Volejboll

Ketu mund te shkruani per cfaredo lloj sporti ,
si basketboll , formula 1 , boks , etj...
sportist_shkodran
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 580
Joined: Wed, 09 Aug 2006 , 04:49
Location: usa

Post by sportist_shkodran » Tue, 18 Dec 2007 , 21:20

Vazhdoni me kerkesa ju ktu,ju ka ardh vakti per denim,pa mas i ngatrro temat maj burrnesh se na bane lamsh hahahahahaha.
Moj Vllazni,Vllaznia jone
ti gjithmone do jesh kampjon
vec per hire te spektatorit
Shkodra jone djepi futbollit OLEEEEE

Goce_Sportiste
Kryetifoze
Kryetifoze
Posts: 587
Joined: Sat, 06 Jan 2007 , 12:29
Location: Canada

Post by Goce_Sportiste » Fri, 21 Dec 2007 , 13:33

Per cfare denimi e ke ti zemra fjalen? Me gjithe qejf e baj. Per ty shkoj dhe ne hane. A po na gezon me ardhjen tane per festa ktej nga krahina jone se bahet llahtar fare. Ke ca te zgjedhesh e jo si atje ne katunin tuj :lol: :lol: :lol: :lol:
I Love To Live And I Live To Love!
E shkruajta fjalen "TE DUA" ne rere,
e fshine dallget, e shkruajta ne qiell,
e fshine rete, e shkruajta ne zemer,
do mbetet perjete.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Fri, 21 Dec 2007 , 14:33

Erdhi edhe ftesa zyrtare. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

sportist_shkodran
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 580
Joined: Wed, 09 Aug 2006 , 04:49
Location: usa

Post by sportist_shkodran » Sat, 22 Dec 2007 , 02:28

Faleminders per ftesen zogu .Megjith qef do kisha ardh,po s'kam njeri ne toronto qe te me presin HAHAHAHA
Masandej un nuk rri ne katund maj burrnesh,megjithse un nuk mundem mi ba shkoder ktu.
I kalosh mir festat,dhe bash qef.
GJith te mirat.
Moj Vllazni,Vllaznia jone
ti gjithmone do jesh kampjon
vec per hire te spektatorit
Shkodra jone djepi futbollit OLEEEEE

Goce_Sportiste
Kryetifoze
Kryetifoze
Posts: 587
Joined: Sat, 06 Jan 2007 , 12:29
Location: Canada

Post by Goce_Sportiste » Thu, 27 Dec 2007 , 09:22

v1919 ishte kot naqe ftesa sa per sy e faqe cke ti mos mu merzit e mos ma merr metermen. Plus qe ti ta kesh per ner qe mke kaq zemer madhe dhe nikoqire qe pres e percjell njerez :lol: :lol:

Sportisto ma kalofsh mire dhe ti naqe e gezuar qofsh me gjithe familje e cfare ke perzemer.
Ky urim eshte dhe per gjithe ju te tjeret.
V1919 ne vecanti ishalla zemer po ma ban ate dasem se boll prite dhe na shtoni forumin me nje djale te vogel. Beje bam dhe ti naqe se po prite ne pak njele pa u martu ktu ne chat tu fol me mu hahahahahahahahah
I Love To Live And I Live To Love!
E shkruajta fjalen "TE DUA" ne rere,
e fshine dallget, e shkruajta ne qiell,
e fshine rete, e shkruajta ne zemer,
do mbetet perjete.

Goce_Sportiste
Kryetifoze
Kryetifoze
Posts: 587
Joined: Sat, 06 Jan 2007 , 12:29
Location: Canada

Post by Goce_Sportiste » Thu, 27 Dec 2007 , 09:28

Faleminders per ftesen zogu

uuuuuuu tash e pash. Ti mthe mu zogu? Sa qejf kam kur me therret ti mu zoguuuuuuuuuu se ke idene :lol: :lol: :lol:
I Love To Live And I Live To Love!
E shkruajta fjalen "TE DUA" ne rere,
e fshine dallget, e shkruajta ne qiell,
e fshine rete, e shkruajta ne zemer,
do mbetet perjete.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 27 Dec 2007 , 14:28

Goce_Sportiste wrote:v1919 ishte kot naqe ftesa sa per sy e faqe cke ti mos mu merzit e mos ma merr metermen. Plus qe ti ta kesh per ner qe mke kaq zemer madhe dhe nikoqire qe pres e percjell njerez :lol: :lol:

Sportisto ma kalofsh mire dhe ti naqe e gezuar qofsh me gjithe familje e cfare ke perzemer.
Ky urim eshte dhe per gjithe ju te tjeret.
V1919 ne vecanti ishalla zemer po ma ban ate dasem se boll prite dhe na shtoni forumin me nje djale te vogel. Beje bam dhe ti naqe se po prite ne pak njele pa u martu ktu ne chat tu fol me mu hahahahahahahahah
Un demek se po ta rrej menjen ty pranej rri e flas me ty ktu. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Goce_Sportiste
Kryetifoze
Kryetifoze
Posts: 587
Joined: Sat, 06 Jan 2007 , 12:29
Location: Canada

Post by Goce_Sportiste » Fri, 28 Dec 2007 , 06:31

Ti menjen ma ke prish po me vjen gjynaf per shpirtin tat binjak e kam frike se po i hy ne hak :lol: :lol: :lol:
I Love To Live And I Live To Love!
E shkruajta fjalen "TE DUA" ne rere,
e fshine dallget, e shkruajta ne qiell,
e fshine rete, e shkruajta ne zemer,
do mbetet perjete.

sportist_shkodran
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 580
Joined: Wed, 09 Aug 2006 , 04:49
Location: usa

Post by sportist_shkodran » Sat, 29 Dec 2007 , 01:57

E paske me t'hedhun m'duket,leni filmat.
Moj Vllazni,Vllaznia jone
ti gjithmone do jesh kampjon
vec per hire te spektatorit
Shkodra jone djepi futbollit OLEEEEE

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 29 Dec 2007 , 14:32

Goce_Sportiste wrote:Ti menjen ma ke prish po me vjen gjynaf per shpirtin tat binjak e kam frike se po i hy ne hak :lol: :lol: :lol:
Mas kjaj hallet e tjerve ti,fol per vedi. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

User avatar
Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Wed, 16 Jul 2008 , 17:07

Pezullohet federata e volejbollit të Shqipërisë

Federata Botërore e Volejbollit (FIVB) pezulloi të mërkurën Federatën Shqiptare të Volejbollit (FVSH), për shkak se kombëtarja kuqezi ka zhvilluar ndeshje miqësore me përfaqësuesen e Kosovës, më 2 korrik 2008. Kosova nuk ende nuk është e pranuar në këtë federatë.

Informacioni është dhënë fillimisht nga mediat serbe (b92.net), por u konfirmua edhe nga sekretari i FSHV-së, Leonard Tase. Burimi serb shkruan përveç ndalimit të ndeshjeve të të gjitha ekipeve përfaqësuese të Shqipërisë, pezullimi i FIVB-së ka të bëj edhe me sekretarin e përgjithshëm të FVSH-së, Leonard Tase, i cili nuk do të ketë të drejtë të marrë pjesë në forumet ndërkombëtare.

Sipas Tases, bëhet fjalë për një pezullim të përkohshëm nga veprimtaritë ballkanike, deri në fund të vitit 2008. Shqipëria, kështu nuk do të marrë pjesë në katër kampionatë ballkanikë paratë rinjsh e të rejash, si dhe një kampionat beach-volej. FIVB-ja për këtë vendim ka njoftuar edhe Konfederatën evropiane të volejbollit dhe konfederatën ballkanike të volejbollit.

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Post by Skodrinon » Thu, 17 Jul 2008 , 12:13

Un nuk e kuptoj ça asht ky rregull. Nqs miqsorja nuk asht zyrtare çfar problemit ka?

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 01 Nov 2008 , 15:52

JAVA E PESTË

MESHKUJ
Teuta-Elbasani ora 13:00
Gjyqtarë: E. Zguri, R. Kasmi
Tirana-Vllaznia ora 14:00
Gjyqtarë: A. Telo, E. Preka
Studenti-Flamurtari ora 12:00
Gjyqtarë: M. Kondakçi, R. Tafili
Skënderbeu-Dinamo ora 12:00
Gjyqtarë: A. Shehu, F. Mujo

Renditja
TEUTA 4 0 12-2 12
STUDENTI 4 0 12-2 11
TIRANA 3 1 11-3 10
VLLAZNIA 3 1 10-3 9
ELBASANI 1 3 5-9 4
SKËNDERBEU 1 3 3-11 2
DINAMO 0 3 1-12 0
FLAMURTARI 0 4 0-12 0
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sat, 01 Nov 2008 , 17:43

ma perpara vllaznia ka pas lojtare fantastik ne volejboll.

po tash a din gja kush si jena.

a din gja kush se e kena fitu nej titull kampion 10 vitet e fundit,apo ja

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 02 Nov 2008 , 17:45

Dje kishin hup 3-2 me Tiranen.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

User avatar
Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Sun, 11 Jan 2009 , 06:46

Përfaqësuesja e volejbollit i fillon me fitore eliminatoret

Image

Kombëtarja shqiptare e volejbollit për meshkuj e ka nisur në mënyrën më të mirë rrugën e saj për në botërorin që do të zhvillohet në vitin 2010 në Itali. Në ndeshjen e parë eleminatore djemtë e drejtuar nga Ylli Tomorri arritën të fitonin 3-0 në transfertë me përfaqësuesen e Azerbaixhanit.

Shqipëria është shfaqur mjaft superiore që në fillimin e takimit. Në setin e parë përfaqësuesja janë e volejbollit arriti të fitojë 25-17. Në të dytin fitoi 25-13. Seti i tretë ka qenë edhe më i forti, pasi kuqezinjtë fituan 33-31, duke e shtyrë disa herë këtë set.

Ndeshjen e dytë Shqipëria do ta zhvillojë sot në orën 16:00 me përfaqësuesen e Malit të Zi. Më poshtë do të paraqesim listën e përfaqësueses tonë me të cilën u përball me Azerbaixhanin, bashkë me kalendarin e grupit ku bën pjesë Shqipëria.

Lista e kombëtares

1. Elton Tukseferi
2. Gjergj Bardhi
3. Klodian Kasa
4. Jonel Lenja
5. Adriatik Kajtazi
6. Gazmend Husaj
7. Altin Gorenxa
8. Emiliano Ndoni
9. Genti Lundra
10. Edmond Moku
11. Fabian Mëhilli
12. Klerdi Prifti

Trajnerë: Ylli Tomori, Ilia Koja

Zona europiane, grupi D

Dita e parë (9 janar)
Moldavi - Mali i Zi 0-3
Azerbajxhan - Shqipëri 0-3

Dita e dytë (10 janar)
Shqipëri - Mali i Zi 16.00
Moldavi - Azerbajxhan 18.30

Dita e tretë (11 janar)
Shqipëri - Moldavi 16.00
Mali i Zi - Azerbajxhan 18.30

User avatar
Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Tue, 13 Jan 2009 , 14:39

Shqipëria mbyll me fitore fazën e parë eliminatore në volejboll


Image

Përfaqësuesja shqiptare në volejboll për meshkuj e ka mbyllur me fitoren 3-1 ndaj Moladavisë fazën e pare eliminatore për botërorin “Italy 2010”. Ndeshja e luajtur në Guba të Azerbaixhanit është dominuar nga vojbollistët tanë të cilët arritën të dilnin fitues nga kjo përballje.

Përfaqësuesja jonë arriti të fitojë në dy setet e para me rezultatet 25-22 dhe 25-21. Setin e tretë e fituan moldavët me rezultatin 25-16. Në të katërtin, djemtë e drejtuar nga Ylli Tomorri reaguan mjaft mirë, duke fituar 25-23. Me fitoren e këtij seti përfaqësuesja shqiptare e volejbollit për meshkuj i dha fund kështu kësaj ndeshjeje me Moladavinë.

Shipëria u rendit e dyta në grupin D pas Malit të Zi. Me këtë rezultat Shqipërisë i jepet mundësia për të shpresuar për kalimin në turin tjetër të kampionatit botëror “Italy 2010”, por kjo varet edhe nga rezultatet e grupeve të tjera.

Më poshtë do të paraqesim të gjitha rezultatet e ndeshjeve për grupin D të zonës europiane.

Dita e parë (9 janar)
Moldavi - Mali i Zi 0-3
Azerbajxhan - Shqipëri 0-3

Dita e dytë (10 janar)
Shqipëri - Mali i Zi 0-3
Moldavi - Azerbajxhan 3-2

Dita e tretë (11 janar)
Shqipëri - Moldavi 3-1
Mali i Zi - Azerbajxhan 3-0

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 18 Jan 2009 , 23:16

DINAMO-VLLAZNIA 0-3
(18-25, 19-25, 17-25)
Dinamo: E. Uka, N. Telo, A.
Doraci, D. Rama, A. Zoto, J.
Gorenxa, A. Demi, R. Kastrati,
K. Malaj, E. Buka, I. Thanasi,
B. Doçi
Trajner: A. Sako
Vllaznia: R. Prela, A. Miloti, A.
Çuni, E. Jukni, A. Prela, R. Kola,
A. Taflaj, D. Rreshketa, J. Drinazi
Trajner: A. Kalaja
GJYQTARË: R. Kuka, E. Zguri

Renditja

N F H S P
TEUTA 8 8 0 24-4 23
STUDENTI 8 7 1 23-7 21
VLLAZNIA 8 5 3 19-10 16
TIRANA 8 5 3 18-11 15
ELBASANI 8 2 5 11-17 9
SKËNDERBEU 8 2 6 9-20 6
DINAMO 8 2 6 8-20 5
FLAMURTARI 8 0 8 2-23 1
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 01 Feb 2009 , 16:04

JAVA E 12-të
MESHKUJ
DJE
Elbasani-Teuta 1-3
Dinamo-Skënderbeu 3-1
Flamurtari-Studenti 0-3
Vllaznia-Tirana 3-0
Ma ne fund diku paskena fitu.Hahahahaha!
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Fri, 06 Feb 2009 , 14:22

JAVA E 13-TË
Meshkuj (dje)
TIRANA-TEUTA 2-3
(22-25, 16-25, 25-16, 27-25, 8-15)
SKËNDERBEU-FLAMURTARI 3-0
(25-15, 25-17, 25-13)
DINAMO-ELBASANI 3-1
(25-21, 25-20, 22-25, 25-15)
STUDENTI-VLLAZNIA 3-0
(25-19, 25-16, 25-23)

TEUTA 13 0 39-7 37
STUDENTI 12 1 38-7 36
TIRANA 8 5 29-19 25
VLLAZNIA 8 5 28-18 24
SKËNDERBEU 4 9 16-29 12
DINAMO 4 8 15-31 11
ELBASANI 3 10 15-34 10
FLAMURTARI 0 13 3-39 1
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Post Reply