E Mërkurë, 24 Nëntor 2004 , 03:41
Vendodhja: Loro Boriçi
Skuadra: Vllaznia

Re: NBA

Postnga fpjalmi » E Mërkurë, 18 Maj 2011 , 15:55

Admin shkroi:Dallas ka ndeshjen e pare sonte me Oklahoma. Deri tesh Dallas asht paraqit sh mire.
Vetem ndeshjen e pare ka fitu Chicago, Miami i ka potencialet per me rekuperu .... :)atehere a pa puna,Admin ,u bame kundershtare.

Para chikago
Avatari i antarit
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
 
Poste: 11278
Antarësuar: E Shtunë, 09 Shkurt 2008 , 13:32
Vendodhja: Amsterdam Holland
Skuadra: Ajax Vllaznia

Re: NBA

Postnga Ledi1920 » E Mërkurë, 18 Maj 2011 , 16:13

fpjalmi shkroi:
Admin shkroi:Dallas ka ndeshjen e pare sonte me Oklahoma. Deri tesh Dallas asht paraqit sh mire.
Vetem ndeshjen e pare ka fitu Chicago, Miami i ka potencialet per me rekuperu .... :)atehere a pa puna,Admin ,u bame kundershtare.

Para chikagoA ka noj lojtar hollandez kjo chikago eee???? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Imazh
Avatari i antarit
Ledi1920
Fanatics
Fanatics
 
Poste: 1410
Antarësuar: E Premte, 21 Nëntor 2008 , 15:34
Vendodhja: Tiron
Skuadra: Tirona,Bayern

MëparshmePërpara

Kthehu tek Sporte te ndryshme


Kthehu tek Forumi

Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 2 vizitorë

cron