Formula 1

Ketu mund te shkruani per cfaredo lloj sporti ,
si basketboll , formula 1 , boks , etj...
Altin
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 271
Joined: Sat, 01 Mar 2008 , 16:38

Post by Altin » Thu, 29 May 2008 , 14:33

Se ndjek fare ket sport. :lol: :lol: :lol:

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 29 May 2008 , 15:52

kristiani wrote:qa me e ndjek ma qysh se e ka lan shumacker sbahet me e pa ma...
Naqe ti je i ri per me pa ndjek pilotin ma te mire te tana kohnave:Airton Senna Da Silva!
Qyshe me vdekjen e tij e ndjeku ma pak Formula 1!
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Post by kristiani » Thu, 29 May 2008 , 18:04

e di naqe nuk e kam pas at shanc me e pa se kam ken i vogel por kam ndi shum per te, por mu nuk me terhek ma se nuk shof se ka met nanji pilot shum i mir si puna e shumakerit ikshu e mendoj un ose ose ndoshta un e kam pa kyt gare vetem se kam ken shum tifoz per te..
FORZA VLLAZNIA

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sun, 02 Nov 2008 , 20:56

a e pate vllazen cfar emocionesh dhuroj xhiroja e fundit
une hala se kuptova si e kaloj hamilton kete glockun :roll:
i perjashtuar

User avatar
jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Post by jeti » Mon, 03 Nov 2008 , 06:38

F1, Hamilton kampion bote

Ka rinisur serish nje shi i rrembyeshem ne San Polo, i cili mund te ndikoje shume te gara. Ka patur nje tension te madh ne bokset e Ferrarit dhe te McLaren ne pisten e Interlagosit, ne pritje per te pare se cili do te shpallet kampion midis Mases dhe Hamiltonit. Ljuisi niset i katerti dhe i mjafton te dale mes 5 te pareve, ndrese Masa duhet te marre 8 pike me shume se rivali.

GARA

Fillon gara, por i nodh nje aksident Pikese per te cilin gara perfundon ende pa nisur mire dhe hyn vetura e shtepimit; nuk lejohen parakalime. Masa eshte i pari, Hamilton ruan vendin e katert.
Xhiro 5 - Kster pozicionet e para mbeten te pandryshuara.
Xhiro 10 - Masa hyn ne boske per te dnerruar gomat. Truli eshte i pari. Edhe Kovalainen hyn ne bokse. Raikonen i dyti, Hamilton i treti.
Xhiro 12 - Hamilton gabon qe nuk nderron gomat dhe tani ehste i 7-i, e ve ne pikepyetje te madhe titullin Boteror.
Xhiro 14 - Fernando Alonso ben xhiron me te shpejte. Truli humbet kontrollin dhe rershket, Hamiltoni e parakalon, tani eshte i gjashti.
Xhiro 17 - Hamilton parakalon Fizikelen qe ndodhej para tij dhe tani eshte serish i epsti, pozicion i cili e shpall kampion nes e eruan.
Xhiro 26 - Udheheq Masa, pas tij vjen Vetel dhe me pas Alonso. Ne vendin e katert eshte Raikkonen dhe i pesti Hamilton.
28 - Pas hyrjes se Vetelit ne bokse, Raikonen eshte i treti dhe Hamilton i katerti. Dy te paret jane Masa dhe Alonso. Masa ka nje avntazh prej 20 sekondash ndaj Hamiltonit.
38 - Masa ben pit stopin e pare dhe hyn ne piste i katerti.
40 - Futen ne bokse njekohesisht Alonso dhe Hamilton. Britaniku hyn ne piste i gjashti, pas Toyota-s se Glok. I pari eshte Raikonen, i dyti Masa.
46 - Masa vazhdon te jete i pari, i dyti Vete, i treti Alonso, i katerti Raikonen, i pesti Hamilton.
47 - Vetel i afrohet Mases nga xhiroja ne xhiro, duke e reduktuar ndjeshem diferencen. Gjermani ndodhet vetem 1.7 sekonda larg vendit te pare.
50 - Pas xhirove shume te shpejta Vetel hyn per pit stopin e fundit ne bokse. Vetel hyn ne piste ne vendin e peste.
59 - Po fillon shiu.
65 - Raikonen hyn ddhe del nga bosket. Hyjne dhe Hamiltin e Vetel.
67 - Hyn edhe Mesa ne boske dhe ruan gjithsesi kryesimin. Hamiltoni eshte i pesti, i gjashti Vetel, mungojne ehde tre xhiro.
69 - Hamiltoni parakalohet nga Kubica dhe Vetel, duket se gjithcka ka marre fund per te, sepse anglezi eshte i gjashti.
71 - Te dyja skuderite festojne fitoren, por ne fakt ka fituar Hamilton, sepse Timo Glok eshte ndalur ne kthesen e fundit per shkak te nje problemi, keshtu qe Hamilton del i pesti dhe shpallet kampion bote.
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

User avatar
jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Post by jeti » Mon, 03 Nov 2008 , 06:45

hamilton ishall ishtu ka mu paraqit gjithmone ne f1, pak si shanc k.... paska pas pas... :wink:
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

ingleo
Tifoz
Tifoz
Posts: 80
Joined: Wed, 17 Sep 2008 , 16:03
Location: rome italy

Post by ingleo » Mon, 03 Nov 2008 , 15:39

hamiltoni asht shume pilot i mire.eshte i ri e normal qe e ndjen presionin e ban naj gabim, por ka nje talent te jashtzakonshem.mos harroni se asht viti i dyte ne formula 1 dhe ka dal kampion.eshte kampioni ma i ri i tana kohnave, e nuk sht pak.normal qe ka edhe pak fat por nje shprehje thote qe fati ndihmon me te fortet.e ardhmja e formula1 jane hamilton dhe vettel qe ka nje talent te jashtezakonshem dhe eshte pasardhesi i shumit qe ka qene piloti me i mire i te gjithsve kohnave.massa per mua eshte nje pilot normal qe ka pas fatin me pas nje superferrari.alonso eshte pilot shume i mire por ska makine.
bashkimi ben fuqine!!!!

gert-shkodrani
Antar
Antar
Posts: 37
Joined: Mon, 30 Mar 2009 , 16:30
Location: SHKODER
Contact:

Re: Formula 1

Post by gert-shkodrani » Tue, 31 Mar 2009 , 19:56

a e shikuat u hap kampionati i ri super paraqitje dhanen ferrari dhe meclaren :P :P :P dhe paraqitje kotit dhanen baricelo dhe bottun :P :P :P ferrari gadi ne vend te fundit ja ...........
TIFOZ I ZJARRT KUQ E BLU
90 vjet legjend 90 vjet histori
per 90 vjet i kena qu tana skuadrat ne shpi

gert-shkodrani
Antar
Antar
Posts: 37
Joined: Mon, 30 Mar 2009 , 16:30
Location: SHKODER
Contact:

Re: Formula 1

Post by gert-shkodrani » Thu, 02 Apr 2009 , 17:03

hajt ishalla del ferrari mire ne garen tjeter
TIFOZ I ZJARRT KUQ E BLU
90 vjet legjend 90 vjet histori
per 90 vjet i kena qu tana skuadrat ne shpi

gert-shkodrani
Antar
Antar
Posts: 37
Joined: Mon, 30 Mar 2009 , 16:30
Location: SHKODER
Contact:

Re: Formula 1

Post by gert-shkodrani » Thu, 02 Apr 2009 , 17:03

hajt ishalla del ferrari mire ne garen tjeter
TIFOZ I ZJARRT KUQ E BLU
90 vjet legjend 90 vjet histori
per 90 vjet i kena qu tana skuadrat ne shpi

User avatar
Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Formula 1

Post by Miri » Thu, 02 Apr 2009 , 19:21

Hamiltonit i hiqen pikët e marra në Australi


FIA ka vendosur t’i heqe pikët e marra në garën e Australisë pilotit të Formula 1, Luis Hamilton, dhe skuterisë, McLaren Mercedes. Pasi ka ridëgjuar bisedat në radio mes pilotit dhe skuderisë, FIA ka dalë në konkluzionin se është shkelur artikulli 151 i kodit sportiv.

Duke u bazuar në këto fakte, FIA ka vendosur të rikthejë në vendin e tretë Jarno Trulin, pasi ai ishte dënuar për parakalim të gabuar ndaj Hamiltonit, ndërkohë që në pistë ndodhej makina e sigurisë.

Lidhur me këtë vendim, kreu i skuderisë McLaren, Martin Whitmarsh, është shprehur: “Jemi të dëshpëruar për atë që ka ndodhur, megjithatë nuk dëshirojmë të bëjmë apel

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: Formula 1

Post by shv13 » Fri, 03 Apr 2009 , 19:12

na e prishen kyt sport shume t bukur,jane harru duelet e hatashme te shumit me hill,villeneuve e hakkinen...ata kan kene gara.Me thy hegjemonine e ferrarit e te shumit ndrrunen rregullat para 4 vjetesh e ky sport ka ardhe vec tu ra..une per vedi e ndjeki krejt pak tesh...shume ma i bukur motogp..
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

gert-shkodrani
Antar
Antar
Posts: 37
Joined: Mon, 30 Mar 2009 , 16:30
Location: SHKODER
Contact:

Re: Formula 1

Post by gert-shkodrani » Sat, 04 Apr 2009 , 19:44

shv13 wrote:na e prishen kyt sport shume t bukur,jane harru duelet e hatashme te shumit me hill,villeneuve e hakkinen...ata kan kene gara.Me thy hegjemonine e ferrarit e te shumit ndrrunen rregullat para 4 vjetesh e ky sport ka ardhe vec tu ra..une per vedi e ndjeki krejt pak tesh...shume ma i bukur motogp..
hajt mos e caj kryt se tash ta rregullat e reja do e bajm edhe ma te bukur edhe me shum duele
TIFOZ I ZJARRT KUQ E BLU
90 vjet legjend 90 vjet histori
per 90 vjet i kena qu tana skuadrat ne shpi

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Formula 1

Post by GOLDIAN » Mon, 06 Apr 2009 , 21:37

qysh se e la shumi e ndjeku shpesh
i perjashtuar

gert-shkodrani
Antar
Antar
Posts: 37
Joined: Mon, 30 Mar 2009 , 16:30
Location: SHKODER
Contact:

Re: Formula 1

Post by gert-shkodrani » Thu, 09 Apr 2009 , 17:59

GOLDIAN wrote:qysh se e la shumi e ndjeku shpesh
pse kishe naj gja me njishin e F1 ti eeeee aj a mbreti i ketij sporti a more vesh ti :P :lol: :lol: :lol:
TIFOZ I ZJARRT KUQ E BLU
90 vjet legjend 90 vjet histori
per 90 vjet i kena qu tana skuadrat ne shpi

User avatar
REINIS
Fanatics
Fanatics
Posts: 538
Joined: Tue, 24 Feb 2009 , 21:19
Location: TIRON, ku tjeter?

Re: Formula 1

Post by REINIS » Fri, 10 Apr 2009 , 11:01

gert-shkodrani wrote:
GOLDIAN wrote:qysh se e la shumi e ndjeku shpesh
pse kishe naj gja me njishin e F1 ti eeeee aj a mbreti i ketij sporti a more vesh ti :P :lol: :lol: :lol:
Edhe per mo teper kishte miemrin e nji porrtieri te komtares gjermone. Apo e kom gabim?? :roll:
NUK KA MO KAMPIONATE
AS KUPA REPUBLIKE
HIKU, HIKU KOHA E BYROS POLITIKE
(per dinamon, partizonin)

gert-shkodrani
Antar
Antar
Posts: 37
Joined: Mon, 30 Mar 2009 , 16:30
Location: SHKODER
Contact:

Re: Formula 1

Post by gert-shkodrani » Sun, 26 Apr 2009 , 19:00

nuk e di ndoshta :roll: :roll:
button ne 4 gara tre her ne vend te par ,ferrari merr piket e para me an te raikones 3 pik ne 4 gara , me u kurit :oops: :oops: :oops: :x
TIFOZ I ZJARRT KUQ E BLU
90 vjet legjend 90 vjet histori
per 90 vjet i kena qu tana skuadrat ne shpi

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Formula 1

Post by GOLDIAN » Sun, 03 May 2009 , 13:11

ku jane tifozat gjerman
SEBASTIAN VETEL shumaker i ri
forca vetel :eag: :eag: :eag: :eag:
i perjashtuar

User avatar
Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Formula 1

Post by Miri » Sat, 09 May 2009 , 22:38

Kur te rritet i madhe tesh bahet si SHUMAKER :P

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Formula 1

Post by Skodrinon » Mon, 11 May 2009 , 19:12

Xhenson Baton, poker fitoresh në Spanjë

RADHA E MBËRRITJES
P I L O T I KOHA
1. Xh.Baton 1orë 37’19”202
2. R.Barikelo +13”000
3. M.Veber +13”900
4. S.Fetel +18”900
5. F.Alonso +43”100
6. F.Masa +50”800
7. N.Heidfeld +52”300
8. N.Rozberg +1’05”200
9. L.Hamilton +1 xhiro
10. T.Glok +1 xhiro
11. R.Kubica +1 xhiro
12. N.Pike +1 xhiro
13. K.Nakazhima +1 xhiro
14. Xh.Fizikela +1 xhiro
15. K.Raikonen (i tërhequr)
16. H.Kovalainen (i tërhequr)
17. J.Truli (i tërhequr)
18. S.Buemi (i tërhequr)
19. S.Burde (i tërhequr)
20. A.Sutil (i tërhequr)

01 XH.BATON 10 5 6 10 10 -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- 41.0
02 R.BARIKELO 8 2 5 4 8 -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- 27.0
03 S.FETEL -- -- 10 8 5 -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- 23.0
04 M.VEBER -- 1.5 8 -- 6 -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- 15.5
05 J.TRULI 6 2.5 -- 6 -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- 14.5
06 T.GLOK 5 3 2 2 -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- 12.0
07 L.HAMILTON -- 1 3 5 -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- 9.0
08 F.ALONSO 4 -- -- 1 4 -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- 9.0
09 N.HEIDFELD -- 4 -- -- 2 -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- 6.0
10 N.ROSBERG 3 0.5 -- -- 1 -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- 4.5

01 BRAUN GP 18 7 11 14 18 -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- 68.0
02 RED BULL -- 1.5 18 8 11 -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- 38.5
03 TOYOTA 11 5.5 2 8 -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- 26.5
04 MCLAREN -- 1 7 5 -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- 13.0
05 RENAULT 4 -- -- 1 4 -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- 9.0
06 BMV SAUBER -- 4 -- -- 2 -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- 6.0
07 FERRARI -- -- -- 3 3 -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- 6.0
08 UILLIAMS 3 0.5 -- -- 1 -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- 4.5
09 TORO ROSO 3 -- 1 -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- 4.0

Post Reply