Shah

Ketu mund te shkruani per cfaredo lloj sporti ,
si basketboll , formula 1 , boks , etj...
Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Shah

Post by Skodrinon » Sat, 01 Oct 2011 , 15:01

Veleçiku, mund kundërshtarët nga Uellsi

Në ndeshjet e rradhës të Kupës së Europës në shah ku është duke marrë pjesë edhe ekipi
kampion i Shqipërisë, Veleçiku i Koplikut, ky ekip dje ka arritur një fitore me shumë vlera. Ai ka
fituar ndaj kundërshtarëve nga Uellsi të ekipit Nidium Chess Club teksa ka arritur tre fitore në
tavolina të ndryshme me Pacin, Guxhon dhe Zekajn ndërkohë që Shabanaj dhe Duli kanë
arritur barazime. Pas ndeshjeve të këtij turi, Veleçiku ka arritur të grumbullojë 14.5 pikë duke
bërë një paraqitje përgjithësisht të mirë. Kupa e Europës mbaron sot dhe koplikasit do kthehen
në Shqipëri pas një pjesmarrje që gjithsesi duhet evidentuar si sukses për sportin e Malësisë së
Madhe. Pjesmarrja në këtë aktivitet shumë të rëndësishëm, siç dihet është mundësuar nga
kryebashkiaku koplikas Ramadan Likaj.

shkodra sport

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Shah

Post by Skodrinon » Sat, 16 Nov 2013 , 17:51

Butrinti ka dale kampion me shkodranin Franc Ashiku
Kuku per ne, as shahistat nuk jena te zott me i mbajt....

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Shah

Post by Admin » Sun, 24 Nov 2013 , 23:51

Hhahahhaha ku ka shku puna :( :(
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Shah

Post by GOLDIAN » Mon, 25 Nov 2013 , 03:08

Nuk kena pse mu cudit jo
i kena diskutu me kohe se cfar e monstrash drejtojne

fundja mire na e bajne
i perjashtuar

Post Reply