Not

Ketu mund te shkruani per cfaredo lloj sporti ,
si basketboll , formula 1 , boks , etj...
vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Not

Post by vllaznia1919 » Tue, 23 Aug 2005 , 13:13

Superkupa në Kosovë

Me ftesë të fedratës të notit të Kosovës do të marrë pjesë disa skuadra nga vëndi ynë në Superkupën e Shqipërisë. Lajmin e bën të ditur për gazetën Sporti Shqiptar, burimet pranë federatës së notit. Skuadrat e Partizanit, Teutës,Vllaznisë etj. Janë skuadrat që mendohen të marrin pjesë, në një aktivitet mbarë kombëtar. Sipas sekretares së federatës së notit, Hyrmete Gjetja mësojmë se nisja për në Kosovë do të bëhet ditën e martë.Ndërkohë që garat për Superkupën e Shqipërisë do të zhvillohen me datë 24 gusht. Natyrshëm notarët e skuadrave tona dhe ato kosovare janë disi të lodhura pasi të dielën përballuan me sukses një tjetër aktivitet siç janë garat për kupën e Shqipërisë, ku u arritën të thyhen disa rekorde kombëtare si për të rinj ashtu dhe për të rritur.

visho
Kryetifoz
Kryetifoz
Posts: 137
Joined: Fri, 02 May 2008 , 18:29

Post by visho » Sat, 03 May 2008 , 20:48

kam vite qi sjam ne shkoder por di me than qi na kena pas shum notar te mir si per mshkuj edhe per femra e nuk di se sot a ekzistan ma naj ekip notit

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Sat, 03 May 2008 , 21:05

visho wrote:kam vite qi sjam ne shkoder por di me than qi na kena pas shum notar te mir si per mshkuj edhe per femra e nuk di se sot a ekzistan ma naj ekip notit
Mond Halili mka thane se notin e dijn mire nshkoder :lol:

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Sat, 03 May 2008 , 21:12

Maj mend se kam pas pa disa here gara notit te pishina Uzines Teli (dikur)
po sot nuk cuditem nese nuk kena ekip se me majt sportin gjalle duhen investime.
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

visho
Kryetifoz
Kryetifoz
Posts: 137
Joined: Fri, 02 May 2008 , 18:29

Post by visho » Sat, 03 May 2008 , 21:30

man nuk di se ca ka than mondi se mondi thet shum se per me fol e me llap aj asht por di me te than se noti asht nji ner sportet qi ka pas ma shum kampiona e ka fitu shum kupa e kampionate pamvarsisht se te duket naj sport pa vler

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 04 May 2008 , 02:20

Per zotin pa vler hiç.Por me vler shum biles.Sidoms per trupin asht klas.Asht sport qe te ven ne funksion tana pjest e trupit.
Rai edhe un e kam pas ba i gare te Uzina e telit! :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

visho
Kryetifoz
Kryetifoz
Posts: 137
Joined: Fri, 02 May 2008 , 18:29

Post by visho » Sun, 04 May 2008 , 09:54

vllaznia1919 wrote:Per zotin pa vler hiç.Por me vler shum biles.Sidoms per trupin asht klas.Asht sport qe te ven ne funksion tana pjest e trupit.
Rai edhe un e kam pas ba i gare te Uzina e telit! :lol: :lol: :lol: :lol:
cfar stilit ke ken mar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 04 May 2008 , 10:17

Stil mushk! :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sun, 04 May 2008 , 11:18

Noti edhe mu me ka pelqy gjithmon edhe me pelqen prep, por ne khen teme klubi i notit te shkodres nuk ka pas sponsorizime kshu qe nuk i asht nigju fart zani.
Vllaznit Ultras

Image

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Sun, 04 May 2008 , 15:40

vllaznia1919 wrote:Stil mushk! :lol: :lol: :lol: :lol:


e forte kja naqe :lol: :lol: :lol:
kam pas njoft nji prej atyne Shestanve te Shiroks, e ai me bani me shku nja 2-3 here ne ate pishine, po une sikur s'isha msu me ambjent te myllun e me thane te drejten sikur nuk ja ndiva fort lezetin.
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

visho
Kryetifoz
Kryetifoz
Posts: 137
Joined: Fri, 02 May 2008 , 18:29

Post by visho » Sun, 04 May 2008 , 19:10

nji ner ish notartr e vllaznis ma von edhe tranjer qi tash nollet ne itali ka dhan rrezultate shum te mira si tranjer masi ka xjerr nji ner notart ma te mir per momentin ne itali por edhe me rrezultate ne bot dhe quhet Luka Marin ndersa ai qi e xorri dhe e stervit quhet Gjon Shyti mvjen keq qi spakena ma ekip pasi tranjera e talenta kena pas boll
rai kush tka cu mar vlashi a rroku

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 04 May 2008 , 22:16

rai wrote:
vllaznia1919 wrote:Stil mushk! :lol: :lol: :lol: :lol:


e forte kja naqe :lol: :lol: :lol:
kam pas njoft nji prej atyne Shestanve te Shiroks, e ai me bani me shku nja 2-3 here ne ate pishine, po une sikur s'isha msu me ambjent te myllun e me thane te drejten sikur nuk ja ndiva fort lezetin.
E ke pase per pergatitje. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink: :wink:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

visho
Kryetifoz
Kryetifoz
Posts: 137
Joined: Fri, 02 May 2008 , 18:29

Post by visho » Sun, 04 May 2008 , 22:29

ja mar po ka ardh me ra prej peshet se njashtu vishin peshngritsat e munsat para garave

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Mon, 05 May 2008 , 00:12

visho wrote:man nuk di se ca ka than mondi se mondi thet shum se per me fol e me llap aj asht por di me te than se noti asht nji ner sportet qi ka pas ma shum kampiona e ka fitu shum kupa e kampionate pamvarsisht se te duket naj sport pa vler
mondi ka pas ba i humor i her ku ka permend notin, por nqs nuk e ke parasysh nuk ka randsi,
nuk mduket sport pa vlere, por nuk ma merr mendja se vazhdon me ekzistu nshkoder.
A dihet gja, a ka pishina nshkoder ?

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Mon, 05 May 2008 , 01:16

visho wrote: rai kush tka cu mar vlashi a rroku
Rroku naqe, kta ishin si fis te dhanun shume mas notit, shiroks ne fakt, jan rrit ne liqen.
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

visho
Kryetifoz
Kryetifoz
Posts: 137
Joined: Fri, 02 May 2008 , 18:29

Post by visho » Mon, 05 May 2008 , 13:11

rai wrote:
visho wrote: rai kush tka cu mar vlashi a rroku
Rroku naqe, kta ishin si fis te dhanun shume mas notit, shiroks ne fakt, jan rrit ne liqen.
rai Rroku ka vdek, edhe ashtu si thu ti asht shestant tan kan ken kampiona e rrekordmena e sa per rrokun aj ka ken edhe tranier shum i mir ka dit mi njoft talentat gjithmon ka punu me moshat e vogla

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Mon, 05 May 2008 , 14:59

Njashtu ka ken Rroku prej mend....Paska vdek edhe nji burre i mire, Po me vjen keq. Ishalla asht ne nji bote ma te mire atje nalt !
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

User avatar
Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Thu, 10 Jul 2008 , 16:00

Bregu: S‘kam konflikt, e mirëpres në stërvitje

Prej 30 vjetësh në karrierë, të mbushur me suksese, nuk i ka ndodhur asnjë rast i tillë. Kur mëson se akuzohet për ofendime nga notarja Rovena Marku, ai shpreh habi. Bëhet fjalë për trajnerin e kombëtares, i cili vetëm të hënën që vjen zyrtarizohet si trajneri i kombëtares, ku do të stërvitë dy notaret e ftuar për Olimpiadë, Rovena Markun dhe Sidni Hoxha. Thekson se kontakti i tij i vetëm me notaren është se stërvitet te të njëjtat pishina, ku ai stërvit sportistin e tij, ndërsa notarja stërvitet me trajnerin e saj dhe se nuk ka pasur asnjë herë konflikt apo debat me të. "Ofendime? Është krejtësisht një shpifje, për qëllime që vetëm ajo mund t‘i dijë. Unë nuk kam konflikt me atë vajzë, as nuk kam pasur kurrë në jetën time me asnjë sportist. Do të ishte absurde që një trajner i kombëtares, mbi të gjitha prind në raport me moshën e saj, që të krijoj konflikte të asaj natyre. Unë ju garantoj që gjëra të tilla nuk janë në natyrën time, gjithmonë i jam përkushtuar me seriozitet e me pasion punës sime". Por ka dëshirën t‘i bëjë një mesazh, sa individual aq edhe të përgjithshëm për notaren, të cilën do ta stërvitë dy javë para se të nisen më 27 korrik për në Pekin. "Ajo është e mirëpritur tek unë, do të trajnohet njëlloj si të gjithë sportistët e mi. Dëshiroj që bashkë me të dy sportistët të përgatitemi për të promovuar notin tonë, që të paraqitet sa më mirë në një eveniment të një niveli kaq madhor".

User avatar
Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Thu, 10 Jul 2008 , 16:01

FSHN: Akuzat e Rovenës, absurde dhe të pabazuara

Sekretarja Suela Haxhiaj sqaron gjithçka, e mbështesin edhe veteranët e Durrësit


I trumbetuar së fundmi në shtyp si një konflikt mes notares Rovena Marku, e cila ka marrë ftesë për të marrë pjesë në Lojërat Olimpike Pekin 2008 dhe Federatës Shqiptare të Notit, është përkufizuar nga përfaqësuesit e kësaj të fundit si një pretendim absurd dhe i pabazuar në rregulloren e federatës. Ka qenë pikërisht sekretarja e përgjithshme e FSHN-së, Suela Haxhiaj, ajo që i ka konsideruar si shpifje akuzat e notares Marku, e cila pretendonte se nuk i kanë dhënë trajtim ushqimor, edhe pse është kampione në disiplinat përkatëse, apo se i kanë hequr pa të drejtë trajnerin e saj. Por, sekretares i janë bashkuar edhe veteranët notarë të Durrësit, të cilët kanë sjellë në redaksinë tonë një e-mail me 12 pika, ku argumentohen me fakte që, sipas tyre hedhin poshtë pretendimet e Markut. "Në shtyp këto ditë janë thënë shumë të pavërteta, ka nënvizuar Haxhiaj. - Ka akuzuar një institucion zyrtar, duke thënë se ne i paguajmë një trajtim ushqimor një notari, i cili jeton në Itali dhe jo asaj. Kjo është krejtësisht e pavërtetë, një shpifje, pasi ekziston dokumentacioni". Sekretarja përgjigjet vetëm për kur ajo ka qenë emëruar, që përkon me kohën e formimit të një Federate të vetme të Notit (korrik 2007) e deri më sot dhe jo për vitet e mëparshme. Ndërkohë që shton se "ne ia kemi akredituar trajtimin ushqimor Rovenës. Të gjithë sportistët e tjerë i kanë marrë, por për dhëniet personit në fjalë na ka penguar baza ligjore, pasi notarja nuk i përket një force sportive, një ekipi. Trajtimi ushqimor është ende në dispozicion të saj, po presim që ajo të jetë pjesë e një ekipi. Në momentin e parë që ajo do të regjistrohet si sportiste e një ekipi, do t‘i jepet trajtimi ushqimor i gjithi, edhe për kohët që trajtimi ka qenë i miratuar, por ajo nuk ka pasur ekip. Pse nuk futet në ndonjë ekip, kjo duket se është dëshira e saj". Një tjetër pikë ku notarja akuzon është edhe heqja e trajnerit të saj. Sekretarja Haxhia sqaron se notarja nuk e ka atë trajner që prej 8 vitesh. "Ajo ka vetëm tre vite me trajner Oshafin, shton më tej. - Më parë ka pasur trajnere Kudrete Kozmain, që tashmë është ndarë nga jeta. Kërkesa e notares për të pasur trajnerin e saj, është pa bazë ligjore, pasi sportistja nuk shkon në Pekin e kualifikuar falë normave të saj. Fakt i pakundërshtueshëm do të ishte kërkesa për të pasur trajnerin e saj, vetëm nëse do të ishte kualifikuar falë rezultateve, jo me ftesë. Kjo e bën të detyrueshme që ajo të shkojë në Olimpiadë me trajnerin e Kombëtares, për me tepër që trajneri i saj është edhe i përjashtuar nga FSHN-ja, për shkak të sjelljeve jo sportive në kampionatin kombëtar të fëmijëve". Ndërsa sekretarja e përgjithshme nuk ngurron të na saktësojë edhe mënyrën e përzgjedhjes së trajnerit të kombëtares, të kontestuar nga Rovena. Sipas saj, janë respektuar të gjitha kriteret, në një kohë kur askush nuk e dinte në do të merrnim pjesë në Pekin apo jo. Kriteret më kryesore ishin: kategoria e trajnerit, përvoja në not, (jo në disiplinat e tjera), rezultatet e arritura (sportistët e talentuar që ka nxjerrë). Pas kontrollit të CV-ve, kryesia përzgjodhi më të kompletuarin, që i plotësonte të gjitha kriteret.

User avatar
Shkodrani81
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 882
Joined: Fri, 19 Jan 2007 , 07:48
Location: Kanada
Contact:

Post by Shkodrani81 » Fri, 18 Jul 2008 , 10:23

vllaznia1919 wrote:Stil mushk! :lol: :lol: :lol: :lol:
Hahahahahaha............ :lol: :lol: :lol:

Kja ishte e forte.
Une isha tu prit se qa pa thu, se kujtova se e kishe seriozisht, kur lexova kyt, jam aj gazit. :lol: :lol: :lol:

Post Reply