Forumi

NBA

Ketu mund te shkruani per cfaredo lloj sporti ,
si basketboll , formula 1 , boks , etj...

Re: NBA

Postnga Skodrinon » E Hënë, 13 Qershor 2011 , 15:37

Ledi1920 shkroi:si perfundim ku e ka fitu ket vit titullin kampion dallas apo miami...

:lol: :lol:
pjalmi do ta kete pase fjalen per finalen e konferences edhe ka ngatrru dallas me chicago

nowitzki ma i miri i finaleve
Avatari i antarit
Skodrinon
Administrator
Administrator
 
Poste: 4726
Antarësuar: E Djelë, 16 Dhjetor 2007 , 20:09
Vendodhja: ITALI

Re: NBA

Postnga fpjalmi » E Hënë, 13 Qershor 2011 , 16:30

Skodrinon shkroi:
Ledi1920 shkroi:si perfundim ku e ka fitu ket vit titullin kampion dallas apo miami...

:lol: :lol:
pjalmi do ta kete pase fjalen per finalen e konferences edhe ka ngatrru dallas me chicago

nowitzki ma i miri i finaleve


ne vend se me than fitoi dallasi 4-2 ,kam than fitoi miami gabimisht :lol:
Avatari i antarit
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
 
Poste: 11278
Antarësuar: E Shtunë, 09 Shkurt 2008 , 13:32
Vendodhja: Amsterdam Holland
Skuadra: Ajax Vllaznia

Re: NBA

Postnga fpjalmi » E Hënë, 23 Prill 2012 , 19:27

Diten e djeshme ndodhi nji skandal ne Nba , ku ne ndeshjen Lakers - Oklaoma City , basketbollisti i Lakers , Metta World Peace, goditi brutalisht me bërryl James Harden,lojtarin e Oklahoma Citit

http://www.youtube.com/watch?v=4iKxuxN_hYg
Avatari i antarit
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
 
Poste: 11278
Antarësuar: E Shtunë, 09 Shkurt 2008 , 13:32
Vendodhja: Amsterdam Holland
Skuadra: Ajax Vllaznia

Re: NBA

Postnga Skodrinon » E Shtunë, 05 Maj 2012 , 18:06

Cfar tersit Bullsat simjet
Masi u vra Rose i iku kavilja edhe Noah
Nji here qi pretendojne per titull :(
Avatari i antarit
Skodrinon
Administrator
Administrator
 
Poste: 4726
Antarësuar: E Djelë, 16 Dhjetor 2007 , 20:09
Vendodhja: ITALI

Re: NBA

Postnga fpjalmi » E Shtunë, 05 Maj 2012 , 19:38

Skodrinon shkroi:Cfar tersit Bullsat simjet
Masi u vra Rose i iku kavilja edhe Noah
Nji here qi pretendojne per titull :(


Skodrinon , ket ndeshje e kam pa mram ne pallatin e sportit dhe nuk iu falte bullsave me e humb ate ndeshje njashtu , sidomos kur kishin met edhe 5 minuta loje dhe ishin te shkeputun 10 pike dhe bane da gabime fatale ne fund. Megjithate prap nuk mendoj se Bullsat do te eliminihon edhe pse Sixersat e Philadelphies udheheqin 2-1 . Ne fakt bullsat nuk jan si kan ken vjet , por prap e ka boshtin e fort , dhe mendoj se do shkojn ma nelt
Avatari i antarit
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
 
Poste: 11278
Antarësuar: E Shtunë, 09 Shkurt 2008 , 13:32
Vendodhja: Amsterdam Holland
Skuadra: Ajax Vllaznia

Re: NBA

Postnga vllaznia1919 » E Djelë, 06 Maj 2012 , 20:19

Go BULLS!
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Imazh
Avatari i antarit
vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
 
Poste: 9630
Antarësuar: E Shtunë, 27 Nëntor 2004 , 01:13
Vendodhja: Italia

Re: NBA

Postnga fpjalmi » E Mërkurë, 09 Maj 2012 , 08:22

Sapo mbaroj ndeshja 76ers - Bulls ku bullsat fitoj 69 me 77 ku dhe distanca nga 3-1 per 76ers e philadelphies shkon ne 3-2. Shenuesi ma i mire per 76ers ishte Jrue Holiday me 16 pike , kurse shenuesi ma i mire per bullsat ishte Luol Deng me 24 pike.

ndeshjet e tjera qe u zhvillune sot jane orlando - indiana 87-105 dhe indiana shkon ne 4-1 dhe kualifikohet ne turrin tjeter, Boston- Atlanta 86 -87 ku rezultati ngushtohet 3-2 per bostonin , kurse ndeshja tjeter Den -Lekers perfundoi 102 me 99 per dan, ku me kete fitore ne shpine e lekersave e qojn rezultatin prej 3-1 ne 3-2
Avatari i antarit
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
 
Poste: 11278
Antarësuar: E Shtunë, 09 Shkurt 2008 , 13:32
Vendodhja: Amsterdam Holland
Skuadra: Ajax Vllaznia

Re: NBA

Postnga fpjalmi » E Premte, 11 Maj 2012 , 04:15

Perfundoi ndeshja e gjashte 76ers - Bulls , dhe 76ers kualifikohen ne turrin tjeter duke edheheq 4-2 . Kja asht ndeshja ma e bukur qe kam pa deri tash, ku ne 7 sekondat e fundit bullsat udheheqin me 1 pike dhe gjuajten 2 gjuajtje te lira ku ne 7 dhe sa e merr topin 76ersat fitojn personal dhe i bajn te dyja gjuajtjet dhe mbesin 2 seconda loje qe nuk ishin te mjaftueshme per bullsat , me te vertete nje drame ose nje fat i jashtezakonshen i 76ersave . Kisha boll qefe me i pa bullsat kampion si ne vitet e jordanit , por jan shum larg ose te pakrahesueshem me skuadren e yje te viteve 90
Avatari i antarit
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
 
Poste: 11278
Antarësuar: E Shtunë, 09 Shkurt 2008 , 13:32
Vendodhja: Amsterdam Holland
Skuadra: Ajax Vllaznia

Re: NBA

Postnga Skodrinon » E Shtunë, 12 Maj 2012 , 00:56

ia hupi turku :x
e aten ndeshjen n'dore
nuk mu besote mram
Avatari i antarit
Skodrinon
Administrator
Administrator
 
Poste: 4726
Antarësuar: E Djelë, 16 Dhjetor 2007 , 20:09
Vendodhja: ITALI

Re: NBA

Postnga fpjalmi » E Martë, 29 Maj 2012 , 22:01

Oklaoma city humb ndeshjen e pare me San Antonion në finalen e parë të Konferencës së Perëndimit në NBA. Kja asht fitorja e 19-te rradhazi per San Antonion

Kurse ne Konferencen e Lindjes Miami Heat fiton finalen e pare ndaj Bostonit .

Ndeshja e dyte midis San Antonios dhe Oklaoma Citit do te Zhvillohet Sot (diten E marte Po ne San Antonio )

Kurse Ndeshja Tjeter midis Bostonit dhe Miami Heat Do te zhvillohet neser (Diten e merkure Po ne Miami )

Surpriza e ketij turneut asht eliminimi i Lekersave nga Oklaoma City , Kurse skuadra pretendente me Dal kampione asht San Antonio E sprucave
Avatari i antarit
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
 
Poste: 11278
Antarësuar: E Shtunë, 09 Shkurt 2008 , 13:32
Vendodhja: Amsterdam Holland
Skuadra: Ajax Vllaznia

Mëparshme

Kthehu tek Sporte te ndryshme


Kthehu tek Forumi

Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 3 vizitorë

cron