Forumi

Shah

Ketu mund te shkruani per cfaredo lloj sporti ,
si basketboll , formula 1 , boks , etj...

Re: Shah

Postnga Skodrinon » E Shtunë, 01 Tetor 2011 , 15:01

Veleçiku, mund kundërshtarët nga Uellsi

Në ndeshjet e rradhës të Kupës së Europës në shah ku është duke marrë pjesë edhe ekipi
kampion i Shqipërisë, Veleçiku i Koplikut, ky ekip dje ka arritur një fitore me shumë vlera. Ai ka
fituar ndaj kundërshtarëve nga Uellsi të ekipit Nidium Chess Club teksa ka arritur tre fitore në
tavolina të ndryshme me Pacin, Guxhon dhe Zekajn ndërkohë që Shabanaj dhe Duli kanë
arritur barazime. Pas ndeshjeve të këtij turi, Veleçiku ka arritur të grumbullojë 14.5 pikë duke
bërë një paraqitje përgjithësisht të mirë. Kupa e Europës mbaron sot dhe koplikasit do kthehen
në Shqipëri pas një pjesmarrje që gjithsesi duhet evidentuar si sukses për sportin e Malësisë së
Madhe. Pjesmarrja në këtë aktivitet shumë të rëndësishëm, siç dihet është mundësuar nga
kryebashkiaku koplikas Ramadan Likaj.

shkodra sport
Avatari i antarit
Skodrinon
Administrator
Administrator
 
Poste: 4726
Antarësuar: E Djelë, 16 Dhjetor 2007 , 20:09
Vendodhja: ITALI

Re: Shah

Postnga Skodrinon » E Shtunë, 16 Nëntor 2013 , 17:51

Butrinti ka dale kampion me shkodranin Franc Ashiku
Kuku per ne, as shahistat nuk jena te zott me i mbajt....
Avatari i antarit
Skodrinon
Administrator
Administrator
 
Poste: 4726
Antarësuar: E Djelë, 16 Dhjetor 2007 , 20:09
Vendodhja: ITALI

Re: Shah

Postnga Admin » E Djelë, 24 Nëntor 2013 , 23:51

Hhahahhaha ku ka shku puna :( :(
Vllaznit Ultras

Imazh
Avatari i antarit
Admin
Webmaster
Webmaster
 
Poste: 5601
Antarësuar: E Mërkurë, 24 Nëntor 2004 , 03:41
Vendodhja: Loro Boriçi
Skuadra: Vllaznia

Re: Shah

Postnga GOLDIAN » E Hënë, 25 Nëntor 2013 , 03:08

Nuk kena pse mu cudit jo
i kena diskutu me kohe se cfar e monstrash drejtojne

fundja mire na e bajne
i perjashtuar
Avatari i antarit
GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
 
Poste: 7305
Antarësuar: E Djelë, 02 Korrik 2006 , 18:14
Vendodhja: perjashtuar nga forumi
Skuadra: vllaznia

Mëparshme

Kthehu tek Sporte te ndryshme


Kthehu tek Forumi

Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 2 vizitorë

cron