Forumi

Atletike

Ketu mund te shkruani per cfaredo lloj sporti ,
si basketboll , formula 1 , boks , etj...

Re: Atletike

Postnga GOLDIAN » E Shtunë, 21 Prill 2012 , 17:29

urime dhe respekte
jena te mushun me talenta ne cdo sport
i perjashtuar
Avatari i antarit
GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
 
Poste: 7305
Antarësuar: E Djelë, 02 Korrik 2006 , 18:14
Vendodhja: perjashtuar nga forumi
Skuadra: vllaznia

Re: Atletike

Postnga Admin » E Shtunë, 21 Prill 2012 , 18:21

Asht gjynah qe nuk investohet ne keto talenta!!!

Ishalla te pakten bashkise i bjen sado pak ne mend per kta talenta!!!
Vllaznit Ultras

Imazh
Avatari i antarit
Admin
Webmaster
Webmaster
 
Poste: 5601
Antarësuar: E Mërkurë, 24 Nëntor 2004 , 03:41
Vendodhja: Loro Boriçi
Skuadra: Vllaznia

Re: Atletike

Postnga Skodrinon » E Djelë, 29 Prill 2012 , 18:36

vllaznia ka fitu kupen e shqipnise per meshkuj
Avatari i antarit
Skodrinon
Administrator
Administrator
 
Poste: 4726
Antarësuar: E Djelë, 16 Dhjetor 2007 , 20:09
Vendodhja: ITALI

Re: Atletike

Postnga Skodrinon » E Hënë, 28 Prill 2014 , 16:22

Vllaznia edhe simjet kampion per meshkuj. Sportisti ma i mire i turneut Izmir Smajlaj i Vllaznise
Avatari i antarit
Skodrinon
Administrator
Administrator
 
Poste: 4726
Antarësuar: E Djelë, 16 Dhjetor 2007 , 20:09
Vendodhja: ITALI

Re: Atletike

Postnga Skodrinon » E Mërkurë, 29 Prill 2015 , 14:14

Vllaznia arrin suksesin e rradhës. Fiton Kupën e Shqipërisë

Atletët e Vllaznisë kanë arritur një tjetër sukses. Në garat e pardjeshme, ato kanë arritur të shpallen fitues të Kupës së Shqipërisë duke grumbulluar në fund të garave plot 142 pikë dhe duke lënë në vend të dytë Tiranën me 68 pikë dhe në të tretin Skënderbeun me 44 pikë. Siç shikohet edhe nga renditja, të dy ekipet e tjera sëbashku nuk kanë arritur të grumbullojnë aq pikë sa Vllaznia e kjo tregon dominimin absolut të saj në këto gara. Por përveçse si ekip, atletët e saj kanë zënë disa vende të para edhe në garat individuale. Kështu, ka spikatur Gledis Halluni që ka zënë vendin e parë në kërcim së gjati me 7.36 m dhe po ashtu edhe në kërcim trehapësh me 14.65 m. Po ky sportist, është vleërësuar në fund të aktivitetit edhe me kupën e sportistit më të mirë duke grumbulluar 999 pikë olimpike. Vend të parë ka zënë edhe Mario Shestani në 100 m me kohën 11"05. Një figurë shumë të mirë ka bërë edhe atleti tjetër Lulëzim Çengeli që ka zënë vend të parë në dy gara, në 200 m me kohën 22"34 si dhe në 400 m me kohën 49"86.Ndërkohë në garat e femrave ka spikatur atletja e Vllaznisë Koleta Prenga e cila ka arritur të zërë dy vende të para, pikërisht në hedhjen e gjyles me distancën 7.38 m si dhe në shtizë me distancën 24.92 m.
Avatari i antarit
Skodrinon
Administrator
Administrator
 
Poste: 4726
Antarësuar: E Djelë, 16 Dhjetor 2007 , 20:09
Vendodhja: ITALI

Re: Atletike

Postnga futbollist » E Enjte, 01 Tetor 2015 , 11:11

http://sport.oranews.tv/pista-e-atletik ... e-15-mars/

Shpresoj qe dhe tek Loro Borici i ri te bahet si ne Elbasan Arena, te krijohet pista e atletikes me tartan perreth. Vllaznia e atletikes ka nevoje shume per dicka te tille per stervitje. Tu pase parasysh fushen e vjeter qe ka kene e keqe dhe ne ato kushte kane dale kampion, asht me i lavderu per ate arritje.
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::
Avatari i antarit
futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
 
Poste: 523
Antarësuar: E Premte, 26 Nëntor 2004 , 23:37
Vendodhja: Rus-Maxharr
Skuadra: Vllaznia, Bayern

Mëparshme

Kthehu tek Sporte te ndryshme


Kthehu tek Forumi

Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 13 vizitorë